Už kilogramą bananų turguje prašo jau ir 5 eurų: specialistai įspėja – maistas dar labiau brangs

Netyla kalbos apie gresiantį maisto ir pramoninių prekių kainų sprogimą. Apsilankius viename Vilniaus turgų ir pamačius kainas ima panašėti, kad tai tikrai ne gandai, o realybė, kai už vieną kilogramą bananų jau yra prašoma ir kone 5 eurų. Specialistai taip pat įspėja – maisto prekės dar brangs.

Apie maisto kainas Lietuvoje plačiau domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Turguje – auksiniai bananai

Užsukus į turgų kai kurių maisto prekių kainos iš tiesų kelia nerimą: pomidorai – nuo 4 eurų už kilogramą, pienas – 1,5 euro už litrą, kiaušiniai – nuo 2,5 euro iki 3,69, višta – nuo 7 eurų, brandinta jautiena – 26,90 už kilogramą, o jautienos nugarinė – 12,99.

O štai bananai – beveik auksiniai, nes jų kilogramas kainuoja vos ne 5 eurus. Tokius bananus turguje pardavinėjanti moteris tikina, kad tokia kaina yra visiškai normali.

„Brangiau, kadangi jie natūraliai sunokę. Pažiūrėkite, kokia didelė kekė, iš karto nuo medžio, jie natūraliai sunokę“, – tikino turgaus prekeivė.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Už kilogramą bananų turguje prašo jau ir 5 eurų: specialistai įspėja – maistas dar labiau brangs

Turgaus prekėmis viliojasi ir turtuoliai, ir senjorai. Mat čia neva viskas yra ekologiška ir labai sveika. Japoniški baklažanai kainuoja 9,80, rūkyta skumbrė – 7,90, ungurys – 29 eurus, karšio išklotinė – 9,90. Pensininkai perka ir duoną, kurios ketvirtis – beveik penki eurai.

„Kaip pensininkui nepigu. <...> Pasilepinti norisi, vieną kartą žmogus gyveni“, – tikino žurnalistės kalbinta pensininkė.

„Žmonės įvertina kokybę, skonį, todėl ir perka“, – aiškino duonos gaminiais prekiaujanti turgaus prekeivė.

Ragina susitaikyti su didelėmis kainomis

Prekybos tinklo „Norfa“ savininkas ir vadovas Dainius Dundulis ragina nepanikuoti ir susitaikyti su maisto kainų pasiutpolkės realybe.

„Vieną dalyką galima konstatuoti, kad krentančių kainų reikės palaukti. Šiuo metu nematau tendencijų, kad mažės kainos, nes tikrai būdavo visą laiką, kad dalis grupių kyla, dalis mažėja“, – teigė „Norfa“ generalinis direktorius D. Dundulis.

REKLAMA

D. Dundulio įmonės tiekia savos gamybos mėsą, todėl ji prekybos centre vis dar nebrangi.

„Pienas irgi yra truputėlį žaliavinis pakilęs, grūdai truputį irgi pakilę yra. Čia vis tiek tai išeina iš žaliavų“, – tikino D. Dundulis.

Prekybos centre gausu praėjusio sezono lietuviškų daržovių. Tačiau su šiomis kainomis reikia atsisveikinti, nes švieži produktai ateis su šviežiai didesnėmis kainomis.

„Aš abejoju, kad kitą sezoną bus daržovių tokiomis kainomis. Manyčiau, kad ūkininkai pakels, nes iš tikrųjų jie buvo prisiauginę per daug šitai paklausai“, – teigė prekybos tinklo „Norfa“ vadovas.

Maistas brangs dešimtadaliu

Kainų ekspertai prognozuoja, kad pagrindiniai maisto produktai mėnesio bėgyje brangs 10 procentų.

„Jau dabar mes pastebime tam tikrą brangimą. Tai yra augimas bendrai produktų krepšelio virš 5 procentų. Iš esmės pagrinde auga duona, pienas, jau pastebime auga ir mėsa“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbėjo „Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas.

Dėl augančių kainų keikti valdžios ir prekybininkų nebegalėsime. Mat skaičiai auga dėl pasaulyje augančių kuro, metalo ir pervežimo kainų.

„Už konteinerius mokame, galima sakyti, keturis kartus daugiau. Jeigu konteinerio pervežimas būdavo kažkur apie 2 000 eurų iš Azijos, Kinijos, tai šiuo metu mes mokame 8 000 eurų“, – teigė D. Dundulis.

Didėjančiais prekybos mastais ir tendencijomis gali pasinaudoti ir geriau apmokamo darbo ieškantys tautiečiai. O darbdaviams teks šokti algų viliotinį, nes už akimirkos prasidės vasaros sezonas ir tūkstančiai darbuotojų gali pereiti į pelningesnes darbo vietas.

Visą reportažą žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
K
Kontrolė
2021-05-05 21:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar jums stogas nuvažiavo, už bananus 5eu, Europoje 1,30eu kainuoja, galima ir pigiau paimti už 1, ai pamiršau čia gi Lietuva bananų šalis ka nori tą ir daro ir niekas nekaltas, tipo rinka kainas diktuoja.
Atsakyti
-4

R
Ruta
2021-05-05 21:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
As perku bananus po 89 centus.
Atsakyti
-1

M
Melagiai
2021-05-05 21:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tik Lietuvoje kainos taip auga. Ispanijoje bananų kilogramas kainuoja tik 1 eurą.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų