REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį komikas ir visuomenininkas Olegas Šurajevas Seime surengė tikrą šou. O. Šurajevas filmavo kritikuojamus parlamentarus, įžeidinėjo juos necenzūriniais žodžiais. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė nepalaikanti tokio elgesio, nes tai rodo nepagarbą ne tik įžeidinėjamiems asmenims, tačiau ir pačiai Seimo institucijai.

Antradienį komikas ir visuomenininkas Olegas Šurajevas Seime surengė tikrą šou. O. Šurajevas filmavo kritikuojamus parlamentarus, įžeidinėjo juos necenzūriniais žodžiais. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė nepalaikanti tokio elgesio, nes tai rodo nepagarbą ne tik įžeidinėjamiems asmenims, tačiau ir pačiai Seimo institucijai.

REKLAMA

Pokalbis su Seimo pirmininke – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Po vakar dienos turbūt neretam kilo klausimų, kad galbūt Seime yra leistinos ir netgi toleruojamos patyčios. Nors Seimo kancleris pasakė, kad komikui bus apribota galimybė patekti į Seimą, kai kurie jūsų kolegos piktinasi, kodėl kiti iš viso piktinosi dėl tų patyčių. Ar tai nėra kažkoks vaikų darželis – esą jis kažkoks blogas, tai iš jo galima tyčiotis?

Aš galiu pasakyti tik tiek, kaip aš vertinu tą situaciją. Mano galva, tokie performansai Seime neturėtų vykti. Nors provokacijų žanras ir turi būti aštrus, tačiau nepaisant to, kad vienas ar kitas Seimo narys nepatinka ar jo negerbi, matyt, pagarba institucijai turėtų būti. Nes tai yra ta vieta, kur buvo priimti ir iki šiol yra priimami svarbiausi valstybei sprendimai.

REKLAMA
REKLAMA

Bet atsiremiant į kai kurių jūsų kolegų pasisakymus, kad į tuos dalykus reikėtų žiūrėti liberaliau, tai visai neseniai jūs pati iš tribūnos piktinotės, kad Petras Gražulis prasilenkdamas esą jus pavadino pedofile. Vakar komikas lakstė iš paskos ir vieną jūsų kolegų vadino pedofilu bent keletą kartų. Tai gal žiūrint į jūsų kolegų reakciją, jūs per jautriai reaguojate?

REKLAMA

Kurių kolegų?

Jei neklystu, ponia Radvilė tikino, kad esą kodėl reikia taip žiūrėti, jie patys taip elgiasi.

Kiek aš mačiau ponios Radvilės reakciją, ji minėjo, kad nepritaria tokiam elgesiui. Matyt, šitoje vietoje kiekvienas Seimo narys turi savo vertinimą. Aš savo vertinimą taip pat turiu. Manau, kad tokių pasirodymų ir tokios leksikos Seime neturėtų būti – nei Seimo salėje, nei už jos ribų, nei svečių lūpose, nei pačių Seimo narių lūpose. Aš tos nuomonės visada nuosekliai laikiausi ir laikausi dabar.

Ponia Armonaitė, kuri, kaip teigiama, išrašė kvietimą Šurajevui, tikina, kad esą kvietė ne ji, o ironizuoja, kad kvietė Širinskienė ir ji turėtų atsakyti. Kaip žiūrite į tokį atsakomybės nusimetimą, permetimą? Kas tai yra?

REKLAMA
REKLAMA

Ironija yra ironija. Tai nėra atsakomybės permetimas. Matyt, niekam nekyla abejonių, informacija yra vieša, kad Aušrinė Armonaitė išrašė leidimą. Prieš tai ir kiti Seimo nariai buvo išrašę leidimus. Pas mus yra priimta tvarka, kad Seimo svečiai yra lydimi Seimo nario padėjėjo ar paties Seimo nario, bet negalėčiau pasakyti, kad praeityje nebūtų buvę situacijų, kai vieno ar kito Seimo nario svečiai elgtųsi neatsakingai ar neadekvačiai.

Kiekvienu tokiu atveju, žinoma, reaguoja vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai, ką jie padarė ir šįkart. Kaip žinia, Seimo kanceliarija taip pat priėmė sprendimą Olegui Šurajevui apriboti patekimą į Seimą neribotam laikui. Mano vertinimu, pakankamai adekvatūs šiai situacijai sprendimai yra priimti. Manyčiau, kad ir pamokos yra išmoktos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu sakome, kad tai buvo performansas, kad tai komikas, ar galėtume performansą kad ir mes, žurnalistai, padaryti rytoj? Ar tai leistina tik kažkokiam komikui, bet žurnalistui – ne?

Ką reiškia „leistina“? Ar jūs girdėjote nors vieną politiką, kuris būtų pritaręs šiam performansui? Aš asmeniškai negirdėjau nė vieno. Ir dar kartą, kaip Seimo pirmininkė, galiu pasakyti, kad aš nepritariu tokiai raiškai Seimo rūmuose, nepriklausomai nuo to, ar ji nukreipta į tuos kolegas, kurie man patinka, ar į tuos kolegas, kurie man nepatinka. Tai yra nepagarba pačiai Seimo institucijai.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tu nieko nemanai. Į ką pavertei seimą, ką išsidirbinėja jūsų visų globotinis čiulpajevas, kaip niekino kolegas seimo narius, todėl aš manau, kad tu nieko nemanai. Gėda.
gali kalbėti ką nori ,jie nebaudžiami.Gražulį nubaudė,kai pajuokavo,kad pas jį kambaryje buvo Tapinas,o ar nubaus Armonaitę.
Iš reakcijų kai kurie seimo nariai pasisakymuose pritaria.tai kaip seimo pirminink.leidžia tokią situacjją,kas galiausiai valdo.neužtenka pasakyti ,,pamokos išmoktos ,, tai dar reikia ir įvertinimo.šlykštu ir žema to kas vyksta seime.ir dar premjerė paduoda širinskienę etikos teismui,.....jūs turit tautos atsiprašyti už žmonių žeminimą,dergimą....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų