REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį ryte susitiko su Šeimų sąjūdžio atstovais. Susitikimo metu aptarti ir jau buvę mitingai, ir planuojami protestai. Seimo pirmininkė teigė išgirdusi Šeimų sąjūdžio pažadą, kad rugsėjį vyksiantis mitingas bus taikus, o pareikštus reikalavimus planuoja perduoti koalicijos partneriams.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį ryte susitiko su Šeimų sąjūdžio atstovais. Susitikimo metu aptarti ir jau buvę mitingai, ir planuojami protestai. Seimo pirmininkė teigė išgirdusi Šeimų sąjūdžio pažadą, kad rugsėjį vyksiantis mitingas bus taikus, o pareikštus reikalavimus planuoja perduoti koalicijos partneriams.

REKLAMA

Šeimų sąjūdis rugsėjo 10 d. planuoja rengti dar vieną protestą. Ateinančiam protestui aptarti Seimo pirmininkė susitiko su Šeimų sąjūdžio atstovais.

Susitikime su Seimo pirmininke dalyvavo trys Šeimų sąjūdžio atstovai: Raimondas Grinevičius, Artūras Orlauskas ir Algimantas Rusteika.

Seimo pirmininkė: pažadėta, kad ateinantis mitingas bus taikus

Seimo pirmininkė teigia, kad Šeimų sąjūdžio atstovai patikino, jog rugsėjo 10 d. vyksiantis protestas bus kitoks nei vykęs rugpjūtį. Organizatoriai iš savo pusės ketina klabėtis su savo sąjungininkais.

REKLAMA
REKLAMA

„Išgirdau pažadą, kad rugsėjo 10 d. renginys bus taikus, nebus naudojami įžeidžiantys simboliai, jis bus kitoks nei rugpjūčio 10 d. renginys“, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Susitikimo metu Šeimų sąjūdžio atstovai išsakė reikalavimų, susijusių su švietimu, kaukių dėvėjimu, vakcinavimo klausimais. Taip pat išsakytas nepasitikėjimas ministru Arūno Dulkiu, raginama jį atleisti.

Seimo pirmininkė teigė, kad dalis Šeimų sąjūdžio atstovų keltų reikalavimų gali būti įgyvendinami, tačiau dalis jų prasilenkia su valdančiosios daugumos įsipareigojimais rinkėjams.

„Bet kokiu atveju, gautus lūkesčius perduosiu valdančiosios koalicijos partneriams“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo pirmininkės, pagrindinis susitikimo uždavinys buvo žengti žingsnį įtampos deeskalavimo link.

„Matau kelią į priekį tokį, kad pasidalinus su valdančiosios koalicijos atstovais šiuo sąrašu, tiesiog jį apsvarstysime palaikydami dialogo galimybę“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Orlauskas prašo nelyginti dviejų mitingų

Po susitikimo A. Orlauskas teigė, kad perdavė Seimo pirmininkei perduoti reikalavimai atleisti neva apsimelavusį sveikatos apsaugos ministrą A. Dulkį, stabdyti Partnerystės įstatymo svarstymą ir persvarstyti kai kuriuos COVID-19 apsaugos reikalavimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasikeitėme nuomonėmis, smagu, kad prasidėjo dialogas“, – sakė A. Orlauskas.

Pasak jo, rugsėjo 10 d. mitingas neturėtų peraugti į riaušes, mat riaušių Šeimų marše buvo išvengta. Rugpjūčio 10 d. vykęs mitingas, peraugęs į riaušes, pasak A. Orlausko, nebuvo organizuotas Šeimų sąjūdžio.

Su riaušių organizavimo, pasak A. Orlausko, šeimų sąjūdis neturi nieko bendro. Kaip gerą pavyzdį A. Orlauskas mini Šeimų maršą, pavasarį vykusį Vilniuje esančiame Vingio parke.

REKLAMA

„Dar paklauskite, kaip mes planuojame užtikrinti saugią Afganistano evakuaciją. Mes irgi ten ne prie ko“, – teigė A. Orlauskas.

A. Orlauskas spėja, kad į mitingą rugsėjo 10 d. turėtų atvykti apie 10 tūkst. žmonių. Pasak jo, Šeimų sąjūdis neplanuoja žengti į politiką, vienintelis jų tikslas yra pabudinti politikus.

R. Grinevičius teigė, kad vienas iš aktualiausių visuomenei klausimų šiuo metu yra galimybių pasas. Siūloma atšaukti galimybių paso reikalavimus.

REKLAMA

„Turime pavyzdžių, kai ateina šeima į kavinę, kruie turi galimybių pasą, bet kadangi kavinės barmenas paprašo galimybių paso, atsitoja ir išeina. Galimybių pasas daugiau politinis, o žmonėms principinis“, – sako R. Grinevičius.

Susitiko su Šeimų sąjūdžiu

„Ateis trys Šeimų sąjūdžio atstovai ir susitikimas vyks Seimo centriniame kiemelyje, kadangi visi trys atstovai neturi galimybių paso ar kažkokio analogiško dokumento, kuris leistų įeiti į Seimo rūmus“, – žurnalistams penktadienį sakė parlamento vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Čmilytė-Nielsen anksčiau teigė, kad susitikime bus kalbama ir apie saugumo priemones, kokių imsis organizatoriai būsimame mitinge, kad nepasikartotų rugpjūčio 10-osios riaušės.

Policija yra informavusi, kad užtikrinant saugumą, be kita ko, žadama atitverti dalį teritorijos prie Seimo rūmų.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 d. buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms. Protestas peraugo į riaušes, jų dalyviai blokavo išėjimus iš parlamento rūmų, mėtė į pareigūnus butelius, signalines raketas, akmenis.

REKLAMA

Prieš protestuotojus buvo panaudotos ašarinės dujos, sulaikyta keliasdešimt asmenų. Riaušių metu nukentėjo 18 pareigūnų, keletas jų į tarnybą dėl patirtų sužalojimų negrįžo iki šiol.

Dar viena protesto akciją sostinės centre ruošiamasi surengti rugsėjo 10-ąją, Vilniaus savivaldybė šią savaitę žada iš naujo svarstyti, ar išduoti leidimą renginiui

Na kodėl taip gaunasi, kad jei prieš pederastizaciją, tai ir prieš skiepus, prieš kaukes, prieš teisę nebūti užkrėstam sunkia liga? Kodėl taip??? Vadinasi, tikslas - populizmas, o ne sveiko proto visuomenė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų