• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos gyventojai dažnai permoka už prekes, kai perka jas fizinėse parduotuvėse. Pavyzdžiui, įsigyjant maisto papildus internetu kartais galima sumokėti ir daugiau nei dvigubai mažiau nei perkant tą pačią prekę atėjus į vaistinę. Verslas aiškina, kad prekyba internetu pigesnė, dėl to ir siūlo mažesnes kainas tik virtualiose parduotuvėse.

Lietuvos gyventojai dažnai permoka už prekes, kai perka jas fizinėse parduotuvėse. Pavyzdžiui, įsigyjant maisto papildus internetu kartais galima sumokėti ir daugiau nei dvigubai mažiau nei perkant tą pačią prekę atėjus į vaistinę. Verslas aiškina, kad prekyba internetu pigesnė, dėl to ir siūlo mažesnes kainas tik virtualiose parduotuvėse.

REKLAMA

O ekspertai pastebi, jog kartais patys gyventojai pagauti emocijų netikrina kainų, tada smarkiai permoka, o verslui tiesiog lieka pasiimti pinigus.

Vienoje iš sostinės vaistinių sutikta Olga stebi maisto papildų kainas, pasakoja, kad to paties tinklo lentynose jos gerokai didesnės, nei internete. Skirtumus pastebi ir kiti gyventojai.

„Aštuoni eurai būna skirtumas. Nenormalu žinokit, nes yra daug žmonių, kurie neturi arba nemoka naudotis internetu, pavyzdžiui, vyresni žmonės – mano mama“, – kalbėjo šiaulietė.

REKLAMA
REKLAMA

„Skirtingos, internete daug pigiau, internetu pirkti“, – pritarė kita. 

„Internete jaučiasi, kad yra kainos mažesnės, bet vyresnio amžiaus žmonės nemoka interneto paslaugomis naudotis“, – teigė gatvėje sutikta moteris. 

REKLAMA

Tiesa, kainų skirtumas svarbus ne visiems.

„Internete lauki: užtrunka laiko, reikia nuvažiuoti pasiimti kažkur, ne visada gali atvažiuoti namo arba tu negali būti namuose. Yra pliusai, yra minusai“, – sakė vilnietis.

„Dažniau gyvai. – Negaila, jeigu kartais permokat? – Nežiūriu internete ir negaila“, – teigė vaistinės klientė. 

Vienas vilnietis dalinasi savo apsipirkimo įspūdžiais: vaistinių tinkle už maisto papildą, vitaminą D, internete mokėjo beveik 14 eurų ir gavo dar antrą tokią pačią pakuotę už vienos kainą, o fizinėje vaistinėje jam vaistininkė siūlė įsigyti tik vieną pakuotę jau už 17-a eurų. Kitą lietuvišką papildą internete nusipirko net tris kartus pigiau nei rado vaistinėję – sutaupė net 23 eurus. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pasak vaistinių atstovų, tokie kainų skirtumai yra įprasti.

„Kai prekė parduodama internetu, o ne fizinėje vaistinėje, pardavėjas patiria gerokai mažesnes išlaidas, nes nereikia išlaikyti didelės darbuotojų komandos – užsakymas sukomplektuojamas sandėlyje, o jį klientui pristato kurjeris. Taip pat dar yra taikomos papildomų naudų programos“, – teigė „Limedika“ skaitmeninių pardavimų vadovas Aurimas Bejeris.

„Maisto papildais ir grožio priemonėmis prekiauja ne tik internetinės vaistinės, bet ir kitos e-parduotuvės. Būtent dėl to internete išauga konkurencija, nulemianti kainų pokytį“, – pridūrė „Eurovaistinės“ atstovė Rolanda Lipnevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galioja ir vaistams

Kitos internetinės parduotuvės priduria, kad tokie patys principai galioja ne tik grožio priemonėms ar maisto papildams, bet ir visoms kitoms prekėms.

„Fizinėje prekyboje yra daugiau kaštų, kurios sudaro. Tų pačių parduotuvių išlaikymas, prekybinio ploto nuoma, parduotuvės priežiūra, prie parduotuvės dažnai dar reikia sandėlio, kurį dar reikia prižiūrėti, išlaikyti, taip pat viskam reikia personalo. Dar logistika ir prekių likučių valdymas, ir panašūs dalykai. Tokių kaštų prekiaujant internete nėra, tai leidžia prekes parduoti pigiau“, – sakė „Pigu.lt“ atstovė Asta Brazaitienė.

Tiesa, pasak finansų ekspertų, gyventojai ne viską perka vienodai. Esą vaistinėse, kai žmogus galvoja apie savo sveikatą, jis daug rečiau pagalvoja, kad tą pačią prekę jis galėtų įsigyti pigiau, dėl to ir permoka dažniau.

REKLAMA

„Sveikata labai greitai tampa emociniu pirkiniu. Į fizinius daiktus – į buitį, rūbus, panašiai perkam mažiau emociškai, bet tai, kas susiję su sveikata, tai taip. Tikrai labai lengva pasimauti ir aš pats jaučiu, jeigu matau, kad kainuoja papildas per brangiai, aš vis tiek perku, nes man reikia čia ir dabar“, – kalbėjo asmeninių finansų konsultantas Nerijus Murauskas.

Specialistai priduria, kad verslas visada stengiasi uždirbti. Kol atsiranda žmonių, kurie nuolankiai sutinka permokėti ir apie kainas negalvoja, tol verslininkai bandys gauti brangesnę kainą.

„Jeigu žmonės nori išleisti pinigus, visą laiką atsiras, kas juos pasiims. Internetu parduoti prekę gerokai pigiau, kartais net dvigubai gali skirtis kaina“, – sakė ekonomistas Marius Dubnikovas.

REKLAMA

„Matom visas tas pačias manipuliacijas kaip maisto produktuose. Paimkime batonėlį „Mars“, jį dabar internete galime nusipirkti nuo 85 centų iki 1,99 eurų, kodėl? Na, todėl. Todėl, kad kažkas užsimanė“, – teigė pricer.lt atstovas Petras Čepkauskas.

Prekybininkai naudoja aibę triukų pirkėjui suvilioti.

„Internetas dar patogus tuo, kad kainas gali keisti kas sekundę, ta visų mylimoji dinaminė kainodara, kaip lėktuvų bilietuose, kur kaina nuo 9 eurų, gali nuvažiuoti į 900, tai tuo verslas ir naudojasi“, – pridūrė P. Čepkauskas.

„Vienas iš dažniausių variantų: skirtingas pakuotes naudoti, kad sunkiau būtų palyginti. Skirtingu metu skirtingas kainas daryti ir pabandyti pagauti ant to. Mažiau populiariu metu žemesnę kainą parodyti“, – sakė N. Murauskas.

Jeigu žmogus nori sumokėti mažiau, nepermokėti – tai vienintelė išeitis yra analizė. Pasidomėti, kiek prekė kainuoja skirtingose parduotuvėse, internete, palyginti pasiūlymus ir išsirinkti pigiausią variantą.

Daugiau sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Labai didelis nepatogumas pirkti internete! Gal kaina mažesnė, bet laiko prasme - gaišatis iš didžiosios G. Internetas rodo, kad papildas yra vaistinėje prie mano namų, užsisakau, nes internete pigiau, galiu ateiti tuoj pat atsiimti, o jį vis tiek veža iš Kauno sandėlio ir gaunu tik po 2-3 dienų, o jei įsiterpia savaitgalis, tai po 5-ių! Absurdas! Kur čia patogumas pirkėjui? Nelinkėjimai Camelia, Benu, Eurovaistinė, Gintarinė. Darykit su tuo ką nors.
perku Lenkijoje internetu tai dar pigiau
Taigi čia mūsų brangi Tėvynė, tokia brangi, net nežinai, kur bėgti!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų