Vilniuje koronavirusas įsisuko baruose: 9 užsikrėtę buvo „Sanatorijoje“ ir „Bardake“

Vilniuje COVID-19 atvejų sprogimas, miestas virsta vienu didžiausių koronaviruso židiniu Lietuvoje. Vien šiandien iki pietų sostinėje fiksuota beveik 100 naujų atvejų. Virusas sostinėje plinta baruose, klubuose, kavinėse, sporto klubuose, šokių studijose. Infekcijos nešiotojai – jaunimas iki 30-ies.

Visuomenės sveikatos specialistai net kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad ši kuo greičiau apribotų pasilinksminimo bei laisvalaikio praleidimo vietų darbo laiką.

Linksmybės ir pramogos Vilnių įstūmė į nepavydėtiną padėtį. Vien iki šios dienos pietų Visuomenės sveikatos centras užfiksavo beveik 100-ą COVID-19 atvejų.

Daugiausiai epidemiologų dėmesio susilaukė dvi Vilniaus gatvėje esančios populiarios pasilinksminimo vietos, barai „Sanatorija“ ir „Bardakas“. Per vakar 9-iems šių barų lankytojams patvirtintas koronavirusas.

„Vilniuje augimas eksponentinis nustatytas pirmą kartą bus, lyginant su vakar diena. Šiandien ryte informacinėje sistemoje turėjome mažiausiai 98-is atvejus Vilniaus gyventojų, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija. Duomenys atsinaujina tris kartus per dieną, tai bijau prognozuoti, bet maža tikimybė, kad išliks tiek“, – sako visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

Visuomenės sveikatos centras kreipėsi į miesto savivaldybę. Specialistai prašo Vilniaus laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose. Sutrumpinti ne tik barų, kavinių, klubų, bet ir sporto klubų, šokių studijų darbo laiką. Mat infekciją platina jauni, aktyvūs, kaukių nedėvintys gyventojai.

„Kalbant apie didžiuosius miestus, konkrečiai apie Vilnių, tai yra iki 30-ies metų jaunas žmogus. Jaunas aktyvus žmogus, kuris dirba ir po darbo aktyviai leidžia laisvalaikį. Eina į barus, eina šokti, eina dainuoti, sportuoti. Visuomenė visiškai nebepaiso specialistų rekomendacijų, sveiko proto ribų“, – pasakoja R. Lingienė.

REKLAMA

Pavieniai COVID-19 atvejai fiksuojami ir Vilniaus universitete. Dėl to dauguma studentų mokosi nuotoliniu būdu. Tiesa, nedidelė dalis paskaitų fakultetuose vyksta. Prieš jas kalbinti jaunuoliai atvirauja – pasilinksminimo vietose COVID-19 ribojimai užmirštami:

„Jaunimas nelabai ten saugosi. Kaip pats naktiniame klube dirbu, tai matau, kad tų apsaugos priemonių, rekomenduojama visada su kaukėmis būti, dezinfekuoti rankas, bet nelabai ten klauso. Blogai, didėja tie atvejai. Iš dalies gal baisoka, kad vėl karantino nebūtų.“

„Jauni žmonės nelabai turi tą tokį visuomenės bandos požiūrį, nelabai stengiasi saugoti žmogaus, kuris yra arti. Labiau žiūri tik savęs.“

„Reikėtų susilaikyti nuo visų dalykų, kas šiaip priklauso įprastiniam gyvenimui, bet jaunimas nori pasilinksminti ir kažkur išeiti.“

„Nueinant į kokį barą, labai keistas jausmas apima, nes dažnai pačiuose baruose daug kas sėdi be kaukių, daug kam nerūpi.“

Vilnius miesto savivaldybė situaciją mato kitaip nei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Esą dėmesį reikia kreipti ne į visas, o tik į problemines pasilinksminimo, pramogų vietas.

„Reikia dirbti su tomis įstaigomis, su tomis institucijomis, barų, kavinių atvejų, su tais barais kavinėmis, kitomis vietomis. Ir dirbti su jų apsaugos priemonėmis, jų taikymu, kaip ten žmonės elgiasi, kaip vadovybė elgiasi, kaip užtikrinti srautų valdymą, kontaktų atsekamumą ir panašiai. Jeigu šokių studija viena susirgo ir ten atsirado židinys, mes turime susitvarkyti su situacija toje šokių studijoje. Labiausiai specialistai nenori, kad Lietuvoje pasikartotų Vakarų Europos valstybių įvykiai“, – teigia savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pavyzdžiui, Čekijoje koronavirusas smogė visa jėga. Šalyje, kuri turi tris kartus daugiau gyventojų nei Lietuva, fiksuojami neregėti skaičiai, po daugiau nei 8000-ius COVID-19 susirgimų per parą. Šalis imasi griežčiausių priemonių, uždarinėja barus, restoranus, kitas susibūrimų vietas.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, kad Lietuvoje situacija geresnė nei Čekijoje, tačiau jei sergamumo rodikliai ir toliau augs, panašūs ribojimai gali atsirasti ir Lietuvoje.

„Lietuvoje kol kas tokio sprendimo nėra priimta. Aš tikrai neatmesčiau galimybės, kad jis kada nors atsiras toks, jeigu ir pas mus atvejų skaičius ir toliau augs“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Per vakar Lietuvoje patvirtinti 139 nauji koronaviruso atvejai bei dar trys mirtys.


Rašyti komentarą...
O
O
2020-10-14 20:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokio skaiciaus reikia kad imtusi grieztesniu priemoniu cia dar ne signalas susimastyt nereikia per mazi skaiciai gal tikites kad jie mazes visur dideja o pas mus bus viskas kontroliuojama matosi kokia kontrole kaip reguojama
Atsakyti
-1

A
Amzina problema musu vilnius
2020-10-16 09:45:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip vilnius taip ir problema, na niekaip ne iseina normaliai tvarkytis vilniaus valdziai kad ir kokia bebutu, tai pliaza pasidaro istorineje vietoje, atrodytu lyg daugiau vietos niekur nera - kaip idiotai, aiskiai sako PAS JUS KORONA VIRUSO ZIDINYS !!! - Vel priestarauja - ne pas mus nera jo cia tik mums (visai Lietuvai) tik taip atrodo ir mums visiskai nusis... ant visos likusios Lietuvos nesime liga po visa Lietuva ir nepaisysime i jokius nurodymus mes gi "lyderiai" :-) asilai jus o ne lyderiai, visa Lietuva jau seniausiai aplenke vilniu visais atzvilgiais, apsidairykite ir realiai pasiziurekite i tikraja padeti kaip tvarkosi Lietuva, zmones tai mato ir masiskai jau bega is vilniaus i kitus Lietuvos miestus, bet ne , kur tau, pasitelke televizija ir aplamai praktiskai visa ziniasklaida dirbtinai bando kelti vilniaus ivaizdi, nereikia didelio izvalgumo, bet kuriam Lietuvos pilieciui tai jau aiskiai matosi, pakanka isijungti televizija pvz: tv3 ir mato labai puikiai kaip dirbtinai viskas daroma, vilnius vilnius ir dar karta vilnius, joks kitoks miestas neminimas, jeigu kazkas gero ir parodoma tai jokiu budu nemines miesto pavadinimo o jau jeigu vilniuje kazkokia smolkmena tai jau butinai vos ne didziosiomis raidemis ant tv ekrano uzlipdyta ir liaupsiu daugiau nei imanoma... vilniaus vadovams visiskai nusis... ant visos kitos Lietuvos, neklauso nurodymu ir tokiu budu plecia liga i kitus Lietuvos miestus. Zodziu amzinas sasas musu vilnius, kada sutvarkys kas nors ta vargse musu "sostine"......
Atsakyti
0

R
Romasis
2020-10-14 20:21:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paminesit mano zodi po rinkimu kalbes kitaip!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų