REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbą pradėję naujieji ministrai vis dar bando suprasti, kokį palikimą perėmė iš valstiečių Vyriausybės. Kai kurie sako jau suskubę stabdyti jų pirmtakų inicijuotus konkursus į vienas ar kitas pareigas, o taip pat ir šimtatūkstantinius pirkimus.

Darbą pradėję naujieji ministrai vis dar bando suprasti, kokį palikimą perėmė iš valstiečių Vyriausybės. Kai kurie sako jau suskubę stabdyti jų pirmtakų inicijuotus konkursus į vienas ar kitas pareigas, o taip pat ir šimtatūkstantinius pirkimus.

REKLAMA

Įtarimai dėl skaidrumo kyla ir peržvelgiant kitus paskutinius pirmtakų darbus. O dalis naujai iškeptų ministrų prisipažįsta – kol kas net nespėjo pasidomėti, kas vyksta ministerijose ir nežino, ar viskas skaidru bei teisėta.

Prieš ketverius metus pasirinktas valstiečių, o dabar atsisukęs į konservatorius Kęstutis Navickas jau šeimininkauja Žemės ūkio ministerijoje. Ją perėmė iš socialdarbiečio Andriaus Palionio.

„Tai po truputį įsivažinėju, dar pasakyti, kad jau pilnai, tai ne, dar yra detalių, kuriose norisi žinoti giliau, daugiau“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

Navickas prisipažįsta, kad skaidrumo kai kuriuose dalykuose ministerijoje jau pasigedo.

„Yra tokių daug ilgalaikių paprotinės teisės santykių ir, kai bandai paklausti, arba išsiaiškinti, kodėl jie tokie yra, tai pasirodo, tiesiog taip metai iš metų buvo ir kai nori paklausti, ar yra kažkokie kriterijai, ar yra aiškūs skaidrumo standartai, tai šitam sektoriuje yra tokių nemažai“, – pasakoja K. Navickas.

REKLAMA

Be to, dar net neišsiaiškino, kaip tvarkomasi su mokesčių mokėtojų pinigais.

Ir tokių nespėjusių, kaip Navickas – ne vienas. Štai Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad tik pradėjus darbą iš karto teko imtis svarbiausio metų įstatymo – kitų metų biudžeto.

„Ne, tikrai pagrindinis darbas dabar buvo biudžeto formavimas ir tikrai atėmė labai daug laiko, reikėjo ir su Seimo nariais derinti ir su komitetais derinti, ir su įvairiais ministrais, tai tikrai tų pokalbių buvo labai daug. Tuomet turbūt prasidės ir ta struktūrinė peržiūra pačios ministerijos veiklos ir bandysim įsigilinti ir pradėti darbus pilnumoj“, – teigia G. Skaistė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Skaistės, ryškiausias pirmtako palikimas – prastai parengtas 21 metų biudžetas, į kurį buvo neįtraukti pinigai, skirti pandemijos suvaldymui.

„Kalbant apie premijas, ar kažkokius pirkimus, tikrai dar iki to neteko prieiti, nes tiesiog pirminis darbas yra biudžeto peržiūra, ir, aš manau, kad dabar po biudžeto priėmimo turėsim šiek tiek daugiau laiko, tai bus laiko įsigilinti į viską“, – kalbėjo G. Skaistė.

Tačiau kiti įdėmiau apsižvalgyti savo ministerijose jau spėjo. Pavyzdžiui, aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Jis nutraukė 250 tūkstančių eurų pirkimą.

„Aš nutraukiau medžioklės apmokymų konkursus, ketvirtis milijono, nes medžiotojai, laikantys medžiotojo egzaminą, turi mokėt ir šaudyti, ir elgtis saugiau su ginklu, žinot medžioklės taisykles, tikrai nereikia dar papildomai ketvirčio milijono išleisti tam, kad apmokytume medžiotojus“, – sako S. Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo konkrečiai MITA konkursas vadovo, Mokslo inovacijų technologijų agentūros, taip pat ministerijos viduje vieno iš departamentų vadovų, taip pat buvo neužpildyta daug metų pareigybė, patarėjo pozicija, valstybės tarnautojo, ir jai staiga paskelbtas konkursas lapkričio pabaigoje, kad ji būtų užpildyta, tai dar keletas tokių atvejų, mes paprašėme viską pristabdyti“, – pasakoja Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Kai pasiekė žinios, kad yra planuojami tomis paskutinėmis dienomis konkursai, tai teko kreiptis į Valstybės tarnybos departamentą prašant sustabdyti tuos konkursus, kad jie nebūtų taip skubinami, tai į prašymą buvo atsižvelgta“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

REKLAMA

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad naujai paskirto susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio vienas pirmųjų darbų buvo atšaukti „Lietuvos geležinkelių“ valdybą, kurią prieš pat pasikeičiant valdžioms paskyrė Jaroslavas Narkevičius. O Vidaus reikalų ministerijoje jau planuojamas ir auditas.

„Kai baigsis pandemija, tai yra, atlikti finansinį veiklos auditą, įsivertinti situaciją, nes mūsų sistemoje yra tikrai didžiulis poreikis lėšų atlyginimams, priemonėms, ir tikrai matome nemažus resursus pačioje sistemoje“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

„Negalėčiau nesutikti su tokia prielaida, kad yra bandymų pasirūpinti savais žmonėmis, nemanau, kad tai yra gera praktika, kol kas to ministerijoje nepastebėjau, tačiau paneigti, kad tokių dalykų teko matyti bendrąja prasme kitose įstaigose ir institucijose tikrai negalėčiau“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

2016-aisiais rinkimus laimėję valstiečiai suformavo taip vadinamą profesionalų Vyriausybę, tačiau vėliau savo nuomonę pakeitė ir dalį ministrų profesionalų pakeitė ministrai politikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų