• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė stebisi, kad į antradienį Seime pasirodžiusio komiko Olego Šurajevo elgesį jautriausiai sureagavo tie politikai, kurie patys nevengia patyčių prieš oponentus.

7

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė stebisi, kad į antradienį Seime pasirodžiusio komiko Olego Šurajevo elgesį jautriausiai sureagavo tie politikai, kurie patys nevengia patyčių prieš oponentus.

REKLAMA

„Olegą Šurajevą į Seimą pasikviečiau ne aš. Jį pasikvietė Agnė Širinskienė. Būtent jos ir grupės Seimo narių klausimuose man, kaip Ekonomikos ir inovacijų ministrei, į kuriuos rimtai turėjau atsakinėti Seimo tribūnoje, dominavo Olego vardas ir pavardė.

Olegas panoro stebėti posėdį, kuriame jo asmeniui skirtas toks dėmesys - jam buvo išrašytas leidimas. Kaip viskas toliau rutuliojosi jūs matėte.

Manau, kad kiekvienas suaugęs žmogus yra atsakingas pats už savo veiksmus ir su Olegu jo performanso mes nesiderinome, priešingai, nei vakar paskelbė vienos žinios . Ar tai buvo etiškas elgesys? Nemanau. Ar parlamentinis? Irgi ne.

REKLAMA
REKLAMA

Ar man pačiai yra tekę būti tokioje situacijoje, į kurią taip jautriai dabar sureagavo kolegos Seimo nariai, t.y. gauti kamerą į veidą prie sienos ir būti kažkuo pavadintai? Taip, ne kartą.

REKLAMA

Šiandien labiausiai įsižeidę žmonės yra tie, kurie nuo ryto iki vakaro ne vienerius metus kolioja ir visokiais vardais vadina kitus – ar Seimo salėje, ar socialiniuose tinkluose. Ir kai kažkas peržengė ribas jų atžvilgiu, jie tapo labai jautrūs.

Ir dar liūdniau, kad ne vienas Seimo narys, paklaustas, kam priklauso Krymas, vakar taip pat negalėjo atsakyti“, – feisbuke rašė A. Armonaitė.

Šurajevui neterminuotai apribotas patekimas į Seimą 

 Visuomenininkui, komikui Olegui Šurajevui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą, trečiadienį pranešė kancleris.

REKLAMA
REKLAMA

O. Šurajevas Seime antradienį lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos. Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos bei knygos kreipėsi O. Šurajevas.

Po A. Armonaitės pasisakymo O. Šurajevas Seime filmavo jo kritikuojamus parlamentarus, uždavinėjo jiems klausimus ir palydėjo komentarais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį šį incidentą svarstant Seimo valdybos posėdyje, parlamento kancleris Modestas Gelbūda sakė, jog O. Šurajevo elgesį vertino komisija, nagrinėjanti Seimo rūmų tvarkos pažeidimus.

„Komisija surinko pakankamai duomenų ir rekomendavo neribotam laikui apriboti O. Šurajevui patekimą į Seimo rūmus, – pranešė kancleris. – Tai reiškia, kad jam nebus išrašomi leidimai ir aš kaip Seimo kancleris jau patvirtinau ir pasirašiau įsakymą, patvirtinantį komisijos rekomendaciją.“

REKLAMA

Pagal Seimo vidaus tvarkos taisykles, jas pažeidęs asmuo Seimo kanclerio sprendimu gali būti įspėtas arba jam iki vienų metų gali būti apribotas leidimų įeiti į Seimo rūmus išdavimas. Asmeniui, kuris pakartotinai pažeidžia reikalavimus, Seimo kanclerio sprendimu leidimų išdavimas gali būti apribotas neterminuotai.

Kancleris pranešė, jog leidimą O. Šurajevui patekti į Seimą išrašė A. Armonaitė.

„Kaip ir jau valdybą esu informavęs prieš šį posėdį, kad leidimą užsakė Seimo narė Aušrinė Armonaitė“, – sakė M. Gelbūda.

REKLAMA

Seimo pirmininkės pavaduotojas „darbietis“ Andrius Mazuronis“ posėdžio metu piktinosi, jog valdantieji nepasmerkė komiko veiksmų parlamente, o Vadovybės apsaugos tarnyba po pirmųjų incidentų leido jam toliau vaikščioti po parlamentą.

„Aš suprantu, kad Metų valstybės kūrėjo statusas yra kažkoks įspūdį darantį visiems, ir kanceliarijos darbuotojams, ir Vadovybės apsaugos tarnybai turbūt irgi taip pat. Bet kai po metų valstybės kūrėjo statusu slepiasi kažkoks... nežinau kaip čia pavadinti – apsisnarglėjęs murzius, prisistatantis visuomenės formuotoju, man atrodo reakcija turėjo būti visiškai kitokia, ką mes vakar stebėjome“, – kalbėjo politikas, turėdamas galvoje už paramos rinkimą Ukrainai O. Šurajevui suteiktą nacionalinio transliuotojo apdovanojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadovybės apsaugos tarnyba posėdyje teigė užfiksavusi kelis incidentus, susijusius su O. Šurajevu, kai jis buvo persisvėręs per balkoną, vėliau naudojo necenzūrinius žodžius, konfliktavo su parlamentarais. Vis dėlto nusiskundimų jo lankymosi metu teigė negavusi, jų sulaukta tik O. Šurajevui išvykus.

A. Mazuronis savo ruožtu svarstė, kas būtų buvę, jeigu O. Šurajevo veiksmai būtų išprovokavę ką nors smurtui.

„Priemonė, kad uždrausime tam asmeniui patekti į parlamentą, nėra tinkama pamoka iš šitos situacijos. Aš kažko valdančiosios daugumos lyderių neišgirdau vakar smerkiančių tokią poziciją. Ar čia yra viskas tvarkoje? Tinka visiems tai, ką mes vakar matėme parlamento rūmuose?“ – klausė jis.

REKLAMA

Šurajevas surengė šou Seime

Antradienį komikas ir visuomenininkas Olegas Šurajevas pasirodė Seime. Jis atėjo į parlamentą įteikti dovanos Seimo narei Agnei Širinskienei.

„Atėjau į Seimą padovanoti Agnei Širinskienei šokoladą, kol kas ignoruoja. Žiūrim, kaip ten toliau bus“, – tai rašė O. Šurajevas socialiniuos tinkluose ir įsidėjo nuotrauką prie sienelės, kur žurnalistai paprastai parlamente kalbina Seimo narius.

Seime esantiems TV3 žurnalistams komikas teigė, kad su politike vakar susipažino pažinčių programėlėje „Tinder“.

REKLAMA

„Leidimą išrašė pati Agnė Širinskienė. Vakar susimatchinom tinderyje, o šiandien jau ojojoj, aš jau tavęs nebepažįstu. Jausmai yra jausmai“, – teigė O. Šurajevas.

Olegas Šurajevas Seime

Vėliau O. Šurajevas nusitaikė į Mindaugą Puidoką. Pirmiausia paklausė, ar gali imti interviu rusiškai. Politikas atsakė, kad su psichiškai neįgaliais asmenimis nebendrauja.

„Kodėl jūs palaikote Rusijos ir Putino agresiją prieš Ukrainą?“ – politiko klausė O. Šurajevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Puidokas nebuvo linkęs atsakyti į O. Šurajevo klausimus. Vėliau komikas kreipėsi į slaptą balsavimą susirinkusius Seimo narius.

„Jeigu norite sužinoti Putino penio skonį, klauskite pas Mindaugą Puidoką. Čia vyksta balsavimas, ar skanus Putino penis. Aš manau, kad Puidokas pasakys, kad labai skanus“, – kalbėjo O. Šurajevas.

Vėliau O. Šurajevas kreipėsi į Saulių Skvernelį kaip į Saulių Balandį.

 

Po tokių Armonaitės pasisakymų apie nevispročio elgesį aišku, kad ir ji tokia pati- Kaip ji gali būti ministre? Klausimas parlamentarams.
Komedijos Seime. Viens su kitu pjaunasi, pasisamdo jiems naudingus turginius. Gerai ,kad kunigas Grigas vengia tokių valdančiųjų. Kas daroma dėl skandalingų savivaldybių rinkimų?
Armonaitės žinei : niekas jūsų nekolioja, o sako tiesą į akis. O maskolis už viešą pasityčiojimą iš seimo narių turi būti griežtai nubaustas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų