Nusikaltimai pandemijos metu: tik pavieniai atvejai, ar grėsminga tendencija?

Šį pirmadienį aktualijų laida „Karštai su tv3.lt” nagrinės nusikalstamumo temą. Laidos svečiai – Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir buvęs policijos generalinis komisaras Visvaldas Račkauskas – diskutuos apie tai, kad koronavirusas be grėsmės sveikatai, ekonomikos stabilumui atnešė ir kitų problemų, viena jų – nusikalstamumas, rašoma pranešime spaudai.

„Karštai su tv3.lt“ (nuotr. Organizatorių)
3

Augantis nusikaltimų skaičius – ar tai tik pavieniai atvejai, ar grėsminga tendencija?

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Karštai su tv3.lt“

Per karantiną iš svetur namo sugrįžusių lietuvių kriminaliniai nuotykiai fiksuojami ne viename Lietuvos kampelyje: kiemuose, gatvėse, prekybos centruose... Apsaugos tarnybos vos spėja gaudyti ir kratyti ilgapirščių kišenes.

„Daugėja nusikaltimų, ir ne šiaip kokių, bet brutalių, žiaurių, kurie primena senus laikus. Dabar yra panašių ženklų, atsiranda naujų nusikalstamų grupuočių, o ir senosios kelia galvą. Vėl atsiranda tokių dalykų kaip verslo aiškinimasis, pavyzdžiui, Ukmergėj nušovė skolininką, bet policija neranda, kas nušovė. Žmonės jaučias nesaugūs“, – sakė vienas „Karštai su tv3.lt” vedėjų, portalo tv3.lt vyr. redaktorius, Artūras Anužis.

Ir tai ne vienintelis atvejis. Kaune prieš keletą mėnesių liepsnojo du prabangūs automobiliai, priklausantys garsiam Kauno plastikos chirurgui. Nusikaltėliai iki šiol nerasti, o padegimo versijos apipintos įvairiausiais gandais. Peršautos kojos ir reketas Jonavoje, gaujų karai Šiauliuose, šūviai netoli Kauno autostradoje – tai tik keletas pavyzdžių, peršančių mintis, kad sunkūs nusikaltimai grįžta.

REKLAMA

Buvęs policijos komisaras Visvaldas Račkauskas sako, kad tam tikrų įvykių tikrai daugėja. „Žvelgiant į kriminalinę statistiką, sunkių ir labai sunkių nusikaltimų yra daugiau. Žinoma, dabartinė situacija, lyginant su devyniasdešimtaisiais, tikrai žymiai geresnė ir tai yra didžiulis pasiekimas. Tačiau šiuo metu nusikalstamas pasaulis iš to akivaizdaus, brutalaus nusikalstamumo nuėjo į pogrindį, mes pamatome tik tuos kraštutinius atvejus. Tai rodo, kad nusikalstamas pasaulis tobulėja, jie labai gerai organizuoja ir planuoja. Gerai suplanuotų vagysčių skaičius taip pat išaugo”, – faktus pateikė V. Račkauskas.

Tuo tarpu dabartinis policijos komisaras Renatas Požėla nelinkęs dramatizuoti situacijos, pasak jo nėra pagrindo nerimauti.

„Nematome sisteminių dalykų, dėl kurių reikėtų gąsdinti visuomenę. Rodikliai rodo, kad metai iš metų situaciją yra geresnė ir gyventi yra saugiau. Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo 97 nužudymai, o 1994 m. buvo 593 atvejai. Šiais ir praėjusiais metais turime visai kitus skaičius. Taip, pavasarį nužudymų skaičius buvo išaugęs, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu devynioliktais metais, tačiau dabar skaičius yra gerokai sumažėjęs. Be to, apie 90 proc. žmogžudysčių yra išaiškinamos. Dauguma yra tiesiog buitiniai konfliktai, o ne organizuoti nusikaltimai. Turto prievartavimas, turbūt bus išvis greit pamirštas žanras“, – komentavo R. Požėla.

Dar daugiau sukrečiančių reportažų, faktų ir diskusijų – aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt” šiandien, 19.30 val. per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų