Išsiaiškino, kiek vasarą mokėsime už atostogas Palangoje: maisto, nakvynės kainos ir būdai sutaupyti

Lietuvis būtų ne lietuvis, jeigu kasmet nuvykęs į Palangą paklausyti dainuojančios Vitalijos Katunskytės nesukirstų lietuviškos virtuvės pasididžavimo – cepelinų. Bet panašu, kad šiais metais cepelinai kurorte tikrai brangs.

Apie tai, ar šiemet poilsis Palangoje nebus brangesnis nei pernai, ar neteks daugiau mokėti ne tik už nakvynę, bet ir maistą, domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Maisto kainos kavinėse kils

Ruoškitės praktiškai viso Palangos kavinių maisto meniu kainų pasikeitimui, nes atsisėdus prie pietų stalo jus pasitiks visai kiti kainų skaičiai.

„Maisto medžiagos, žaliavos brangsta, viskas brangsta. Manau, kad mes neišvengsime kainų kilimo“, – tikino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

„Kyla algos, dėl to natūraliai išlaidos algoms yra didesnės. Tam tikros prekės brangsta, tai tie dalykai daro įtaką“, – teigė restorano Palangoje savininkas Martynas Rimavičius.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išsiaiškino, kiek vasarą mokėsime už atostogos Palangoje: maisto ir nakvynės kainos bei būdai sutaupyti

Pavyzdžiui, cepelinai šiuo metu Palangoje kainuoja nuo 5 iki 7 eurų, salotos – nuo iki 10 eurų, brangesni patiekalai – nuo 10 iki 40 eurų.

Tiesa, nemaža dalis kavinių siūlys dienos pietų kompleksus, prasidedančius nuo 5 eurų, o kai kurių maitinimo įstaigų vadovai tikina, kad klientus pasitiks nepakitusiomis kainomis.

„Kainų tikrai neplanuojame kelti, paliksime tas pačias kaip pernai“, – tikino vieno kavinių ir viešbučių tinklo savininkas Henrikas Tautkus.

Už žuvies patiekalus šeimai – ir pusė minimalios algos

Jei galite sau leisti pasimėgauti šviežios žuvies ar ungurio patiekalais, tai keturių asmenų šeimai teks pakloti kone pusę minimalios algos. Vienas karštas žuvies patiekalas kainuos nuo 20 iki 30 eurų, sriuba – nuo 5 iki 8 eurų, o deserto kainos startas nuo 5 eurų.

„Mes irgi perkam. Tai jeigu žaliava brangsta, tai produktas gal kurį laiką gali pabūti ta pačia kaina, bet po to jis irgi turi brangti. Tai to dalyko gal ir neišvengsim“, – aiškino žuvies restorano Palangoje vadovas Edmundas Sakalauskas.

REKLAMA

Palangos rūkyta žuvis ir Palangos Birutė – du neatsiejami sinonimai. Žymiausios kurorto žuvies prekiautojos kioske jau surikiuotos pirkėjus dūmo kvapu viliojančios prekės.

„Labai žiemą sudėtinga išgyventi, kadangi nėra nei naujų metų prekybos, nei tų kalėdinių savaičių. Tiesiog sėdėjom ir galvojau, kaip ir iš ko išgyventi“, – pasakojo rūkytos žuvies prekiautoja Birutė Navickaitė.

Nors laikai ne patys geriausi, Birutė Palangos svečius pasitiks pernykštėmis kainomis. Unguriukas ir karšis – po 5 eurus, skumbrė – po tris, o riebus upėtakis, su kuriuo būtų, ką veikti trijų vyrų pilvams, kainuos 15 eurų.

„Jeigu rūkyklos kainų nekelia, tai aš stengiuosi nekelti kainų be reikalo. Akcija taikau visą laiką, karšto rūkymo skumbrei – dvi už penkis “, – teigė B. Navickaitė.

Rinkdamiesi nakvynę Palangoje galite sutaupyti

Gardžiai pavalgius norisi prigulti, todėl Palangoje be nakvynės neišsiversite. Paros kainos prasideda nuo 50 eurų už ekonominės klasės viešbutuką iki 100-150 eurų už apartamentus.

Aišku, jei esate vienišas, ar vieniša, ir galite poilsiauti palėpėje ar mažame Palangos močiutės kambarėlyje, tai galite išsiversti su 20 eurų nakčiai.

„4 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais standartas kažkur apie 55 eurus kainuoja. Su pusryčiais dviem asmenims. 3 žvaigždučių galite ir pigiau rasti, o savaitgalį ta kaina apie 10 eurų yra aukštesnė“, – aiškino I. Valatienė.

„Šiai minutei dviviečio numerio viloje paros kaina yra apie 60 eurų, o viešbučio – 40 eurų. Vasaros metu nuo 60 dvivietis iki 120 liukso apartamentai gali kainuoti“, – teigė H. Tautkus.

Beje, renkantis nakvynę Palangoje galima ir sutaupyti.

„Išankstinė rezervacija yra pigesnė, nes kuo viešbučiai turi mažiau laisvų kambarių, tuo kainos kyla. Iš anksto rezervavus bus pigiau“, – patarė H. Tautkus.

„Šiuo metu dėkinga situacija planuoti savo atostogas ir rezervuoti, nes sąlygos rezervacijos atšaukimui yra tikrai atlaisvintos, jos yra lanksčios ir pinigai tikrai yra grąžinami, nes yra karantinas“, – patikino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė.

REKLAMA

Palangą kamuoja ne tik dar galiojantys karantininiai suvaržymai, bet ir personalo deficitas. Darbų krūvos, o dirbti norinčių – vienetai.

„Gero personalo trūksta, mes esame pasiruošę jį apmokyti, mes jo laukiame labai“, – teigė restorano savininkas M. Rimavičius.

„Tikrai atlyginimai ne studentiški. Dirbant pilnu etatu minimumas yra 600-800 ir arbatpinigiai. Visi padavėjai dirba dėl arbatos, o arbatos susirenka“, – tikino H. Tautkus.

Visą reportažą apie kainas Palangoje žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
J
Jūratė
2021-05-07 21:45:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai daig išskris į užsienio kurortus ir galės branginti cepelinus
Atsakyti
-2

X
Xa xa
2021-05-07 23:32:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai galės susikisti savo kurorta į subines verslininkai. Lazda turi du galus. Laimi tie kas atpigina, o ne brangina.!!!
Atsakyti
-1

M
Milda
2021-05-08 00:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasibrangunkit ir valgykite patys,o mes galim visą dieną užsienyje pavalgyti tik iki 6 eurų!Tad linkiu sėkmės Palangele,ATE
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų