Šylant orams žmonės prieš Motinos dieną suplūdo į kapines

Kas skuba tvarkyti artimųjų kapų po žiemos, kas naudojasi panaikintais judėjimo ribojimais ir važiuoja lankyti kapų kone per visą Lietuvą. Rankomis trina gėlėmis prekiaujantys verslininkai – prie kapinių vos spėja sukti.

Našlaitėmis ir skintomis chrizantemomis prie senųjų Panevėžio kapinių vartų prekiaujanti Teresė vos spėja suktis. Pirkėjai vieną po kitos dėžutėmis perka gėles kapams sodinti.

„Šiandien pati perkamiausia diena, tikriausiai saulutė viską daro. Ir po 12, ir 30 pirko, bet veža į kaimą močiutėm, veža kurios prašo, kurios negali atvažiuoti, bijo tos koronos“, – sako prekiautoja Teresė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šylant orams senjorai prieš Motinos dieną suplūdo į kapines

Prekiautoja tikina, kad įvairiaspalvių našlaičių kainos tokios kaip turgavietėse svyruoja nuo 0,50 iki 0,70 ct už vazonėlį. Bet pirkėjams prie kapų pirkti didesnį kiekį gėlių patogiau, ypač vyresnio amžiaus senjorams.

„Gal dėl to žmonės ir pasirenka čia pirkti, nes yra laukas, mažesnė tikimybė yra užsikrėsti“, – pasakoja Teresė.

Nemažas sujudimas ir pačiuose kapuose. Kauptukais, grėbliukais ir gėlių vazonėliais nešini žmonės skuba lankyti kapus. Daugelis jų prisipažįsta prižiūrintys ir tvarkantys ne po vieną mirusiojo kapavietę:

„Čia mano močiutė, proseneliai ir mano tėvai abu. Kai pradeda negerai sapnuotis ir važiuojam.“

„Sodinam našlaites, kurios liūdi kartu su mumis. Turbūt nėra tokių, kuriems tėvai nėra brangūs.“

Panevėžio kapinėse šiomis dienomis galima sutikti ir kauniečių, ir vilniečių: „Ir sutvarkyt reikia, ir Motinos diena, aišku, svarbi. Po visą Lietuvą dabar į Panevėžį, paskui į Varėnos rajoną, į Alytaus.“

Pasodinti gėlių ir uždegti žvakutes į kapus atskubėjo ir Veronika. Artėjant Motinos dienai senutė guodžiasi, kad daugiau nebus kam jų aplankyti. Moters artimieji serga koronavirusu: „Aš ir Motinos dienai, ir visų šventų, visada ateinu. Ten kitam gale mano vyras palaidotas, Šilaičiuose sūnus. Visur važinėju ir senuose kapuose mano pirmagimis palaidotas.“

Šalti orai ir karantinas daro savo. Senjorai iki paskutinės savaitės delsė lankyti kapus: „Mes prieš savaitę buvom, tai atėjom, vieni buvom, nieko nebuvo kapuose, šiandien žiūriu, jau daug žmonių.“

REKLAMA

„Vaikai Kaune prižiūri, o mes apvažiuojam. Kaukės, viskas yra. Vienas ūkis.“

„Mes gi dar jauni, biškį daugiau kaip 80 metų, bet ne seni. Reikia kapelius aplankyti, gal ir mus lankys, kai išeisim.“

Daugiausiai žmonių kapus aplanko per Vėlines ir Motinos dieną. Vis tik dauguma kapus lankančių panevėžiečių saugosi – dėvi medicinines veido kaukes, bet pirštinių jau nebemūvi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų