• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neišvengiamai artėja egzaminų metas. Moksleiviai laikys brandos egzaminus, studentų laukia sesija. Poilsiui ir pramogoms liks mažiau laiko. Tačiau įtampai pasiduoti taip pat neverta - pernelyg didelis stresas alina organizmą, apsunkina mokymosi procesą ir gali sąlygoti blogesnius rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl vertėtų  įsidėmėti keletą dalykų, padėsiančių išgyventi šį nelengvą laiką.

REKLAMA

Įtampą didina nuolatinis triukšmas, piktnaudžiavimas alkoholiu, rūkymas, dažni barniai, miego trūkumas, nesutarimai su aplinkiniais.

Pagrindiniai streso valdymo būdai:

- Visavertis poilsis.

- Miegas. Geriausiai miegoti visada tiek pat laiko ir miegoti eiti tuo pačiu metu.

- Sureguliuotas mitybos režimas. Mitybos racione turi būti 35 proc. riebalų, 15-20 proc. baltymų, 50 proc. angliavandenių. Taip pat maiste turi būti daug augalinės ląstelienos, vitaminų, mikroelementų. Svarbiausia sveikos mitybos taisyklė - įvairus maistas. Būtent tai, ką valgome ir kaip tą darome, labai svarbu yra nervų sistemai. Tinkamai maitinantis galima nesunkiai prisidėti prie įtampos mažinimo. Dar svarbu yra kiekvieną dieną valgyti tuo pačiu metu, nepersivalgyti, nes kaip tik tai gali slopinti organizmo aktyvumą. Taip pat stresą gali mažinti arba jį pašalinti gražus patiekalo pateikimas, skonis bei kvapas.

REKLAMA
REKLAMA

- Fizinis aktyvumas. Pati geriausia dienos pradžia pasitinkama rytine mankšta. Būtina reguliariai atlikti fizinius pratimus. Įrodyta, kad lėtas bėgimas, mankšta, pasivaikščiojimas parke gerina širdies ir plaučių darbą. Tai mažina stresą, depresiją, nerimą.

- Psichologinė nuostata ir elgesio valdymas. Aukštesnės savivertės žmonės mažiau jaučiasi prislėgti. Svarbu yra teigiamai nusiteikti, galvoti, kad viskas bus gerai, kad gyvenimas yra nuostabus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Laiko planavimas. Kai nėra kur skubėti, ir streso būna mažiau.

- Veiklos keitimas. Nuolatos dirbant vieną ir tą patį darbą ar užduotį, palaipsniui žmogus išvargsta, slopinamas noras ką nors daryti. Patariama sėdimą darbą kaitalioti su fiziniu darbu ar daryti trumpas poilsio pertraukėles.

- Gebėjimas atsipalaiduoti fiziškai ir psichologiškai. Reikia atlikti keletą relaksacijos pratimėlių, palepinti save mėgstama veikla. Gerai veikia ir mintimis nukeliavimas į norimą šalį, vietą. Taip pat reikėtų neužsidaryti vienam namuose, susitikti su gerais bičiuliais, pasijuokti iš visos širdies.



Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų