REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Seime surengto skandalingo komiko Olego Šurajevo šou, kai jis atvirai įžeidinėjo ir tyčiojosi iš jam nepatinkančių opozicijos politikų, siūlė jiems užsiimti oraliniu seksu, į parlamentą jis nebus leidžiamas neribotą laiką. O tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo savo iniciatyva jau pradėjo ir policija. Be to, į ją kreipėsi apie 30 žmonių, kurie šou pamatė internete, ir Šurajevo iškeikti parlamentarai Dainius Kepenis ir Mindaugas Puidokas.

Po Seime surengto skandalingo komiko Olego Šurajevo šou, kai jis atvirai įžeidinėjo ir tyčiojosi iš jam nepatinkančių opozicijos politikų, siūlė jiems užsiimti oraliniu seksu, į parlamentą jis nebus leidžiamas neribotą laiką. O tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo savo iniciatyva jau pradėjo ir policija. Be to, į ją kreipėsi apie 30 žmonių, kurie šou pamatė internete, ir Šurajevo iškeikti parlamentarai Dainius Kepenis ir Mindaugas Puidokas.

REKLAMA

Komiką į parlamentą pakvietusi laisvietė Armontaitė, nuolat pasisakanti prieš patyčias, sako didelės bėdos dėl to, kad Šurajevas Seime keikiasi ir siūlo parlamentarams čiulpti lytinius organus, nematanti.

Antradienį Seime nuobodu nebuvo. Įprastai tokių keiksmų ir patyčių čia neišgirsi. Bet vakar jie skriejo tiesiogiai kai kuriems opozicijoje esantiems politikams: „Žinot, kaip tokius, kaip jūs, vadinu? Pi****.“

REKLAMA
REKLAMA

Taip Seimo rutiną paįvairino ten atvykęs, pernai Valstybės kūrėjo premiją gavęs komikas Olegas Šurajevas. Ir linksmino valdžios partijas. Mat politikams, kurie Šurajevui nepatinka, linksma tikrai nebuvo. Kai kuriems jų jis siūlė užsiimti oraliniu seksu, kai kuriuos tiesiog keikė:

REKLAMA

„Jūs pedofilas, paduokit mane į teismą, esi pedofilas, paduok į teismą.“

„Ponas, pasitraukite. Kas jus įleido? – Gėjų klanas, kuriam jūs irgi priklausot. Pasilaižom?“

„Žinot, kad aš galiu viešam žmogui pasiūlyt čiulpt by**? Tą patį galiu pasiūlyt ir jums, nes jūs esat prorusiškas šūdo gabalas, iki. – Kad tau nosį sudaužytų kas nors. – Gal pačiulpti nori? Ate, vatnikai.“

Įžeisti politikai šiandien piktinasi ir nesupranta, kaip patyčios ir keiksmai be jokio baudžiamumo tiek ilgai vyko Seime.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš turėjau susitikimą su savo lankytoju. Sunkumų kilnojimo treneris Vytautas. Aš jau mačiau, kad jis jau buvo pasirengęs jam užvožti, tam provokatoriui. Aš sustabdžiau“, – sako D. Kepenis.

Kepenis, kuriam vakar Šurajevas siūlė užsiimti oraliniu seksu, jau parašė pareiškimą policijai.

„Įvardijau jo veiklą, kaip chuliganišką, žmogaus, kuris vartoja necenzūrinę leksiką, ir paprašiau nubausti atitinkamai pagal mūsų įstatymus, kurie tikrai neleidžia įžeidinėti žmonių“, – kalba D. Kepenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tą padarė ir vakar Šurajevo kliudytas Puidokas.

„Kreipiausi į Seimo kanceliariją, Seimo pirmininkę, vadovybės apsaugos tarnybą, etikos ir procedūrų komisiją. Ir galiausiai šiandien į policiją su skundu. Kiek žinau, policijos tyrimas jau yra pradėtas“, – tvirtina M. Puidokas.

Tačiau policija sako tyrimą pradėjusi savo iniciatyva dar iki kreipimusi.

„Įvertinus video medžiagą, policija pradėjo administracinę teiseną dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo. Atsakomybė numatyta – bauda nuo 30 iki 140 eurų. Tai išnagrinėjus teiseną bus priimtas sprendimas“, – komentuoja policijos atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

Seimo kancleris šiandien ryte pasirašė įsakymą, draudžiantį Šurajevui neribotą laiką patekti į Seimą.

„Ir siunčiame aiškų signalą visiems žmonėms. Manau, tai pati griežčiausia priemonė“, – kalba Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

Tačiau kai kurie parlamentarai mano, kad kancleris turėjo į komiko elgesį reaguoti dar vakar. Esą jau po pirmų įžeidinėjimų Šurajevas iš Seimo turėjo būti išmestas.

„Kanclerio pozicija turėjo būt ženkliai griežtesnė. Ką mes leidžiam iš Seimo daryt. Kai po metų valstybės kūrėjo statusu slepiasi kažkoks apsisnarglėjęs murzius, prisistatantis visuomenės formuotoju, reakcija turėtų būti visiškai kitokia“, – tikina Seimo narys Andrius Mazuronis.

REKLAMA

Pareiškimus policijai rašyti ruošiasi ir kiti parlamentarai.

„Šios savaitės gale mes kreipsimės, pati frakcija, nes tai yra nenormalu. Užpuolimas mūsų frakcijos seniūnės, Agnės Širinskienės, manęs bandymas išprovokuoti“, – kalba Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Šurajevui leidimą į Seimą parūpino Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Jis atėjo ir patyčių seansą pradėjo kaip tik tuo laiku, kai ministrė per posėdį privalėjo atsakinėti į opozicijos klausimus, susijusius su komiku. Opozicijos atstovai klausė, ar Šurajevo pasirodymas knygų mugėje nebuvo suderintas su Armonaitės vadovaujama ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma, kuris vakar pirmininkaudamas posėdžiui buvo priverstas prašyti apsaugos sutramdyti darbui trukdžiusį Šurajevą, sakė, kad už tokį incidentą Armonaitė turėtų mažų mažiausiai atsiprašyti.

Tačiau ekonomikos ir inovacijų ministrė, laisvietė, kuri nuolat giriasi neva kovojanti prieš patyčias ir kadencijos pradžioje netgi registravo siūlymą numatantį baudas už jas, sako atsiprašinėti neketinanti. Armonaitė didelės problemos, kad parlamentarams Seime kažkas viešai siūlo čiulpti vyrišką lytinį organą, nemato.

REKLAMA

„Taip, kaip atrodė tas, pavadinkime, komiko performansas Seime, yra ne kas kita, kaip Seimo veidrodis. Ir, matyt, pirmą kartą Seimo opozicijoje dirbantys žmonės, pavyzdžiui, Petras Gražulis, pamatė, kaip jis atrodo“, – kalba A. Armonaitė.

Šurajevo keiksmus ir patyčias iš parlamentarų teisina ir Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė, kuri vakarais „Facebook'e“ dažnai komenuoja ir „laikina“ Šurajevo pašmaikštavimus.

„Jo formuluotė ar žodžiai naudojami, kai stovėjome prie balsadėžių, buvo slapto balsavimo laikas, nesakyčiau, kad pritariu. Nemanau, kad tokie žodžiai priimtini Seime ir raginčiau nuo to susilaikyti. Tačiau Olegas yra žinomas kovotojas už tam tikrus principus“, – sako Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

„Mano galva, tokiems performansams Seimo rūmuose nėra vieta. O dėl Seimo narių, įleidžiančių Seimo narius, atsakomybės ir prievolės juos prižiūrėti gali dar pasvarstyti Etikos komisija, jei tokių prašymų bus“, – teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Beje, į Etikos komisiją vakar kreiptasi ne tik dėl Šurajevo elgesio. Skundą parašė ir pati premjerė. Kaltina Agnę Širinskienę vakar viename savo „Facebook'o“ post'e melagingai Šurajevą pavadinus premjerės patarėju.

Dabar matote armonaites veidą. Tai nelaimė lietuvos
Iš Armonaitės paaiškinimo supratau, kad tas šurajevas yra Armonaitės veidrodis, kurį ji iš savo ministerijos atgabeno į seimą, kad seimo nariai pamatytų... Ką? Ką Lietuva turėjo pamatyti? Kokį visuomenės nuomonės formuotoją globoja ir naudoja šiandieniniai valdžiažmogiai? Taip. Pamatėme, kaip turėtų atrodyti armonaičių, šimonyčių, lansbergių, saudargų suformuotas ateities Lietuvos pilietis.
cia tavo epic fail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų