• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybių korupcijos skandale klimpsta ištisos politikų šeimos. Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Danielius Jakubavičius kartu su žmona, kuri taip pat yra tarybos narė, įrodinėja, kad per vieną mėnesį pylėsi degalus 48 kartus, išleido beveik 2 tūkstančius eurų ir nuvažiavo 15 tūkstančių kilometrų. Tai yra daugiau nei trečdalis atstumo aplink Žemės rutulį.

Savivaldybių korupcijos skandale klimpsta ištisos politikų šeimos. Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys Danielius Jakubavičius kartu su žmona, kuri taip pat yra tarybos narė, įrodinėja, kad per vieną mėnesį pylėsi degalus 48 kartus, išleido beveik 2 tūkstančius eurų ir nuvažiavo 15 tūkstančių kilometrų. Tai yra daugiau nei trečdalis atstumo aplink Žemės rutulį.

REKLAMA

O savo čekių ir ataskaitų už išlaidas neturinti Jurgita Šiugždinienė sulaukė Vyriausybės palaikymo, nors Lietuvos moksleivių sąjunga nutraukė bendradarbiavimą su švietimo, mokslo ir sporto ministre.

Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys, konservatorius Danielius Jakubavičius tarybos nario priesaiką balandžio pabaigoje skaitė kartu su žmona.

Visuomenininkas Andrius Tapinas, kuris šiuo metu narplioja savivaldybių politikų išlaidų voratinklius, atkreipė dėmėsį, kad ši Alytaus rajono pora – rekordininkė: per vieną mėnesį pylėsi kuro 48 kartus už 1800 mokesčių mokėtų eurų, nuvažiavo 15 tūkstančių kilometrų, kas yra daugiau nei trečdalis atstumo aplink Žemės rutulį. Ir visa tai darbo miesto taryboje reikalais.

REKLAMA
REKLAMA

„Turėjo 48 pylimus per mėnesį už 2 žmones, kita tarybos narys ponas Žėkas per metus pylėsi 188 kartus. <...> Greičiausiai buvo taikoma ta pati metodika, gaunami svetimi čekiai, pateikiami fiktyviai kaip savi, ir taip atsiskaitomas už gaunamas išmokas“, – kalba A. Tapinas.

REKLAMA

Gyventojai piktinasi:

„Jeigu paskutinis objektas yra ties Minsku, tai gal išspaustų tiek kilometrų, bet Lietuvoje sunkiai. Čia yra nesąmonė, reikia juos sukontroliuoti.“

„Kur teisėsauga visa. <...> Tai gerai būti tarybos nariu, bet visi taip daro. Čia reikia keisti iš principo viską, duoti pastovią sumą prie atlyginimo. Noras didelis pinigų. <...> Nesvarbu, ar išleido, ar į antstolius, ar į kasą, atimti viską, kas buvo išleista, na, virš normos.“

Savivaldybių tarybų nariai kiekvieną mėnesį gali gauti kompensacijas už politinės veiklos metu naudojamus degalus, telefono ryšį bei kitas paslaugas. Alytaus rajone kas mėnesį tarybos narys gali išleisti daugiau nei 700 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Neįmanoma išvažinėti vykdant tarybos nario funkcijas, kad dar ir 21 metais buvo karantinas, tai ten pylimai vyko lygiai taip intensyviai, gal tik sumos buvo mažesnės“, – tikina A. Tapinas.

Alytaus rajono tarybos narys Danielius Jakubavičius Tapino dėmesiu liko nepatenkintas. „Facebook'e“ buvo galima išvysti jo žinučių kopijas, kur jis piktinasi: „Mums atlygio jokio nėra. Duoda kaip bomžams kruopų... Gaudavome nuo 388 iki 760 eurų kas mėnesį. Baisūs gi pinigai.“

TV3 žinioms politikas žadėjo paaiškinti, kodėl taip dažnai su žmona pylėsi degalus. Tačiau vėliau persigalvojo, atsisakė kalbėti. Dabartinė Alytaus rajono merė, kurios bendroje išmokų suvestinėse nurodyta, kad tarp 2019-ųjų ir 2022-ųjų jai kaip tarybos narei apmokėti tūkstančiai eurų išmokų, pasakoja, kad pravažinėti daug tarybos narys gali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiek tūkstančių neįsukau, bet paskutiniai mano metai buvo intensyvus, labai daug bendravau su gyventojais, tiek išvažinėti tikrai neįmanoma, bet jeigu atlieki tą darbą sąžiningai, tu tikrai bendrauji su gyventojais, tai tikrai išvažinėti pakankamai nemažai, tikrai galima. Tikriausiai nepaėmiau to maksimumo, bet kiek išvažinėjau, tiek išvažinėjau“, – kalba Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė.

Merė pripažįsta, kad tarybos nariai turėtų detaliai paaiškinti savo išlaidas.

„Ar jie tikrai nuvažiavo tuos 15 tūkstančių kilometrų, žinot, kiekvieno automobilis ima skirtingai, skirtingai degalų, vieno 5, kito 10, o kitas gal elektriniu važinėja, atsakyti į šitą klausimą negaliu, jie turėtų paaiškinti, tačiau situacija kelia klausimų“, – sako R. Vitkauskienė.

REKLAMA

Ir priduria, kad visi išlaidas prigrindžiantys dokumentai savivaldybėje yra.

„Taip, visi čekiai, tiek degalų, tiek serviso paslaugų, visų kitų paslaugų tikrai yra“, – sako R. Vitkauskienė.

Į tą patį skandalą praėjusią savaitę įsivėlė ir Švietimo, mokslo, sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri būdama Kauno miesto tarybos narė galimai neteisėtai pasisavino beveik 14 tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų. Pati ministrė jau pirmą skandalo dieną suskubo teisintis, kad pinigų negrobstė, tačiau to įrodyti negali, nes kol kas nepateikė nei savo išlaidų ataskaitos, nei čekių už degalus, mobilųjį ryšį, kitas kanceliarines išlaidas. Tiesa, Ministrės Pirmininkės pasitikėjimo ministrė neprarado, nes Kaune tarybos nariams nereikia priduoti išlaidas pagrindžiančių čekių už paslaugas. 

REKLAMA

„Pagal dabar turimą informaciją nėra pagrindo daryti išvadą, kad būdama tarybos nare Jurgita Šiugždinienė piktnaudžiavo Tarybos nariui priklausančiomis išmokomis ar kad elgėsi kitaip neteisėtai“, – teigia Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Tais pačiais argumentais ministrę apgynė ir konservatorių partija. Tiesa, ministrės garbės žodžio, kad ji išmokas naudoja sąžiningai užtenka ne visiems, štai Lietuvos moksleivių sąjunga kol nebus išsklaidytos abejonės, nutraukė bendradarbiavimą su Šiugždiniene.

„Tai galėtų būti, jeigu ministrė naudojosi banko kortele, tai galėtų būti tiesiog išrašai už ką ji pavedimus darė ir kokiomis reikmėmis, tai yra vienintelis dalykas, ko mes prašome, mes spenduojam bet kokį bendradarbiavimą su pačia ministre“, – tvirtina Moksleivių sąjungos prezidentas Jonas Trumpa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienos organizacijos teisė nuspręsti, čia aš tikrai negaliu kažkaip įtakoti jų sprendimą, aš gerbiu jų pasisakymą“, – sako J. Šiugždinienė.

Ministrė ataskaitų apie savo išlaidas iš Kauno miesto savivaldybės dar nesulaukė.

„Iš savivaldybės žinių kol kas negavau, laukiame tų žinių. Visi veiksmai, kurie buvo daromi, jie buvo daromi pagal reglamentą ir savivaldybėje priimtas taisykles. Tokio reikalavimo čekius pateikti nėra ir nebuvo“, – kalba J. Šiugždinienė.

„Kai mes pamatysim tas ataskaitas ir kas ten parašyta, tada bus galima spręsti, bet jau akivaizdu, kad raštvedyba ir dokumentų kaupimas Kaune yra žemiau kritikos ribos, tai jeigu mes pamatysim ministrės ataskaitą, kurioje parašyta važiavau pas rinkėjus 800 eurų kuras, tai mes turėsim kelti naujus klausimus, konservatoriai turės iš naujo atsakinėti į šitą klausimą“, – sako A. Tapinas.

Teisėsauga išviso pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus dėl savivaldybių išmokų Neringos, Mažeikių, Šiaulių miesto, Pagėgių ir Šilutės savivaldybėse.

tv3.lt

Gediminas (Siauliai)
Gediminas (Siauliai)
Ar ne pigiau butu mums visiems tuos politikus - keliautojus aplink Pasauli - visus susodinti i kosmini laiva ir issiusti i Menuli? (be galimybes sugrizti)
Kuo toliau, tuo linksmiau...Čia beveik kaip taksistų šeimynėlė. Tarkim, kad abu „išvažinėjo“ po 7500 km per mėnesį, 250 km per parą be poilsio dienų. Alytaus mieste leistinas greitis 50 km/val. Tai gaunasi, kad vien važiuodami pas Alytaus rinkėjus jie už vairo praleido po 150 valandų per mėnesį, kas sudaro 6,25 paros arba 18,75 darbo dienos. O kur dar tiesioginiai darbai? Va čia tai darbštumas...miesto labui!
Kur Valstybės kontrolė? Kur FNTT??? Kur Gen. prokuratūra??? Kodėl tik Tapinas visa tai išryškina??? Viešai masiškai taškomi biudžeto pinigai ir tyla???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų