REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Populiarios Rusijoje ukrainiečių kilmės atlikėjos Svetlanos Lobodos koncertai Lietuvoje pakibo ant plauko. Dar vakar Užsienio reikalų ministerija paskelbė įtraukianti šią atlikėją į nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašą, mat ji Rusijoje jau po Krymo aneksijos dalyvavo režimą šlovinančiuose koncertuose. Dabar pozicija keičiasi.

Populiarios Rusijoje ukrainiečių kilmės atlikėjos Svetlanos Lobodos koncertai Lietuvoje pakibo ant plauko. Dar vakar Užsienio reikalų ministerija paskelbė įtraukianti šią atlikėją į nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašą, mat ji Rusijoje jau po Krymo aneksijos dalyvavo režimą šlovinančiuose koncertuose. Dabar pozicija keičiasi.

REKLAMA

Dėl to koncertų organizatoriai sustabdė prekybą bilietais į dainininkės pasirodymus. Tiesa, jau dabar Užsienio reikalų ministerija poziciją keičia ir tikina, kad pagrindo neįsileisti atlikėjos į Lietuvą visgi nėra. O organizatoriai tvirtina, kad didžiulė reputacinė žala jau padaryta ir galvoja, kaip išgelbėti dainininkės koncertus.

Rusijos pop žvaigždė, ukrainiečių kilmės dainininkė Svetlana Loboda šį mėnesį Lietuvoje turėjo pradėti savo koncertinį turą ir pasirodyti keturiuose miestuose – Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Atlikėjos koncertų reklama Lietuvoje pasirodė dar vasarą, žmonės spėjo nusipirkti tūkstančius bilietų, tačiau, ar koncertai įvyks – nebeaišku. Mat Užsienio reikalų ministerija dar ketvirtadienį paskelbė įtraukianti Lobodą į Lietuvos nepageidaujamų asmenų sąrašą. O organizatoriai dėl kilusio sąmyšio sustabdė prekybą bilietais.

REKLAMA

Užsienio reikalų ministerija grindė savo veiksmus viešoje erdvėje pasirodžiusia informacija apie tai, kad atlikėja po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos aktyviai muzikavo teroristinėje šalyje, dainavo režimą šlovinančiose koncertuose. Anot kultūros ministro Simono Kairio, kadangi atlikėja šiuo metu gyvena Latvijoje, o jos pilietybė ne rusiška, o ukrainietiška, automatiniai draudimai atvykti į Lietuvą jai iš tikrųjų negalioja.

„Jei pilietybė būtų rusų, veiktų kitas mechanizmas“, – aiškina S. Kairys.

Lobodos koncertų Lietuvoje organizatoriai dėl tokio kilusio triukšmo nustebę. Esą net pagalvoti apie tai, kad žvaigždės Lietuva neįleis, negalėjo. Mat Loboda, tą pačią dieną, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje, iš ten išvažiavo, paliko milijoninius kontraktus.

REKLAMA
REKLAMA

„Šita atlikėja buvo išsakius labai aiškią savo poziciją Putino režimo atžvilgiu“, – teigia „Šou idėjos“ vadovas Redas Misiulis.

Kai prasidėjo karas, Irpinėje, kur rusai žudė žmones ir griovė namus, gimusi ukrainietė socialiniuose tinkluose paskelbė įrašą, kur prašo savo gerbėjų Rusijoje padėti sustabdyti šį žiaurų karą: „Ukraina su kiekviena sekunde praranda žmones. Bet mes juk visi norime taikos, visi žmonės planetoje. Tarp mano sekėjų – 10 mln. rusų, aš jūsų labai prašau, maldauju, sustokime.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svetlana Loboda įkūrė pagalbos nuo karo kenčiančiai Ukrainai fondą „Siela“ ir pradėjo rinkti pinigus, ir pati aktyviai aukoti savo per koncertinius turus uždirbtus pinigus. Apie savo poziciją pasakojo ir ne viename interviu. Beje, viename jų, žurnalistės paklausta apie tai, kur buvo 8 metus, kai Donbase rusai žudė jos tautiečius, Loboda atgailavo: „Aš suprantu, kad aš labai klydau. Aš labai kalta, kad buvau abejinga, nesidomėjau tuo, kas vyksta mano šalyje. Dabar matau, kad viskas yra vienareikšmiška.“

REKLAMA

Tačiau kilus sąmyšiui, Užsienio reikalų ministerija savo poziciją jau keičia. 

„Užsienio reikalų ministerija pradėjo tyrimą, rinkti medžiagą, ar yra pagrindas įtraukti Lobodą į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Ištyrus juridinius faktus, paaiškėjo, kad objektyvaus pagrindo, ar duomenų, įrodančių, kad ji Lietuvoje gali būti įtraukta į persona non grata sąrašą, nėra“, – sako užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas.

„Norėtųsi iš valstybės, kad būtų visiems vienoda praktika. Jei Galkinas pravažiavo, tai turbūt ir Loboda gali pravažiuot, ar, jei jie yra įtraukiami į kažkokius sąrašus, to nepadaryti 5 dienas prieš koncertą“, – teigia R. Misilius.

Koncertų organizatoriai tikina, kad tokie valdžios pareiškimai padarė jiems bei atlikėjai didžiulę reputacinę žalą ir neaišku, ar po tokio sąmyšio žmonės bilietus išvis pirks. Taip pat organizatoriai skelbia padarysiantys viską, kad visi keturi suplanuoti koncertai įvyktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų