• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinoma atlikėja, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė atvirauja, jog jos profesinėje srityje streso ir įtampos niekada netrūko. Net ir koncertinę veiklą sustabdžiusi COVID-19 viruso pandemija sukėlė tik dar didesnį nerimą dėl ateities, mat vietoje nenustygstančiai atlikėjai tapo be galo sunku susikaupti ir atsipalaiduoti.

11

Žinoma atlikėja, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė atvirauja, jog jos profesinėje srityje streso ir įtampos niekada netrūko. Net ir koncertinę veiklą sustabdžiusi COVID-19 viruso pandemija sukėlė tik dar didesnį nerimą dėl ateities, mat vietoje nenustygstančiai atlikėjai tapo be galo sunku susikaupti ir atsipalaiduoti.

REKLAMA

Psichologai pastebi, jog karantinas ir socialinė izoliacija turi didelį neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Tai veikia ne tik psichinę savijautą, bet ir fizinę būklę bei protinius gebėjimus.

Gydytojai tikina, kad ilgą laiką būnant atskirtyje, gali prastėti gebėjimas susikaupti, įsiminti informaciją, tampa sunkiau bendrauti ar net rišliai dėlioti mintis.

„Yra tikrai didelė dalis žmonių, kuriems padidėjo nerimas, įtampa, atsirado nemigos. Pablogėja ir santykiai su kitais artimais žmonėmis. Ne be reikalo mes girdime, jog ir skyrybų padaugėjo. Kuomet žmogus yra įsitempęs, gali kentėti jo ir atmintis, ir miego kokybė“, – teigia psichologė Dalia Vasiliauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Šį sekmadienį, TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ apie patiriamą nerimą ir stresą sutiko prabilti ir atlikėja Dileta Meškaitė-Kisielienė. Moteris pripažįsta, jog jos profesijos žmonėms šis laikotarpis – ypatingai nelengvas. Negana to, jos pačios darbas ir iki pandemijos buvo kupinas įtampos.

REKLAMA

„Tai yra emocijų bomba: tuo, ką mes išgyvenam, tais išgyvenimais pasidaliname. Atiduodam save, išdalinam į gabalus ir po viso koncerto aptinka tuštumo būsena, kuomet turi vėl iš naujo save susirinkti. Tačiau man tai patinka, aš pasirinkau šią profesiją galbūt dėl to, kad ir pati esu emocijų bomba“, – laidoje pasakos Dileta.

Laimei, Diletai iki šiol neprireikė specialistų konsultacijos, nors moteris neslepia stipriai nerimaujanti, dėl savo profesinės ateities. Bet kartu atlikėja karantiną sugebėjo paversti naudingu laiku: kai pagaliau pilnai gali atsiduoti dainų kūrybai.

REKLAMA
REKLAMA

„Visgi kartais nuo tų emocijų, kyla ir kitų problemų: sutrinka miegas, atsiranda valgymo sutrikimai. Aš dabar esu susikoncentravusi į kūrybą, visą save atidavusi dainų, tekstų rašymui ir tai mane atpalaiduoja. Tačiau kartais tas stresas perauga į nerimą, o tai – į neretai kamuojančias bemieges naktis“, – atviraus moteris.

Neuropsichologai nustatė, jog miego metu vyksta įvairūs smegenų atkuriamieji procesai, o kuomet žmogus yra nervingas ir nepasiekia kieto miego stadijos – nukenčia smegenų sveikata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip kūnui reikia judesio ir sveiko maisto, taip psichikai reikia pertraukų, poilsio ir miego. Nerimo ar nemigų įveikimui yra įvairių priemonių: vieniems padeda meditacija, kitiems pasivaikščiojimas, tretiems – muzikos klausimas. Kiekvienas turi atrasti sau tinkamą būdą, galbūt išbandyti augalinius preparatus, o jau tik tuomet, kai niekas nepadeda, kreiptis į gydytoją konsultacijai. Visada geriausia pradėti nuo natūralių priemonių, padedančių gerinti protinę veiklą, emocinę būseną, fizinę savijautą“, – pasakos psichologė D. Vasiliauskienė.

REKLAMA

Esant poreikiui, medikai rekomenduoja rinktis maisto papildus, skirtus protinei ir nervų sistemos veiklai. Jeigu jaučiamas nuovargis, emocinis išsekimas, apatija, sunku išlaikyti režimą ar daug dirbate – patariame atkreipti dėmesį į maisto papildus, tokius kaip „Neurozan“, kuriuose glūdi kompleksinio poveikio maistas smegenims. Maisto papilduose esantis jodas, magnis, varis, vitaminai B1, B2, B3 B6, B12 padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, cinkas bei geležis palaiko pažinimo funkciją, o pantoteno rūgštis suaktyvina protinę veiklą ir kai kurių neuromediatorių sintezę bei apykaitą. Negana to, antioksidacinėmis savybėmis pasižymintys vitaminai C, E bei mineralai, tokie kaip cinkas, manganas, selenas, varis, saugo smegenų ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

REKLAMA

„Aš negaliu medituot, nes nemoku atjungti minčių ir atsipalaiduoti. Man daug labiau padeda kažką veikti, daryti ir neturėti laiko tam galvojimui. Visgi, kuomet jaučiu, kad esu emociškai pavargusi, stengiuosi pavargti ir fiziškai – pabėgioti, pasportuoti, jog atsirastų balansas. Tačiau ypatingai dabar, kuomet lauke šalta, niūru, o pandemijos situacija yra itin slegianti, vos tik pajaučiu, kad esu išsekusi, bėgu į vaistinę ir savo mitybą papildau vitaminų ir mineralų kompleksais, skirtais būtent smegenims“, – laidoje pasakos atlikėja Dileta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje – pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali operacija

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atlikta sudėtinga aortos operacija, išgelbėjusi 68-erių metų panevėžiečio gyvybę. Paciento situacija buvo labai grėsminga, dėl daugybinių vidaus organų pažeidimų, žmogus jautė itin didelį skausmą, kuriuo skųsdamasis ir atvyko į ligoninę. Aorta yra stambiausia organizmo arterija, sudaryta iš trijų sluoksnių, o jos atsisluoksniavimas ir atsiskyrimas yra be galo pavojinga gyvybei būklė. Kuomet įvyksta dalinis sienelės plyšimas, į tarpą tarp kraujagyslės vidinio ir vidurinio sluoksnio priteka kraujo, dėl to tie sluoksniai ima atsiskirti. Laiku nesuteikus pagalbos – ligoniui gresia mirtis.

REKLAMA

„Šios operacijos metu buvo atliktas didelio masto visos aortos stentavimas ir atstatytas visos aortos spindis, tuo pačiu atstatant ir iš aortos išeinančias kraujagysles gyvybiniams organams palaikyti. Džiugu, jog mūsų ligoninės gydytojams tai pavyko padaryti sėkmingai, nes kitos išeities išgelbėti žmogaus gyvybę jau nebebuvo“, – laidoje pasakos Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

REKLAMA

Kiekviena procedūra ar operacija užtrunka ne vieną valandą, o neretai bėgantis laikas nebūna gydytojų sąjungininkas. Tokio masto procedūra Lietuvoje atlikta pirmą kartą, o jos sėkmingas rezultatas pasiektas net dešimties medikų komandos dėka.

„Ši operacija buvo ypatinga savo atlikimo greičiu ir atlikimo principu. Ligonio būklė buvo labai sunki, jam pradėjo atsisakinėti organai, todėl reikėjo ne tik įdėti stentą, bet ir atstatyti visų gyvybiškai svarbių organų kraujotaką“, – pasakos Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, gydytojas radiologas dr. Andrius Pranculis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – padėka Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai POLA

Statistikos duomenimis Lietuvoje 110 tūkst. žmonių gyvena išgirdę onkologinės ligos diagnozę. Visus juos suvienyti dar 2009 metais buvo įkurta Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA, kuri atstovauja ir gina onkologinių pacientų interesus valdžios institucijose bei įvairiose viešosios politikos formavimo srityse, teikia įvairias paslaugas, psichologinę ir teisinę pagalbą, įvertina gydymo alternatyvas bei suteikia kone šimtą įvairiausių asociacijos partnerių nuolaidų ir nemokamų paslaugų.

REKLAMA

„Kuomet išgirdau onkologinės ligos diagnozę, man reikėjo onkopsichologo pagalbos. Padėjo ir įsitraukimas į POLA bendruomenę. Susipažinau su šioje organizacijoje dirbančiais savanoriais, pati tapau viena jų. Bendravimas, istorijų dalinimasis, asociacijos organizuojami seminarai, žygiai, susitikimai, arbatos gėrimai – visa tai padeda ne tik sveikti, bet ir emociškai nepalūžti“, - laidoje pasakos POLA savanorė Stela Rimova.

REKLAMA

Devintąjį sezoną medicinos laida „Sveikatos medis“ pradėjo atsinaujinusi – prie ilgametės laidos vedėjos, gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungė veikli ir aktyvi mama, iniciatyvos „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė. Ilgametė medicinos laida ir toliau džiugina žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina naudingus patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas - sekmadieniais, 15 val. per TV8!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų