REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje COVID-19 atvejų sprogimas, miestas virsta vienu didžiausių koronaviruso židiniu Lietuvoje. Vien šiandien iki pietų sostinėje fiksuota beveik 100 naujų atvejų. Virusas sostinėje plinta baruose, klubuose, kavinėse, sporto klubuose, šokių studijose. Infekcijos nešiotojai – jaunimas iki 30-ies.

Vilniuje COVID-19 atvejų sprogimas, miestas virsta vienu didžiausių koronaviruso židiniu Lietuvoje. Vien šiandien iki pietų sostinėje fiksuota beveik 100 naujų atvejų. Virusas sostinėje plinta baruose, klubuose, kavinėse, sporto klubuose, šokių studijose. Infekcijos nešiotojai – jaunimas iki 30-ies.

REKLAMA

Visuomenės sveikatos specialistai net kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad ši kuo greičiau apribotų pasilinksminimo bei laisvalaikio praleidimo vietų darbo laiką.

Linksmybės ir pramogos Vilnių įstūmė į nepavydėtiną padėtį. Vien iki šios dienos pietų Visuomenės sveikatos centras užfiksavo beveik 100-ą COVID-19 atvejų.

Daugiausiai epidemiologų dėmesio susilaukė dvi Vilniaus gatvėje esančios populiarios pasilinksminimo vietos, barai „Sanatorija“ ir „Bardakas“. Per vakar 9-iems šių barų lankytojams patvirtintas koronavirusas.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilniuje augimas eksponentinis nustatytas pirmą kartą bus, lyginant su vakar diena. Šiandien ryte informacinėje sistemoje turėjome mažiausiai 98-is atvejus Vilniaus gyventojų, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija. Duomenys atsinaujina tris kartus per dieną, tai bijau prognozuoti, bet maža tikimybė, kad išliks tiek“, – sako visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Visuomenės sveikatos centras kreipėsi į miesto savivaldybę. Specialistai prašo Vilniaus laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose. Sutrumpinti ne tik barų, kavinių, klubų, bet ir sporto klubų, šokių studijų darbo laiką. Mat infekciją platina jauni, aktyvūs, kaukių nedėvintys gyventojai.

„Kalbant apie didžiuosius miestus, konkrečiai apie Vilnių, tai yra iki 30-ies metų jaunas žmogus. Jaunas aktyvus žmogus, kuris dirba ir po darbo aktyviai leidžia laisvalaikį. Eina į barus, eina šokti, eina dainuoti, sportuoti. Visuomenė visiškai nebepaiso specialistų rekomendacijų, sveiko proto ribų“, – pasakoja R. Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pavieniai COVID-19 atvejai fiksuojami ir Vilniaus universitete. Dėl to dauguma studentų mokosi nuotoliniu būdu. Tiesa, nedidelė dalis paskaitų fakultetuose vyksta. Prieš jas kalbinti jaunuoliai atvirauja – pasilinksminimo vietose COVID-19 ribojimai užmirštami:

„Jaunimas nelabai ten saugosi. Kaip pats naktiniame klube dirbu, tai matau, kad tų apsaugos priemonių, rekomenduojama visada su kaukėmis būti, dezinfekuoti rankas, bet nelabai ten klauso. Blogai, didėja tie atvejai. Iš dalies gal baisoka, kad vėl karantino nebūtų.“

„Jauni žmonės nelabai turi tą tokį visuomenės bandos požiūrį, nelabai stengiasi saugoti žmogaus, kuris yra arti. Labiau žiūri tik savęs.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikėtų susilaikyti nuo visų dalykų, kas šiaip priklauso įprastiniam gyvenimui, bet jaunimas nori pasilinksminti ir kažkur išeiti.“

„Nueinant į kokį barą, labai keistas jausmas apima, nes dažnai pačiuose baruose daug kas sėdi be kaukių, daug kam nerūpi.“

Vilnius miesto savivaldybė situaciją mato kitaip nei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Esą dėmesį reikia kreipti ne į visas, o tik į problemines pasilinksminimo, pramogų vietas.

„Reikia dirbti su tomis įstaigomis, su tomis institucijomis, barų, kavinių atvejų, su tais barais kavinėmis, kitomis vietomis. Ir dirbti su jų apsaugos priemonėmis, jų taikymu, kaip ten žmonės elgiasi, kaip vadovybė elgiasi, kaip užtikrinti srautų valdymą, kontaktų atsekamumą ir panašiai. Jeigu šokių studija viena susirgo ir ten atsirado židinys, mes turime susitvarkyti su situacija toje šokių studijoje. Labiausiai specialistai nenori, kad Lietuvoje pasikartotų Vakarų Europos valstybių įvykiai“, – teigia savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

REKLAMA

Pavyzdžiui, Čekijoje koronavirusas smogė visa jėga. Šalyje, kuri turi tris kartus daugiau gyventojų nei Lietuva, fiksuojami neregėti skaičiai, po daugiau nei 8000-ius COVID-19 susirgimų per parą. Šalis imasi griežčiausių priemonių, uždarinėja barus, restoranus, kitas susibūrimų vietas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, kad Lietuvoje situacija geresnė nei Čekijoje, tačiau jei sergamumo rodikliai ir toliau augs, panašūs ribojimai gali atsirasti ir Lietuvoje.

„Lietuvoje kol kas tokio sprendimo nėra priimta. Aš tikrai neatmesčiau galimybės, kad jis kada nors atsiras toks, jeigu ir pas mus atvejų skaičius ir toliau augs“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Per vakar Lietuvoje patvirtinti 139 nauji koronaviruso atvejai bei dar trys mirtys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų