Su naujienų portalu tv3.lt Gerda sutiko pasidalinti savo pastarųjų dienų istorija. Anksčiau didelių sveikatos problemų neturėjusi moteris blogai pasijuto prieš pusantros savaitės. Žiūrėdama filmą ji staiga pajuto skausmą alkūnėje, kuris netrukus tapo toks stiprus, jog be nuskausminamųjų buvo sunku tai iškęsti.
„Iš karto užsirašiau pas gydytojus, žinoma, reikėjo palaukti. Po kelių dienų nuvykau pas ortopedą, kuris pasakė, kad man greičiausiai bus sausgyslės uždegimas. Išrašė uždegiminius vaistus, o aš galvojau, kad viskas tuo ir pasibaigs. Bet po trijų dienų skausmo man staigiai užkilo temperatūra net iki 39 laipsnių“, – prisiminė ji.
Karščiavo keturias paras
Aukšta temperatūra G. Žemaitei tai nukrisdavo, tai vėl užkildavo. Taip su karščiavimu ji kovojo net keturias paras. Kaip pasakojo moteris, išgąsdinta simptomų ir negalėdama suprasti, kas vyksta, ji nuvyko į polikliniką, kur buvo atlikti tyrimai.
„Gydytojai pamatė, kad mano kraujas uždegimų nerodo, tačiau yra virusinis. Išgirdau, jog reikia gerti daug skysčių ir gydytis namuose, nes greičiausiai būsiu pasigavusi kokį nors virusą. Tiesa, dariausi keturis gripo ir koronaviruso testus, visi jie buvo neigiami.
Temperatūra nekrito, todėl nuvažiavau į priėmimo skyrių, vėl atliko kraujo tyrimus, padarė plaučių nuotrauką. Jie parodė, kad kiek pakritęs hemoglobinas, kraujas vis dar virusinis, tačiau daugiau nieko blogo“, – kalbėjo „TV Pagalbos“ veidas.
Simptomai reiškėsi vienas po kito
Galiausiai aukšta temperatūrai jai nukrito, moteris apsidžiaugė, kad viskas baigėsi. Tačiau prabudusi kitą rytą Gerda ne tik pajuto itin stipriai išdžiūvusią burną, bet ir pastebėjo ant šonų atsiradusias marmurines dėmes.
„Iškart sunerimau, vėl nuvykau į polikliniką, vėl buvo daromi tyrimai. Šįkart gydytojai patikrino ir kraujo krešėjimo rodiklius. Jie parodė, kad kraujo krešumas yra beprotiškai stipriai pakilęs – norma yra 500, o pas mane buvo net 1740 D-dimerų. Tai reiškia, kad yra didžiulė tikimybė susidaryti trombams.
Toji diena buvo kažkoks košmaras. Apskambinau visus pažįstamus gydytojus, vakare nuvykau pas infektologę aiškintis, kas su manimi darosi“, – išgyvenimais dalijosi G. Žemaitė.
Įtaria persirgimą koronavirusu
Moteriai dar kartą buvo atlikti reikiami tyrimai. Pasak pašnekovės, daugelis gydytojų pasakė, kad greičiausiai ji persirgo koronavirusu, o visi šie simptomai – ligos komplikacijos.
„Išgirdau, kad didžiausia tikimybė yra, jog persirgau koronavirusu, kurio greitieji testai neparodė. Specialistai sakė, kad dabar neretai testai neparodo šios ligos, o ypač – omikron atmainos. Be to, išgirdau ir tai, kad visi mano simptomai yra dažnas atvejis, dėl ko anksčiau daug žmonių mirdavo nuo koronaviruso“, – atskleidė laidų vedėja.
Be visa to, anot G. Žemaitės, kone kiekviena diena jai pažerdavo naujienų – vieną rytą atsikėlusi ji pajuto niežulį delnuose, rankose, kojose ir net pėdose. Vėliau moteris susidūrė ir su sąnarių skausmais, rytais atsikeldavo su ištinusiais pirštais.
„Prasikankinau pusantros savaitės. Net nenoriu prisiminti, nes minčių jau buvo visokių, net apie mirtį. Blogiausia, kad patys gydytojai nežino, kas tiksliai man yra, tad tiesiog sėdi ir lauki, nežinodamas, kas su tavimi vyksta. Kai užkilo krešumo rodikliai, aš bijojau net pajudėti, nes turėjau save stebėti – ar netinsta kojos, ar normaliai kvėpuoju. Buvau kaip ant adatų visą parą“, – prisiminė ji.
„Niekada gyvenime nėra buvę taip baisu“
Šiandien Gerda jau jaučiasi geriau – po truputį atgauna jėgas, nebeguli vien lovoje, nebesvaigsta galva. Tačiau alkūnę jai skauda iki šiol. Anot pašnekovės, tai gali atsiliepti ir ateityje.
„Kaip sakė gydytojai, greičiausiai virusas man pažeidė ranką ir tai gali likti padariniu visam laikui. Mano organizmas pastaruoju metu turbūt buvo pasilpęs, sūnus Nikolas vis parnešdavo kokį virusą ir aš taip pat susirgdavau.
Bet niekad negalėjau pagalvoti, kad virusas gali pridaryti tiek žalos. Juk dažnai atrodo, kad su tuo susidūrus, pagersi arbatų su citrina bei imbieru ir viskas susitvarkys“, – pripažino moteris.
G. Žemaitės teigimu, dabar jai reikia nuolat stebėti savo rodiklius, gydytojai rekomendavo pakartotinai darytis tyrimus. „TV Pagalbos“ gelbėtoja neslėpė, jog šis įvykis stipriai pakeitė jos kasdienybę.
„Sekėjai man vis rašė, kad pasidaryčiau ir laimo ligos tyrimą, mat simptomai dažnai būna panašūs. Bet turbūt apkritai po šio sirgimo dažnai darysiuosi visus tyrimus.
Niekada gyvenime nėra buvę taip baisu. Net ir dabar, vis galvoju sugrįžti į sportą, bet nežinau, kaip man seksis su ranka. Nors jau praėjo nemažai laiko ir gėriau priešuždegiminius vaistus, jaučiu skausmą. Matyt, tai – liekamasis reiškinys“, – sakė G. Žemaitė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!