Trumpas nesusitaiko su pralaimėjimu: paviešintas jo pokalbio įrašas

Donaldas Trumpas ir toliau negali susitaikyti su pralaimėjimu prezidento rinkimuose. Savaitgalį jis ragino aukštą Džordžijos pareigūną surasti balsų jo pergalei šioje valstijoje įrodyti. Trumpas nesitikėjo, kad šio pokalbio telefonu įrašas bus paviešintas.

Triukšminga Donaldo Trumpo rinkimų kampanija Džordžijoje sėkmės jam čia neatnešė. Suskaičiavus beveik penkis milijonus balsų, Joe Bidenas šioje konservatyvioje ir tradiciškai respublikonus remiančioje valstijoje laimėjo. Tiesa, minimaliu, mažiau nei 12 tūkstančių balsų skirtumu. Ir pergalės iš jo neatėmė nei balsų perskaičiavimas, nei valstijoje vykdytas balsavimo auditas.

Visgi D. Trumpui susitaikyti su pralaimėjimu Džordžijoje sunku ir tai jį įvėlė į skandalą. Šeštadienį kadenciją baigiantis prezidentas paskambino Džordžijos aukščiausiajam rinkimų pareigūnui, respublikonui Bradui Raffenspergeriui ir spaudė politiką surasti balsų jo pergalei šioje valstijoje įrodyti. Dar vakar Jungtines valstijas sudrebino šio pokalbio garso įrašas.

„Štai ką noriu, kad padarytum. Noriu, kad surastum 11 780 balsų – būtų vienu daugiau nei turime. Nes mes laimėjome šioje valstijoje“, – sako JAV prezidentas Donald Trump.

Per pokalbį D. Trumpas dar įspėjo B. Raffenspergerį, kad laukia pasekmės, jei jis nepatvirtins, kad rinkimai Džordžijoje esą suklastoti. Tačiau rinkimų pareigūnas D. Trumpui tik atsakė, kad jo turimi duomenys netikslūs.

„Visi girdėjote apie įrašytą pokalbį? Na, tai desperacijos balsas ir absoliutus Jungtinių Valstijų prezidento piktnaudžiavimas valdžia“, – pasakoja išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris.

Baltieji rūmai įrašo kol kas nekomentuoja.


Rašyti komentarą...
K
Klounas
2021-01-05 09:41:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Burliokų varijotas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų