REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmuosius naujųjų merų ir miestų tarybų darbus galėsime pamatyti jau po kelių mėnesių, tačiau kokie politikai ateina į valdžią, jau galima spręsti iš to, kaip jie laukė rinkimų rezultatų. Partijų štabuose apsilankė ir rinkimų nakties užkulisus praskleidė laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Pirmuosius naujųjų merų ir miestų tarybų darbus galėsime pamatyti jau po kelių mėnesių, tačiau kokie politikai ateina į valdžią, jau galima spręsti iš to, kaip jie laukė rinkimų rezultatų. Partijų štabuose apsilankė ir rinkimų nakties užkulisus praskleidė laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

REKLAMA

Rinkimai – demokratijos šventė, todėl vos tik užsidarius rinkiminėms apylinkėms, vietoj rinkiminių lankstinukų kandidatai į merus ir savivaldas ėmė traukti užkandas, karštus patiekalus, tauriuosius gėrimus ir ėmė švęsti.

„Šiandien mes turime galimybę ir vieną kitą taurę šampano, ar vyno, ar alaus bokalą užsisakyti“, – sakė demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į merus Lukas Savickas.

„Ne tik šampano išgeriam, bet ir brendžio, ir viskio – visko būna. Ir šokių, ir linksmybių būna“, – antrino Širvintose vėl pergalę nuskynusi merė Živilė Pinskuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent Ž. Pinskuvienė ir traukė pergalės dainas anksčiausiai. Vos tik sužinojusi, kad surinko beveik 80 procentų balsų, merė davė startą šokiams bei linksmybėms iki paryčių.

REKLAMA

Ž. Pinskuvienės pergalės šventimo programoje – plačiai nukrauti stalai su karštais ir šaltais valgiais, sklidinomis taurelėmis ir vyro Jono bučiniai.

„Ir žinot, čia dabar stovėti ir vaidinti, kad ne, mes tik šampano taurę pakelsim... Ne. Bus visko ir bus visko labai daug“, – sakė Širvintų merė.

„Laisvės ir teisingumo“ štabe Vilniuje – Artūro Zuoko žmonos Augustos Jusionytės džiaugsmas, nes jos Artūras – antrajame rinkimų ture. O ta proga, kad ji yra ne tik žmona, bet ir muzikantė, žada savo vyrui surengti asmeninių pageidavimų koncertą.

REKLAMA
REKLAMA

„Turiu [planų] nemažai. Paspartinti koncertų salės atsiradimą. Tautos namų. Manau, kad visi sutiksime, kad Lietuvai labai trūksta geros salės“, – savo planus miestui jau dėstė A. Jusionytė.

„Geras, man tai ji kažkaip nesakė to. Paprašė tik vieno, kad sekmadienį turėtume sau. Kad nebūtų taip, kad Vilnius paims visą mane, kaip kartais būdavo anksčiau“, – į žmonos idėjas reagavo A. Zuokas.

Kadangi A. Zuoko rinkiminis štabas buvo įsikuręs jo paties vynininėje, tai šis gėrimas liejosi per kraštus. Į Zuoko sąskaitą, bet be jokių įmantrių patiekalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkų rinkimų akcijos patalpose – permainų nuotaikos. Beveik 20 metų Vilniaus rajoną valdžiusi Marija Rekst užleido kėdę partijos kolegai Waldemarui Urbanui.

„Nusprendžiau, kad reikia laiku išeiti, kol dar gražiai atrodau“, – šmaikštavo M. Rekst.

Pirmininkas Valdemaras Tomaševskis partijos kolegoms parūpino kuklių vaišių: keptų ančių kojelių, troškintų kopūstų ir torčiuko su kava.

„Krizė, karas vyksta. Tai mes kukliai čia štabe susirinkom“, – komentavo politikas.

Tuo tarpu su Vilniaus mero postu netrukus atsisveikinsiantis Remigijus Šimašius pastebimai sulieknėjęs, bet ne nuo meravimo, o dėl meilės reikalų.

REKLAMA

„Labai paprastas receptas: maistas, sportas ir nervai. Tai trečio nerekomenduoju, teko patirti per tą laiką, buvo daug ir asmeninių iššūkių. Esu labai laimingas ir džiaugiuosi, kad tuos iššūkius išsisprendžiau. Dėkoju likimui ir Dievui, kad viskas taip susidėliojo“, – kalbėjo sostinės meras.

Laisvės partijos nariui ir kanapių legalizavimo aktyvistui Nerijui Vitkauskui šie rinkimai šiek tiek liūdni, nes per demokratijos šventę negali normaliai atsipalaiduoti.

REKLAMA

„Kol Seime sprendimas nėra priimtas, tai ir Laisvės partijos būstinėje dūmelio kvapo neužuodžiame. Jei būtų dekriminalizuota, manau, kad galėtume užuosti ir čia“, – sakė Laisvės partijos narys.

Vilniaus mero rinkimus smarkiai prapylę liberalai vis dar negali pamiršti didelės išdavystės, kai juos per bortą metė R. Šimašius ir išeidamas iš jų nudžiovė Vilniaus mero postą.

„Mano galva, Remigijus Šimašius, nemėtant akmenų į jo daržą, darė viską dėl promo, piaro. Bet tikri darbai, tokie labai labai paprasti darbai, nebuvo padaryti. Buvo smėliukas papiltas Lukiškių aikštėje“, – dabartinį merą kritikavo Liberalų sąjūdžio atstovas Daniel Lupshitz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rinkimus laimėję socialdemokratai keistai ramūs, nors anksčiau ši partija garsėjo dideliais rinkiminiais baliais su užkandų kalnais. Net Algirdas Sysas rinkimų dieną šventęs gimtadienį vartojo gėrimus be alkoholio.

„Buvo tik tostai, čierkelių nebuvo. Aš geriu arbatą, nes reikės parvažiuoti namo. Kas atvažiavęs su taksi, tai taurė šampano iš doros kelio neišveda. Švęsim, kai nugalėsim“, – sakė politikas.

Klaipėdoje – permainų vėjai. Tris kadencijas meru buvęs Vytautas Grubliauskas užleis vietą kitam. Šią naujieną sužinoję Grubliausko partijos bičiuliai merą į meravimo pensiją išleido plaudami pralaimėjimo kartėlį.

REKLAMA

„Kolegos mėgaujasi gražiu, skaniu raudonu vynu – čia ne tiek ideologinė spalva, kiek vyno spalva – ir paprasti užkandžiai. Bet tai tikrai ne užstalės pasibuvimas su palingavimais, nors publika rimta“, – kalbėjo Klaipėdos meras.

Uostamiestyje vos neįvyko didžiulė sensacija. Tik per plauką nuo antro turo likęs Remigijus Žemaitaitis užkūrė tikrą fiestą. Tiesa, pats joje dalyvavo kaip žiūrovas ir šio rezultato pažymėjimą nukėlė į namų aplinką.

REKLAMA

„Mums įvairių picų prigamino, vieno kąsnio sumuštinukų, kokteiliukų. Viskas tvarkoje, viskas gerai. Bet manau, parvažiavęs namo, paimsiu česnako, 100 gramų samagono, kad virusas ir ligos nepultų, nes su daug kuo bendravau“, – sakė politikas.

O rinkėjams belieka džiaugtis, kad rinkimai praėjo be didesnių nesklandumų ir skandalų.

Visą reportažą žiūrėkitė straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų