Estija atsiprašė dėl teorijų apie Lietuvos parlamento rinkimus: nenori pakenkti santykiams

Du skandalingi Estijos politikai pasisakymais apie Lietuvos ir Rumunijos rinkimus kaip reikiant įsuko tarptautinį skandalą. Pasidavė konspiracijos teorijoms radijo laidoje pareiškė, kad „giluminė valstybė“ arba įtakingų veikėjų tinklas manipuliavo per Lietuvos parlamento rinkimus. Po šio pareiškimo Estijos premjeras buvo priverstas Lietuvos atsiprašyti.

Į prezidentūrą šiandien atskubėjęs ministras Gabrielius Landsbergis įvertino Estijos politikų pareiškimus apie tariamas manipuliacijas per spalį Lietuvoje vykusius Seimo rinkimus.

„Iš pradžių perskaičiau kaip juoką, bet kadangi žmonės yra užimantys pareigas, matyt, tai yra nedidelė provokacija pabandyti patestuoti, kiek stiprūs Lietuvos ir Estijos santykiai“, – sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Apie tai, kad rinkimais Lietuvoje manipuliavo vadinamoji „giluminė valstybė“ – neskaidrus, nuo politinės valdžios nepriklausomas įtakingų veikėjų tinklas – estų „Tre Raadio“ laidoje pasisakė du skandalingi politikai: dešiniųjų partijos EKRE pirmininkas, finansų ministras Martinas Helme ir jo tėvas, buvęs vidaus reikalų ministras Martas Helme.

„Aš į sąmokslo teorijas gal nesivelsiu, bet, matyt, yra paaiškinimų, kuriuose galima atrasti giliame internete apie tai, ką jie giliai savo galvose turėjo“, – pasakoja G. Landsbergis.

Po šio pareiškimo kilus skandalui, Estijos premjeras patikino, kad tokie komentarai negali pakeisti santykių su Lietuva, o Estijos užsienio reikalų ministras pareikalavo politikų pasiaiškinimo.

„Gavau patikinimą, garantijas, kad tai visiškai niekaip neatspindi oficialios Estijos pozicijos į Lietuvą, jie pasitiki mūsų rinkimų sistemą ir aš iš savo pusės garantavau tą patį“, – teigia G. Landsbergis.

Vėliau Martinas Helme pasiaiškino, kad laidoje kalbėjo apie žiniasklaidos ir liberalų įtaką stumiant savo kandidatus į parlamentą, tačiau jau nebeminėjo neminėjo, kad Lietuvoje rinkimai neva buvo klastojami.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2021-01-05 01:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas buvo Estijoje matė jog jie tikrai geriau gyveną nei lietuviai, galėtumėme pasimokyti iš jų, kaip ir iš lenkų. Korupcija pas juos mažesnė. Kas politiką nors kiek domisi suprantą jog mūsų Lukašenkos yra liberalai, konservatoriai.
Atsakyti
0

e
estams
2021-01-05 08:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
nera ka atsiprasyti tai teisybe
Atsakyti
0

W
WC
2021-01-05 09:25:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasake gryna teisybe,o liandzbergiu sunaujai teisybe nepatinka...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų