• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keleiviai metų metus nesulaukia reikalingų maršrutų. Vairuotojai vos spėja išlipti iš autobusų, o jų atlyginimai per maži. Tokia situacija Vilniaus viešojo transporto sistemoje. Sistemą koordinuojanti bendrovė sako, kad ir keleivių, ir vairuotojų bėdas žino, tik ne viską greitai gali išspręsti.

Keleiviai metų metus nesulaukia reikalingų maršrutų. Vairuotojai vos spėja išlipti iš autobusų, o jų atlyginimai per maži. Tokia situacija Vilniaus viešojo transporto sistemoje. Sistemą koordinuojanti bendrovė sako, kad ir keleivių, ir vairuotojų bėdas žino, tik ne viską greitai gali išspręsti.

REKLAMA

Vairuotojai jau grasina naujais streikais, o gyventojai praranda viltį, kad į jų prašymus bus atsiliepta.

Sostinės Giedraičių stotelėje tarp Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų stovi vilnietė Jekaterina. Ji sako, kad ar į centrą, ar į Žirmūnus nuvažiuoti sunku. Prieš dešimtmetį iš ten kursavusių 4 troleibusų maršrutų liko tik 2. Tad žirmūniečiai ir šnipiškiečiai jaučiasi lyg nepelnytai atkirsti nuo patogaus susisiekimo.

„Iš abiejų pusių du rajonai yra, kurie turi kaip tik tankius kvartalus, bet susisiekimas itin prastas, nes čia pravažiuoja tik 6-as troleibusas, kuris jungia šią vietą su Žirmūnais ir kartais, turbūt retkarčiais pravažiuoja 10-as“, – sako vilnietė Jekaterina Lavrinec.

REKLAMA
REKLAMA

Patys įsitikiname, vienas svarbiausių sostinės troleibusų maršrutų – 6-as – atvyks tik po 13 minučių. Nors įprasta praktika, kad svarbūs maršrutai miestuose kursuoja ir kas 7–8 minutes.

REKLAMA

Kita stotelė sostinės Žirmūnų rajone. Ir ten keleiviai skundžiasi, kad troleibusu ar kitaip į centro pusę lengvai nenuvažiuosi: „17-as, man atrodo, kad retokai važiuoja. Arba suvažiuoja. Pavyzdžiui, laukiu – čia dabar einu anūko paimti, tai suvažiuoja visi – 17-as, 9-as ir 12-as. O po to laukti...“

Žirmūnų gyventojai pastebi, kad ir daugiau senų troleibusų pas juos atvažiuoja, kai kitame upės krante – Antakalnyje – naujų troleibusų važinėja daugiau:

REKLAMA
REKLAMA

„Šitą pastebiu, nes 20-ą paleidžia, pavyzdžiui, vakare. Tai jau nesinori ir sėsti – trata, kleba. Turbūt jau kiek aš gyvenu, tiek ir tas troleibusas...“

„Jau tokie, atsiprašant, trindalietai...“

„Susisiekimo paslaugos“, prižiūrinčios viešojo transporto tinklą Vilniuje, atsako, kad nuolat domisi keleivių nuomone ir poreikiais.

„Per savitarnos svetainę, per elektroninį paštą. Gauname informaciją ir komentarus iš savivaldybės“, – tikina „Judu“ viešojo transporto organizavimo skyriaus vadovas Jonas Damidavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Viešojo transporto keleivių asociacija konstatuoja: kuo toliau – tuo labiau „Susisiekimo paslaugos“ gyventojų negirdi.

„Bent jau kažkas įmanomo būdavo pavykdavo pramušt. Dabar tai yra visiška siena, visiškas nesiskaitymas. Deja, aš nežinau, kodėl taip nutikę“, – teigia Viešojo transporto keleivių asociacijos pirmininkas Marius Markevičius.

Pavyzdžiui, 20 maršruto troleibusas iš Žirmūnų į stotį važinėja tik darbo dienomis ir tik piko metu, nors jau kone dvejus metus gyventojai prašo, kad šis kursuotų ir savaitgaliais, dažniau važinėtų ir darbo dienomis.

REKLAMA

„Kiekvieną pasiūlymą vertinam, bet tas pasiūlymas integruojasi į visą sistemą viešojo transporto. Vieną maršrutą pakoregavus arba jo trasą pakeitus, tai turi įtakos ir kitiems maršrutams“, – kalba J. Damidavičius.

Vos prieš kelis mėnesius pasibaigus didžiausio vežėjo – savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ – vairuotojų streikui, tiksi kita bomba. Baigianti kadenciją sostinės valdžia vylėsi, kad jeigu daugiau privačių vežėjų atsiras, nekils tokių didelių problemų, kokių kilo praėjusį gruodį, dėl streikuojančių vairuotojų, tačiau, atrodo, kad tai tik svajonės.

REKLAMA

„Jeigu mums nepavyks, tai mes rugsėjo mėnesį streikuosim. Streikuosim, ir viskas“, – kalba antro pagal aptarnaujamų maršrutų skaičių vežėjo „Transrevis“ profesinės sąjungos pirmininkė, mat jau dvejus metus nesusitaria dėl kolektyvinės sutarties ir socialinių garantijų.

„Yra žmonės, kurie dirba pensinio amžiaus, jie dirba po 260 valandų – praktiškai neišlipa iš autobusų. Guli ligoninėse žmonės dėl išsekimų, mano porininkas patyrė mikroinsultą – jau nebedirba. Miršta žmonės, pavargę nuvažiuoja nuo kelio“, – teigia „Transrevio“ profsąjungos pirmininkė Janina Mankienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi vairuotojų trūksta – esamus įmonė prašo dirbti per poilsio dienas, bet mokėti dvigubai, kaip įpareigoja Darbo kodeksas, nenori. Profsąjunga preliminariai skaičiuoja, kad per trejus metus daugiau nei 200 vairuotojų Vilniuje „Transrevis“ galėjo neišmokėti pusantro milijono eurų. Nors nemažai vairuotojų renkasi tylėti ir dirbti daugiau, kai kurie nuvargę vairuotojai ima smurtauti vieni prieš kitus.

„Vėlavo, užsinorėjo į tualetą, išlipo, išėjo iš tualeto. O jau pypino, signalino kitas mūsų kolega – tipo tu čia negerai pastatei autobusą, reikėjo pavažiuot toliau ir taip toliau... Ir davė į akį – viskas. Nesusilaikė žmogus. Davė kitam vairuotojui į akį. Ir šiandien turim visokių problemų“, – kalba J. Mankienė.

REKLAMA

„Operatyviai ir reguliariai iš tiesų susitinkame su visais operatoriais, kas savaitę su jais turime diskusinius klausimus įvairiomis temomis. Net ir tomis, kur kyla problemos, apie tuos pačius vairuotojus“, – tikina J. Damidavičius.

Tačiau profsąjunga sako, kad įmonė problemų „Susisiekimo paslaugoms“ neįvardija, o pačios „Susisiekimo paslaugos“ prasitaria, kad nelabai kaip gali įsikišti į kitos įmonės veiklą. Bet ateityje planuoja ir toliau skelbti konkursus ir privačioms bendrovėms perduoti dar daugiau maršrutų. Tokius planus jau palaimino Vilniaus taryba.

REKLAMA

„Savivaldybės įmonė vis tiek turi vykdyti, vežti keleivius. Privatus vežėjas, tarkim, sakys: kuras pabrango tiek ir tiek, didinkit mums kilometro kainą tiek ir tiek, bilietus – tiek ir tiek. Ne? Mes nebevežam ir viskas“, – sako M. Markevičius.

Vis dėlto „Susisiekimo paslaugos“ ginasi, kad planai dar preliminarūs ir darbą pradėjus naujai valdžiai šie planai gali kiek pasikeisti.

tv3.lt

Trandalietinė Vilnisus valdžia toks ir transportas
Taigi viskas gerai, toks ir turi būti elitinis vilno korumpuotų vienaragių pseudopatriotų miestas.
Mest tą Damidavičių iš pareigų,staigiai
Mest tą Damidavičių iš pareigų,staigiai
taip nusigyvenusio Vilniaus transporto tikrai dar nebuvo,troleibusų reikia atsisakyt iš principo,jie teisinosi,kai autobusai buvo tik sovietiniai lazai,o dabar autobusu 100 kartų maloniau važiuot.O kai atvažiuoja tie surūdiję kledarai,tai tikrai neviltis,jie kelia pavojų gyvybei.Teisi ta ponia ir dėl grafikų.Kalvarijų g.gyvenantys liko be troleibusų.Ir dar,laukia,laukia žmonės,tada atvažiuoja visas būrys,3-4 kledarai,paskui vėl laukt pusę valandos.Vėl aiškins,kad atsižvelgia,derina,neei velnio nederina,tai nuolatinės bėdos 30 metų.Damidavičių-von
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų