Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amerikos prezidentas Joe Bidenas ragina amerikiečius tuoj pat palikti Ukrainą ir įspėja, kad padėtis ten greitai gali tapti beprotiška. Tiesa, Bidenas viliasi, kad jei Putinas bus pakankamai kvailas įsiveržti į Ukrainą, gal turės proto neliesti amerikiečių.

Amerikos prezidentas Joe Bidenas ragina amerikiečius tuoj pat palikti Ukrainą ir įspėja, kad padėtis ten greitai gali tapti beprotiška. Tiesa, Bidenas viliasi, kad jei Putinas bus pakankamai kvailas įsiveržti į Ukrainą, gal turės proto neliesti amerikiečių.

REKLAMA

Beje, aiškėja ir neįtikėtina priežastis, kodėl Putinas su Macronu derėjosi prie keturių metrų ilgio stalo. Šaltiniai teigia, Macronas atsisakė darytis PGR testą, kad jo DNR neatsidurtų rusų rankose. O Luhanske apsilankiusi premjerė Šimonytė pareiškė, kad Putino agresija Ukrainą tik sustiprino.

Premjerė Ingrida Šimonytė Ukrainoje šiandien lankosi Luhansko srityje. Premjerė sako, kad, nors ir sunku patikėti, kad karas Ukrainoje tęsiasi jau aštuonerius metus, tačiau Kremliaus režimo puolimas šalį esą tik sustiprino.

„Per aštuonerius metus šis karas pareikalavo 14 tūkstančių aukų vien Ukrainos pusėje. Tačiau viskas, ką pavyko pasiekti V. Putinui – tikrai nepriklausoma Ukraina. Stipresnė nei bet kada, praeityje palikusi savo susiskaldymą, susivienijusi apginti savo laisvę ir europietišką pasirinkimą“, – teigia I. Šimonytė.

REKLAMA

Su kariais susitikusi Premjerė sako, kad Ukraina yra pasiryžusi nuo Rusijos ginti ne tik save, bet ir visą Europą. Dėl to Lietuva stiprina pagalbą Ukrainai – siunčia į Ukrainą daugiau karinių instruktorių, tiekia papildomą ginkluotę ir įrangą. Jau artimiausiomis dienomis Ukrainą iš Lietuvos pasieks priešlėktuvinės raketos „Stinger“.

„Tikiuosi ir nuoširdžiai linkiu, kad šios raketos niekada nebūtų paleistos, bet didžiuojuosi, kad Lietuva gali padėti, atiduodama ginkluotę į patikimas Ukrainos vyrų ir moterų, ginančių tėvynę ir ramų jos vaikų miegą, rankas“, – sako I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno interviu amerikiečių kanalui „NBC News“ sukėlė tikrą audrą. J. Bidenas pareiškė, kad amerikiečiai, esantys Ukrainoje turi kuo skubiau krautis lagaminus.

„Amerikos piliečiai turėtų išvykti – turėtų išvykti dabar. Kalbame apie vieną didžiausių kariuomenių pasaulyje. Ši padėtis greitai gali tapti beprotiška“, – sako J. Bidenas.

J. Bidenas taip pat pakartojo, kad tikrai nesiųs savo pajėgų į Ukrainą, net jei Rusijos įsiveržimo atveju iškiltų būtinybė gelbėti ten esančius amerikiečius.

„Tai reikštų pasaulinį karą. Kai amerikiečiai ir rusai pradėtų šaudyti vieni į kitus, atsidurtume visiškai kitokiame pasaulyje. Tikiuosi, kad jeigu V. Putinas yra pakankamai kvailas įsiveržti, jis yra pakankamai protingas, kad nesiimtų jokių veiksmų prieš Amerikos piliečius“, – teigia J. Bidenas.

Kai kurie ukrainiečiai Kijeve sako, kad tokie J. Bideno pareiškimai – nepriimtini:

„Jei JAV remia Ukrainą, tada tai tarsi žingsnis atgal. Man atrodo, nelabai teisinga.“

„Man atrodo, kad taip keliama panika. Man atrodo, kad čia viskas rimsta.“

„Tai – jų teisė, jie nėra Ukrainos piliečiai ir gali likti čia, gali ir išvažiuoti.“

O Vašingtonas ir toliau tvirtina, kad yra tikimybė, jog Rusija Ukrainą puls iki Olimpinių žaidynių pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar yra atsivėręs langas, kai įsiveržimas galėtų prasidėti bet kuriuo metu. Ir reikia aiškiai pasakyti, kad tai apima laikotarpį per olimpiadą. Visi Ukrainoje esantys Amerikos piliečiai turėtų išvykti dabar“, – sako JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas.

Beje, aiškėja, kodėl V. Putinas su Kazachstano lyderiu kalbasi prie miniatiūrinio staliuko, o štai Prancūzijos prezidentą pasodino prie pajuokų objektu virtusio keturių metrų ilgio stalo. Daugelis manė, kad taip V. Putinas siunčia nesubtilią diplomatinę žinutę, tačiau tiesa gali būti kaip iš konspiracinio filmo.

„Reuters“ šaltiniai skelbia, kad E. Macronas esą atsisakė atlikti PGR testą, nes baiminosi, kad rusai pavogs jo DNR duomenis. Tačiau šaltiniai nedetalizavo, kaip Rusijos žvalgyba E. Macrono DNR galėtų panaudoti. Kremlius šios informacijos nekomentuoja, tačiau patvirtino, kad E. Macronas iš tiesų atsisakė darytis PGR testą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų