Verda aistros dėl Senato rinkimų JAV: kritikos strėles laidė Trumpas ir Bidenas

JAV demokratai ir respublikonai surėmė ietis Džordžijos Senato rinkimuose. Pergalė nulems, kas kontroliuos šalies Senetą, tad palaikyti savo partijos kandidatų į Džordžiją atvyko tiek kadenciją baigiantis Donaldas Trumpas, tiek būsimas šalies vadovas Joe Bidenas. Abu vienas kitam negailėjo aštrios kritikos ir iki paskutinės minutės ragino balsuoti.

Antrasis Džordžijos Valstijos Senato rinkimų turas itin svarbus tiek demokratams, tiek respublikonams. Ši valstija daugiau nei 20 metų į Senatą nėra delegavusi demokrato, tačiau jeigu šiandienos balsavimą laimės demokratai, kurių kandidatai yra 33 metų dokumentinių filmų prodiuseris Jonas Ossoffas ir 51 pastorius Raphaelis Warnockas, būtent ši partija užsitikrins daugumą Senate, o tai leistų Joe Bidenui nesunkiai įgyvendinti savo rinkiminę programą.

„Žmonės, atėjo momentas, atėjo momentas. Atėjo nauji metai ir tai gali būti nauja diena Atlantai, Džordžijai ir visai Amerikai“, – sako išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas.

Tačiau pralaimėjimo prezidento rinkimuose nepripažįstantis ir atiduoti šalies valdžios vairo ir toliau neketinantis Donaldas Trumpas Džordžijoje taip pat daro viską, kad sutrukdytų Joe Bidenui.

„Mes negalėjome pralaimėti Džordžijoje. Tai neįmanoma. Tai buvo suklastoti rinkimai. Bet mes kaunamės ir pamatysite, kas bus. Dar pakalbėsime apie tai. Noriu jums padėkoti susirinko didelė minia. Šiandien čia buvo ir Joe Bidenas. Ten susirinko gal 14-ka žmonių ir trys mašinos“, – pasakoja D. Trumpas.

Kadenciją baigiantis prezidentas rinkėjus tikina, kad laimėjus rinkimus, demokratai imsis radikalių veiksmų. Pavyzdžiui, įgyvendins Kongrese pasiūlytą iniciatyvą pašalinti lyti nurodančius terminus. Oficialiuose dokumentuose žodžius mama ir tėtis pakeis tėvai. O dukra ir sūnus – vaikai. Pusbrolis ar pusseserė taps giminaičiais. Tai, anot D. Trumpo, tik pradžia.

„Radikalūs demokratai bando užimti Džordžijos Senato vietas, tam kad galėtų primesti nevaržomą ir absoliučią kiekvieno jūsų gyvenimo aspekto kontrolę“, – teigia D. Trumpas.

Senatai rinkimų politinei reklamai kampanijos dalyviai drauge išleido beveik 500 mln. JAV dolerių. Dar iki atsidarant balsavimo apylinkėms savo balsą iš anskto atidavė rekordinis rinkėjų skaičius –  daugiau nei 3 mln rinkėjų. Nors įprastai Džordžijoje laimi respublikonai, per prezidento rinkimus lapkritį J. Bidenas čia 12 000 balsų sugebėjo aplenkti Donaldą Trumpą.


Rašyti komentarą...
P
Pikasas
2021-01-06 08:29:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Balsų skaičiavimas Džordžijoje eina į pabaigą. Rezultatų kaita rodo, kad demokratų atstovas babtistų pastorius Warnock laimi užtikrintai, o demokratų žurnalistas Ossoff sėkmingai galinėjasi su politikos sunkiasvoriu respublikonu Perdue. Rezultatai jau baigia aiškėti abiejų demokratų naudai. Senate bus lygu 50/50. D.Trampas sugebėjo suskaldyti ne tik JV visuomenę, bet dalinai ir respublikonų partiją. Negi jam neteks atsakyti už tai ir dar daug už ką? RETRO 05.01.2021 21:10:21 Džordžijoje pirmame ture respublikonų kandidatų poros turėta 1,8 procentų persvara nėra maža, tačiau ji gali ištirpti dėka nuolatinio D.Trampo blaškymosi po Džordžijos valstiją nuolat šaukiant: ,,Aš laimėjau, aš laimėjau". Jau net respublikonai reiškė nerimą dėl tokio D.Trampo aktyvumo. Ne kokią žinią skelbia ir tas faktas, kad maždaug iš 5 mln balsuosiančių, jau virš 3 mln balsavo išankstiniuose rinkimuose paštu. Tai D.Trampui daug džiaugsmo neteikia. Rytoj ryte, Vilniaus laiku rezultatai jau turėtų paaiškėti.Atsakyti
0

P
Pikasas2
2021-01-06 09:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Penc'as jau informavo D.Trampą, kad jis negali blokuoti J.Baideno pergalės. Nežinau ar kas nors galėjo tikėtis , kad bus kitaip. Labiau gaila tų respublikonų, kurie per vėlai suprato kas prisirišęs prie jų kojų. Reikėjo jiems neblokuoti Senate D.Trampo apkaltos 2019 metų pabaigoje ir visa ši rinkiminė sumaištis, įskaitant ir apie 60 D.Trampo pralaimėtų bylų, padariusi gėdą Jungtinėms Valstijoms, nebūtų įvykusi. Beje, abu demokratų kandidatai į Senatą Džordžijoje jau pirmauja. Prie pirmavusio Warnosk'o prisijungė ir 33 metų žurnalistas Ossoff'as. Jie Senate bus jauniausias narys.

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų