REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen pirmadienį susitikę Šeimų sąjūdžio atstovai pažadėjo, kad rugsėjo 10-ąją planuojamas mitingas bus taikus. Vienas sąjūdžio vadovų Raimondas Grinevičius sako, kad tikisi valdžios geranoriškumo galimybių paso klausimu, o kitu atveju žada visuotinį streiką ir sustojusią vienos pagrindinių šalies įmonių gamybą.

Su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen pirmadienį susitikę Šeimų sąjūdžio atstovai pažadėjo, kad rugsėjo 10-ąją planuojamas mitingas bus taikus. Vienas sąjūdžio vadovų Raimondas Grinevičius sako, kad tikisi valdžios geranoriškumo galimybių paso klausimu, o kitu atveju žada visuotinį streiką ir sustojusią vienos pagrindinių šalies įmonių gamybą.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas ir Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius.

Viešųjų ryšių ekspertai siūlo politikams rugsėjo 10-ą neapsijuosti policininkais ir tvora, o cepelinais, meduoliais ir kava. Kaip galvojate, pone Saudargai, gal politikams reikėtų parodyti daugiau noro kalbėtis ir geranoriškumo?

P. Saudargas: Aš suprantu, ką jūs sakote, ir aš iš esmės irgi būčiau linkęs į tą pusę ir būtent taip žiūrėti į visus protestus ir mitingus, tačiau yra vienas niuansas, kurį mes kartais pamirštame. Organizatorių arba tų, kurie kalba iš tribūnos šiuose mitinguose, tarpe yra žmonių, turinčių problemų su teisėsauga, yra žmonių, teistų už dalykus, susijusius su valstybės nacionalinių interesų išdavimais ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

Man atrodo, kad čia irgi reikia suprasti politikus, kurie nekalbės su tokiais žmonėmis, kurie turi problemų su teisėsauga, kurie neaišku kokiais ryšiais yra susiję galbūt ir su kitų šalių specialiosiomis tarnybomis, o tokių provokatorių tame mitinge tikrai buvo, kurie transliavo tiesiai nedraugiškiems kanalams <...> su savo komentarais rusų kalba ir panašiai.

REKLAMA

Tai čia su kuo kalbėtis ir ar išvis reikia kalbėtis reikia kiekvienu atveju spręsti. Bet su žmonėmis, visuomene, kurie nuogastauja, kuriems neramu, kurie pyksta, kurie turi tikrai visas teises būti nepatenkinti dėl situacijos, nes situacija nėra lengva, aš tikrai esu linkęs su jais kalbėti ir dauguma politikų yra linkę kalbėti.

Tačiau mes matėme praktiką, ir kažkodėl gerbiamas kolega (R. Grinevičius – red. past.) apie tai nekalba, kad mitingas pasibaigė riaušėmis, kur buvo sužaloti pareigūnai. Apie kokį dialogą jūs kalbate, jeigu jūsų pakviesti į mitingą žmonės susirinkę daužė automobilius akmenimis ir netgi buvo susprogdintas sprogmuo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai turbūt galima kvalifikuoti kaip teroristinį aktą. Čia ne šiaip chuliganizmas – dėl politinių motyvų yra vykdomi aktai, dėl kurių nukenčia žmonės, tai čia jau iš esmės yra terorizmas. Tai jūs pagalvokite, į ką išvirto jūsų organizuojamas renginys, ir aš nežinau, ar jūs sugebėsite suvaldyti sekantį mitingą, kad taip neatsitiktų.

Ponas Grinevičiau, ar šitą mitingą jums pavyks išlaikyti taikų? Koks jūsų pasirengimas?

R. Grinevičius: Viską papasakojome Seimo pirmininkei. Pirmas akcentas iš įstatymo – dalyvių sveikatą ir saugumą pagal įstatymą užtikrina policija. Toliau kaip ir Vingo parke dirbs mūsų savanoriai, kurie yra ir kriminalinės policijos veteranai, ir iš kitų organizacijų, kurie dirbę panašius darbus, ir tų žmonių bus pakankamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toliau, dėl vizualinio mitingo apipavidalinimo – tikrai garantuojame, kad nei kartuvių, nei giljotinos, kaip Paryžiuje prancūzai buvo padarę, nebus.

Riaušėmis, akmenimis ir panašiais metodais valstybėje nieko nepasieksi. Dėl to ir nelaukdami rugsėjo 10-osios mitingo, mes kreipėmės į Seimo pirmininkę, kad mus priimtų padiskutuoti šitą valstybei opia problema. Priėmė ir diskutuojame toliau.

Pone Saudargai, atrodo, kad viskas bus gerai, tačiau reikalavimai turbūt niekur nedings. Ar tuos reikalavimus svarstysite? Ar jie išvis realūs?

REKLAMA

P. Saudargas: Jie yra susiję su pandemijos dinamika, tai turbūt yra akivaizdu. Mums visų pirma rūpi visos visuomenės sveikata – ir tų, kurie skiepijasi, ir tų, kurie nesiskiepija. Jeigu dinamika bus neigiama, tai manau, kad sprendimai švelninami nebus. Bet jeigu su vakcinacija žengiam dideliais žingsniais į priekį, tikrai matosi šviesa tunelio gale.

Drįsiu pasakyti, kad Vyriausybė ir valdžia kalbėdama šiek tiek griežčiau, prisiimdama į save kritikos strėles ir neigiamą emociją, vienaip ar kitaip paskatino visuomenę skiepytis. Ir galbūt mums tada nereikia uždarinėti verslų, mums nereikia uždarinėti visos visuomenės.

REKLAMA

Ponas Grinevičiau, jei valdžia nepatenkins jūsų prašymų, kas tada?

R. Grinevičius: Jeigu iš visuomenės pusės yra noras gauti kažkokias mažesnes nuolaidas, bet neliesti nei Vyriausbės, nei Seimo pirmininkės postų, tai turėtų būti kažkoks geranoriškumas. Yra noras, kad iki rugsėjo 10-osios mitingo mes gautume kažkokią informaciją, kad šie klausimai yra bent gvildenami.

Kaip matėte viešoje erdvėje, Lietuvos šeimų sąjūdis jau registruoja visuomenines organizacijas, įmonių kolektyvus, profsąjungas dėl visuotinio streiko. Manęs žurnalistai klausė, kiek tai gali užtrukti. <...> Aš manau, kad pusantro mėnesio tikrai reikės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ponui Seimo nariui (Pauliui Saudargui – red. past.) dar norėjau patvirtinti vieną dalyką, kas liečia galimybių pasus. Jums žinoma strateginių Lietuvos įmonių, kurios yra tikrai galingos, darbuotojų profsąjungos nusiteikimas, kad 13 dieną tie, kurie neturi galimybių paso ir bus neįleidžiami į teritoriją, jie atsisako įeiti į tą teritoriją ir stoja vienos iš pagrindinių gamyklų gamyba?

Rizikuoti valstybės ekonomika dėl kažkokio užsispyrimo galimybių paso, tai yra nekomptetentinga ir politiškai nestabilu.

O kokia čia įmonė?

R. Grinevičius: Mes viešai neįvardysime.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

@Rokas Šitą labiausiai Lietuvoje nevykusia valdžią išrinko tik apie penktadalis rinkimų teisę turinčių piliečių
Grinevicius aiskiai grasina Lietuvai , agresijomis, gamyklu stabdymu, provokacijomis . AR VSD DAR NEUZTENKA IRODYMU , KAD SITA VEIKEJA GALIMA PATRAUKT BAUDZIAMOJON ATSAKOMYBEN IR IZOLIUOT KELETAI METU ??!
Kaip prie televijos boksto apsigynem, taip apsiginsim dabar.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų