Žiema stebina vaizdais: nuo sustingusių užtvankų iki ledo skulptūrų

Žiema toliau stebina savo grožiu. Nesiliaujantis šaltis stingdo užtvankas ir taip sukuria nuostabaus grožio ledo skulptūras. Nuo stogų kabo įspūdingo dydžio varvekliai. 

Alytaus rajone, Kumečių kaime esanti užtvanka virsta įspūdinga ledo skulptūra. Pora alytiškių sako specialiai atvažiavę pasigrožėti nuostabiu žiemos darbu: „Gražu, gražu pamatyti tokius vaizdus. Ši žiema po daugelio metų – pirma tokia.“

Kumečių kaimas, o ir jame esanti užtvanka priklauso Metelių dvaro vandens malūnui. Regioninio parko direktorius sako, kad užtvankos vanduo neseniai pradėjo stingti.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiema stebina vaizdais: nuo sustingusių užtvankų iki ledo skulptūrų

„Vandens pakankamai nebuvo. Dabar, kai užmetė sniego, „paspaudė“ ledą, tai šiek tiek vandens atsiranda ir pradėjo bėgti, nes jis beveik nebėgo per viršų“, – sako R. Krugelis.

Dar kelios šaltos naktys ir vaizdas bus įspūdingesnis. Šaltis sustingdys dar daugiau krintančio vandens. Vietiniai taip sustingusią užtvanką matė jau senokai.

„Kai –10, tai netgi per mažai, naktimis kai –15 ar –18, tai ir auga, auga tie kalnai ledo. Gamta kuria gražius dalykus, o kartu su žmogumi – nuostabius“, – pasakoja R. Krugelis.

Įspūdingu žiemos darbu iš visos Lietuvos žmonės dalijasi socialiniuose tinkluose. Klaipėdos rajone esančiai Eketės užtvankai šaltis suformavo žadą atimantį reginį. Žmonės važiuoja pasigrožėti. Suaugusiesiems tai kone meno kūrinys, vaikams didžiuliai varvekliai – neapsakomai smagi pramoga. Jie juos nudaužo.

Palangoje menininkas Vytautas Kusas savo kieme pasidarė varveklių medį. Ant šakų purškia vandenį, jis stingsta ir štai – rezultatas. Palangiškis pats juo patenkintas.

„Epidemija privertė kažko imtis. Nes nieko nedarysi, tai iš proto išeisi. Čia grynai atsitiktinai. Paėmiau, sakau, reikia pabandyti, ar išeis“, – teigia menininkas Vytautas Kusas.

Menininkas sako, kad ne vien jam varveklių medis patinka. Žavisi ir į kiemą užsukantieji.

„Džiaugiamės, kiek galima, padarykim kažką tokio, o ne pikto, ne akmens pažasty“, – kalbėjo V. Kusas.

REKLAMA

Panevėžio rajone, Raguvos miestelyje, buvusių fermų pastatai dabar džiovyklos patalpos. Nuo jų nutįso varvekliai, kurie sulig žmogaus ūgiu. Kadangi ten beveik niekas nevaikšto, tai ir varveklių nedaužo. Nėra pavojaus, kad šie milžiniški ledo gabalai nukris kam ant galvos.

Įspūdingi vaizdai – TV3 žinių reportaže, esančiame viršuje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų