Staiga atplūdusia šiluma besimėgaujantys lietuviai jau neria ir į jūrą

Lietuvos pajūryje – vasara. Termometras rodo 22 laipsnius, Baltijos jūros vanduo įšilo iki 8 laipsnių. Tad tiek Klaipėdos, tiek Palangos pliažuose poilsiautojų netrūksta net eilinę darbo dieną. Dauguma vaikštinėja su marškinėliais trumpomis rankovėmis, tačiau jau yra ir besiginančių kopose ir net išdrįsusių pūkštelėti į Baltijos bangas. 

Iš Mažeikių į Palangą atvykusi Lina pirmą kartą šiais metais neria į Baltijos bangas. Nors vandens temperatūra 8 laipsniai, tačiau orą saulė sušildė iki 22 dviejų. Tad Linai atsigaivinti Baltijoje pats tas: „Ir nerti, atsigaivinti dūšią po visų šitų nelemtų virusų. Grūdinkimės.“

Linos pavyzdžiu seka ir daugiau poilsiautojų Palangoje. Tačiau tam pasiryžta ne visi – daugumai žmonių kol kas užtenka ir pabraidyti ar pasimėgauti saule patogiai išsitiesus ant smėlio pliaže ar kopose. 

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Staiga atplūdusia šiluma besimėgaujantys lietuviai jau neria ir į jūrą

Poilsiautojai iš Kauno džiaugiasi pajūriu: „Trumpam tik atvažiavom. Pataikom gera orą ir atvažiuojam truputėlį pasidžiaugti lietuvišku pajūriu.“

Na, o kol vieni poilsiauja, kiti sunkiai dirba, kad kurorto svečiams būtų patogu. Štai nekreipdami dėmesio į pliskinančią saulę vyrai tiesia taką jūros link. Ir čia tik pirmi iš gausybės laukiančių darbų. Palangos komunalininkai juokauja, kad vasara juos užklupo netikėtai. 

„Po žiemos iš karto įšokom į beveik vasarą. Tai laikas trumpas, o darbų labai daug. Tai yra paruošti visą pajūrio infrastruktūrą, pastatyti 140 persirengimo kabinų, įkasti beveik 900 konteinerių atliekom pliažuose, pastatyti beveik 300 suolelių. Tai yra dideli darbai“, – teigia „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Gediminas Valinevičius.

Aktyviai darbuojasi ir Klaipėdos pliažų tvarkdariai. Jau stato persirengimo būdeles, suoliukus, šiukšliadėžes. 

Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki teigia: „Garsiakalbius jau kabiname. Taip pat tualetai pradėjo veikti konteineriniai ir gegužės viduryje, man atrodo, jau paplūdimiai bus paruošti vasaros sezonui.“

REKLAMA

Tikėtina, kad nuo birželio pradžios uostamiesčio paplūdimiuose jau pradės darbuotis ir gelbėtojai. Net 60 jų šiemet stebės 14 kilometrų ruožą. Gelbėtojų vadovas pasakoja, kad karantinas pakoregavo kandidatų figūras, tad šie dabar aktyviai sportuoja. 

„Karantinas jaučiasi ir nors gelbėtojai registruojasi, kažkas svorio priaugo, kažkas kaip tik numetė, tai žiūrėsim vasarą kaipo jie atrodys paplūdimiuose“, – teigia Siakki.

O kol Klaipėdos pliažuose galima išvysti tik darbininkus ir poilsiautojus. Oro temperatūra kaip ir Palangoje siekia 22 laipsnius, tad kopose jau deginasi ne vienas žmogus.

Smėlis, geras oras ir jūra – puiki kompanija mažiesiems poilsiautojams. Akylai prižiūrimi artimųjų vaikai mėgaujasi paplūdimiu ir vieną po kitos stato smėlio pilis.

„Ilgai čia nebūsime, bet reikia pasidžiaugti nors kiek. Ir tas yra gerai“, – pasakoja poilsiautojai. 

Ir tikrai pasidžiaugti reikia kuo greičiau. Tokie vasariški orai pajūryje išsilaikys tik dar porą dienų. Nuo ketvirtadienio temperatūra vės, kartais ir palynos.

Šeštadienį pajūryje prognozuojama 11-13 laipsnių šilumos, sekmadienį – 13-15.


Rašyti komentarą...
R
Ritele
2021-05-10 21:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visai subludo nuo koronos jau plėzinas gal keptuvėj
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų