andrius tapinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „andrius tapinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „andrius tapinas“.

Tapinas prasitarė, kas toliau laukia „Skaidrinam“: matau netikėtą bonusą

Kauno apygardos teismas „čekiukų“ byloje nuteisė Jonavos rajono merą Mindaugą Sinkevičių – jam skirta bauda ir draudimas eiti pareigas valstybės institucijose. Iniciatyvos „Skaidrinam“ autorius, visuomenininkas Andrius Tapinas teigia, kad tai „nerami diena visiems kitiems merams ir politikams“, įkliuvusiems pasisavinant valstybės pinigus. Apie tai, kas laukia kitų politikų, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ atsakė A. Tapinas.

Skandalingoje byloje – naujausia žinia iš Tapino medžiagos: kiti „merai yra prisidirbę dar smarkiau nei Sinkevičius“

Pirmadienį Kauno apygardos teismas „čekiukų“ byloje nuteisė Jonavos rajono merą Mindaugą Sinkevičių – jam skirta bauda ir draudimas eiti pareigas valstybės institucijose. Iniciatyvos „Skaidrinam“ autorius, visuomeninikas Andrius Tapinas ironizuoja, kad prieš teismo verdiktą socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės „aimanos nepadėjo“, ir priduria, kad tai „nerami diena visiems kitiems merams ir politikams“, įkliuvusiems pasisavinant valstybės pinigus.

Žemaitaitis paneigė savo pareiškimus apie Andrių Tapiną

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis įvykdė teismo įpareigojimą ir paneigė anksčiau socialiniame tinkle „Facebook“ skelbtus įrašus apie visuomenininką Andrių Tapiną ir jo įkurtą viešąją įstaigą „Laisvės TV“. Parlamentaras ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje nurodė vykdantis teismo sprendimą ir paneigė praėjusių metų liepą ir rugpjūtį skelbtus įrašus, nes, kaip nurodė R. Žemaitaitis, jie „žemina Andriaus Balio Tapino garbę ir orumą bei menkina VšĮ Laisvės TV dalykinę reputaciją“. Seimo narys R...

Į Anušausko atsistatydinimą sureagavo Andrius Tapinas: „Glušių gvardija, o ne valdančioji partija“

Pasirodžius žiniai, kad krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas įteikė premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinimo prašymą, sureagavo ir visuomenininkas Andrius Tapinas.  Jis teigia nesuprantantis, kodėl Vyriausybė nesugeba aiškiai iškomunikuoti situacijos ir verčia visuomenę laukti.  „Pramuštas naujas šitos valdžios dugnas. Pašonėj vyksta karas, kariuomenės atstovai neriasi iš kailio ramindami žmones, kad nepanikuotų.

Konservatoriai nebenaudos šūkio, kuris priminė Vladimiro Putino kampaniją Rusijoje

Konservatoriai prezidento rinkimuose nebenaudos šūkio „Stipri prezidentė – stipri šalis“, kuris primena autoritarinio Rusijos vadovo Vladimiro Putino šūkį, naudotą 2018 metų kampanijoje. Toks šūkis buvo pasirodęs Ingridai Šimonytei paskelbus Lietuvos prezidento rinkimų kampanijos startą. Bet paaiškėjo, kad labai panašų šūkį amžinai laimimuose rinkimuose, kai visi konkurentai sukišami į kalėjimus, prieš šešerius metus naudojo ir V. Putinas: „Stiprus prezidentas.

Vilniuje prasidėjo knygų mugė: autoriai skaitytojus kviečia į susitikimus

Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose, ketvirtadienį prasideda kasmetinė tarptautinė Vilniaus knygų mugė, truksianti keturias dienas.  Mugėje numatoma šimtai renginių – nuo susitikimų su autoriais iki diskusijų apie svarbiausias visuomenės temas, tarp jų – ir dėmesys dirbtinio intelekto temai, kokia įtaką jis turės literatūros kūrimui. Mugėje numatyti ir koncertai.
2024-02-22

„Skaidrinam“ Akmenės rajone: į savivaldybės biudžetą grąžinta beveik 14 tūkst. eurų

Po „Skaidrinam“ vizito, į Akmenės rajono savivaldybės biudžetą meras ir savivaldybės nariai grąžino beveik 14 tūkst. eurų. Naujasias Ryto Staselio „Skaidrinam“ tyrimas rodo, kad beveik visi Akmenės politikai atsiskaitydami už degalus naudojosi mažiausiai 10 skirtingų mokėjimo kortelių. Savivaldybės meras socialdemokratas V. Mitrofanovas grąžino 1,7 tūkst. eurų. Politikas degalams panaudojo 12 kortelių fiziniam asmeniui. Visgi, dauguma mero mokėjimų už kurą buvo grynaisiais pinigais.

Džiugelis atkirto Tapinui, kur Seime išleido 26 tūkstančius eurų: pirko kokybiškas paslaugas

Į skandalą įsivėlė Seimo narys, konservatorius Justas Džiugelis, kuris 26 tūkst. mokesčių mokėtojų eurų sumokėjo šiuo metu lošimų bendroves atstovaujančiam lobistui. Sąskaitose nurodoma, kad konservatorius pirko Seimo nario veiklos ataskaitos rengimo paslaugas. J. Džiugelis teisinasi, kad viską darė pagal įstatymus: taip mokėjo už pranešimus spaudai, konsultacijas, skelbimus feisbuke.

Atskleidė, kiek kainuoja už mūsų pinigus save lepinančių politikų sąžinė: „Jų visų atsakymai yra identiški“

„Tik viešumas Seimo narius gali priversti laikytis moralės principų“ – skelbia TV3 laida „TOP 3“, ir šį vakarą kvies išsiaiškinti, kiek kainuoja politiko sąžinė. Taip pat laidoje išgirsime Algio Ramanausko-Greitai nuomonę apie tai, kas mūsų šalyje yra penktoji kolona, ir kaip tai liečia kiekvieną iš mūsų. O galiausiai susipažinsime ir su hučiais – kas jie tokie ir kuo pavojingi? Dar pernai visuomenininko ir žurnalisto Andriaus Tapino pradėta skaidrinimo akcija niekaip nesibaigia.

Andrius Tapinas apie Seimo narių pirkinius už mūsų pinigus: „Turime reikalų su moraliniais dviveidžiais“

Koks bus žurnalisto Andriaus Tapino išskaidrintų Seimo narių, pasitaškiusių mokesčių mokėtojų pinigais istorijos tęsinys? Gal vyks priešlaikiniai Seimo rinkimai, apie kuriuos siūlo pamąstyti Tėvynės Sąjungos pirmininkas Gabrielius Landsbergis? Apie tai „Dienos komentare“ kalbame su Andriumi Tapinu. Pradėkime nuo Landsbergio nuomonės, kad priešlaikiniai rinkimai būtų išeitis. Ką jūs apie tai manote? Ne pirmas kartas, ką Gabrielius Landsbergis iškelia šitą idėją.
REKLAMA
REKLAMA

Masiulis ir Matulas „pasitaškė“: artėjant Seimo nario kadencijos pabaigai įsigijo brangios įrangos

Aiškėja nauji Seimo kanceliarinių lėšų tratintojai. Dvi dešimtys politikų pasižymėjo tuo, kad už mokesčių mokėtojų pinigus besibaigiant kadencijai ir terminui prisipirko galingiausių žaidimams skirtų kompiuterių, naujausių telefonų. Net visko mačiusius čekiukų tyrėjus nustebino, kam reikia galingo žaidimų kompiuterio Antanui Matului ir kodėl Kęstutis Masiulis suskubo pirkti du brangius išmaniuosius telefonus. Neeiliniame Seimo posėdyje šiandien nuo ryto tvyrojo įtampa.

Politikai nėra linkę nerimauti dėl Seimą pasiekusios iniciatyvos „Skaidrinam“: parlamente galioja gerokai griežtesnė tvarka

Visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus nagrinėti Seimo narių veiklai skirtų lėšų ataskaitas, parlamentarai tikina – kol kas Seime nerimo dėl „Skaidrinam“ iniciatyvos nejusti. Nors A. Tapinas jau paviešino „laisviečio“ Mariaus Matijošaičio išlaidų detales, o energetikos ministras Dainius Kreivys „užbėgo įvykiams už akių“, grąžindamas Seimo kanceliarijai nuo 2021 m. panaudotas lėšas, politikai pabrėžia – Seime galioja gerokai griežtesnė atsiskaitymo už parlamentines išlaidas tvarka.

Tapinas viešina Seimo narių darbelius: už mokesčių mokėtojų pinigus pirko muzikinę įrangą, išmanųjį laikrodį

Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas skelbia, kad Laisvės partijos narys Marius Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų pirko įvairios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Be to, patikrintos ataskaitos atskleidė, kad „laisvietis“ kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų. Apie naujausius tyrimo „Skaidrinam“ atradimus A. Tapinas pranešė savo „Facebook“ paskyroje.

Ministras Kreivys grąžino visas nuo 2021 metų gautas parlamentines lėšas

Energetikos ministras Dainius Kreivys penktadienį grąžino visas nuo 2021 metų pradžios gautas parlamentines lėšas. Apie tai pirmasis feisbuke paskelbė visuomenininkas, akcijos „Skaidrinam“ iniciatorius Andrius Tapinas. „Ką tik gavau energetikos ministro Dainiaus Kreivio patarėjos žinutę, kad ministras šiandien grąžino į Seimo kanceliariją visas nuo 2021 metų gautas parlamentinės veiklos lėšas.

„Zuikio daržo“ situacija piktinasi žymūs žmonės: pasisakė Tapinas ir Grigaliūnienė

Žinia apie Nidoje griaunamą kavinę „Zuikio daržas“ ir greta esančius pastatus kelia ir žymių žmonių pasipiktinimą, diskusijos persikėlė ir į socialinius tinklus. „Skaitau Neringos savivaldybės tekstus ir nieko nesuprantu. Raštų dėl „Zuikio daržo“ komandos informavimo apie griovimus, kurių prašė, tikiu, kad ne tik Andrius Tapinas, kaip suprantu, niekas parodyti negali“, – dalinasi Agnė Grigaliūnienė.
2024-02-01

VRK atidėjo „Laisvės TV“ leidinio svarstymą,. Tapinas tyrimą vadino nesąžiningu

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nutarė kitai savaitei atidėti darbo grupės išvados dėl visuomenininko Andriaus Tapino ir viešosios įstaigos „Laisvės TV“ per savivaldos rinkimus Kaune organizuotą akciją „Viso, Visvaldai?“ svarstymą. Klausimo svarstymas atidėtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų prašymu, nes jie tvirtino nespėję įsigilinti į didelės apimties tyrimą.

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Birštono tarybos narių išmokų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo išmokomis politikams Birštono savivaldybėje. Apie tai BNS patvirtino STT atstovė Julija Gorovniovaitė. Pasak jos, įtarimai vykdant tyrimą kol kas niekam nepareikšti.
Aktualijos 2023-12-19

Arūnas Valinskas pirmąkart stojo į kovą prieš Andrių Tapiną

Šio šeštadienio TV3 žaidimas „galvOK“ bus itin intriguojantis ir toks pat nuožmus. O, kaip sakys laidos vedėjas Andrius Žiurauskas, gali būti, kad šįkart žaidimas bus ir rekordiškai trumpas, nes nė neištarus klausimo pabaigos, jau gali nuskambėti teisingas atsakymas… Ir viskas dėl to, jog šįkart kovoje susitiks du puikiai žinomi vyrai, užkietėję galvas sukti verčiančių žaidimų gerbėjai.
2023-12-16

Teisingumo ministerija neketina skųsti Advokatų garbės teismo sprendimo dėl Igno Vėgėlės

Teisingumo ministerija neskųs Advokatų garbės teismo sprendimo, kuriuo nutraukta drausmės byla prieš advokatą Igną Vėgėlę. „Garbės teismo sprendimą gerbiu ir priimu jį kaip profesinės savivaldos sprendimą dėl etikos standartų, kurie yra priimtini. Skųsti advokatų garbės teismo sprendimo neketinu“, – komentare BNS sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska. Būtent ji ir iškėlė drausmės bylą I. Vėgėlei.

Šokiruojantis Prienų politikų piktnaudžiavimas pinigais: Tapinas paviešino naujas detales

Visuomenininkas Andrius Tapinas tęsia akciją „Skaidrinam“. Šį kartą jis viešina Prienų rajono politikų išlaidas ir piktnaudžiavimo atvejus. „Praėjusio tyrimų herojė viena svarbiausių LSDP figūrų Birštono merė pateikė paaiškinimą, kad jai posėdžiaujant kurą tuo metu pylėsi vyras, o šiaip reikia daug važinėti, tarnybinio automobilio nepakanka, važiuoji su savu ir per savaitgalius. Primenu, kad merė išvažinėjo maždaug 200 000 kilometrų.

Po skaudaus „Wolves“ pralaimėjimo – Andriaus Tapino reakcija: „Smagu“

Trečiadienio vakarą Europos taurėje skaudų pralaimėjimą patyrė Vilniaus „Wolves“ (4/5). Kęstučio Kemzūros auklėtiniai namų arenoje net 79:110 (13:24, 22:34, 23:23, 21:29) buvo sutriuškinti grupės lyderių „Paris Baskeball“ (9/1). Po rungtynių susierzinimo tokia baigtimi nepaslėpė „Wolves“ strategas, o atgarsiai apie sutriuškinimą pasklido ir viešojoje erdvėje.
134 2023-12-07

Tapinas stebisi Birštono merės elgesiu: „Išmokas sėmė lyg rytojaus nebūtų“

Visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ atskleidžia vis daugiau klausimų keliančių politikų veiksmų. Šį kartą A. Tapinas pasidalijo informacija apie Birštono merės Nijolės Dirginčienės imtas išmokas. Apie tai visuomenininkas penktadienį paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

Laikus futbole prisiminęs Andrius Tapinas atsakė, ko labiausiai gailėjosi kalbindamas Arūną Pukelį

Paskutinėje trečiojo sezono „padkaSto“ tinklalaidėje lankėsi žurnalistas, žinomas visuomenės veikėjas bei futbolo mėgėjas Andrius Tapinas, kuris prisiminė savo ryšį su lietuvišku futbolu ir ko labiausiai gailisi iš debatų su Arūnu Pukeliu-Šviniumi. „padkaSto“ kolektyvo nariai Arūnas Klimavičius, Lukas Gintautas bei Jaroslav Michalkevič kartu su pašnekovu taip pat kalbėjo apie krauju pažymėtą pastarojo meilę „Newcastle United“ klubui, kitas sporto šakas ir legendinės Rūdiškių „Vėtros“ laikus.
2023-11-21

Ivanauskas pratrūko keiksmažodžiais – Tapinas negalėjo nutylėti: „Didžiulė gėda“

Socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame aktorius Gytis Ivanauskas paėmęs už pavadžio šunį suka ore, papiktino žinomus Lietuvos žmones. Policija pradėjo administracinę teiseną dėl žiauraus aktoriaus elgesio su gyvūnu. Vaizdo įrašu persidalijo gyvūnų globa užsiimanti Skaistė, pseudonimu Šuniukų Fėja. Į aktoriaus, jo paties žodžiais, performansą sureagavo ir visuomenininkas, žurnalistas Andrius Tapinas.

Marijampolės meras apie paskelbtą išlaidų ataskaitą: atsistatydinti neplanuoju, laukiu tyrimo išvadų

Penktadienį visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus informaciją apie galimai neskaidrų Marijampolės tarybos narių veiklai skirtų išlaidų panaudojimą, tyrime minimas savivaldybės meras Povilas Isoda tikina neketinantis trauktis iš einamų pareigų. Meras teigia sprendimus priimsiantis tik sulaukęs tyrimo išvadų.

Tapinas skelbia skandalingas Marijampolės politikų išlaidas: atsiskaitinėta dešimtimis skirtingų kortelių, pirkta kompiuterinė įranga

Tęsiantis visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvai „Skaidrinam“, penktadienį publikuota Marijampolės tarybos narių kanceliarinių išlaidų apžvalga. Nurodoma, kad savivaldybės meras Povilas Isoda naudojosi ir tarnybiniu automobiliu, ir kompensavosi asmeniniam transportui naudotą kurą už beveik 12 tūkst. eurų. Tuo metu dalis tarybos konservatorių kanceliarines išlaidas skyrė įsigyti kompiuterinę įrangą, nors galiojantis veiklos reglamentas tai draudžia.

Tapino tyrimo, Ukmergės „valstiečiai“ Kopūstas ir Pivoras sustabdė savo narystę LVŽS

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai Algirdas Kopūstas ir Romas Pivoras sustabdė narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS). Apie tai partija penktadienį paskelbė savo „Facebook“ paskyroje. A. Kopūstas ir R. Pivoras tokį sprendimą priėmė po penktadienį pasirodžiusio visuomenininko Andriaus Tapino tyrimo „Skaidrinam“, kuriame nurodoma, kad A. Kopūstas už kurą toje pačioje degalinėje atsiskaitinėjo 54 kortelėmis, dažniausiai buvo aptarnaujamas to paties kasininko.

Praėjusią kadenciją Ukmergės socialdemokratas Dudėnas 450 kartų pylėsi kuro, o „darbietis“ Mikalajūnas atsiskaitė 117 kortelių

Tęsiantis visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvai „Skaidrinam“, penktadienį publikuota žurnalistės Margaritos G. Vrublevskės Ukmergės rajono tarybos narių kanceliarinių išlaidų apžvalga. Paaiškėjo, kad socialdemokratas Arūnas Dudėnas praėjusią kadenciją už kurą atsiskaitinėjo 450 kartų, o Darbo partijos atstovas Valdas Mikalajūnas ataskaitose nurodė atsiskaitinėjęs 117 skirtingų banko kortelių.

Mokytojus riebiai sukritikavęs Skaistys pats kadaise dalyvavo jų proteste: „Archyvai toks bjaurus dalykas“

Streikuojančius mokytojus riebiai sukritikavęs finansų ministrės Gintarės Skaistės sutuoktinis Audrius Skaistys dar 2018-aisiais pats dalyvavo mokytojų proteste, sako visuomenininkas Andrius Tapinas. A. Tapinas pasidalijo dviem nuotraukomis iš A .Skaisčio „Facebook“ paskyros. „Archyvai toks bjaurus dalykas.

Tapinas skelbia skandalingas Alytaus politikų išlaidas: kurą pylėsi už 457 tūkst. eurų, konservatoriaus įmonė remontavo automobilius

Tęsiantis visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyvai „Skaidrinam“, žurnalistas Rytas Staselis įvertino praėjusios kadencijos Alytaus rajono savivaldybės politikų išlaidas. Paaiškėjo, kad tarybos nariai per kadenciją kuro sąnaudoms išleido 457 tūkst. eurų, o dalis tarybos atstovų remontavo savo automobilius konservatoriaus, tarybos nario Kęstučio Patinsko įmonėje.

Tapinas pasiekė savo: Žemaitaitis privalės dalyvauti teismo posėdžiuose

 Klaipėdos apylinkės teismas trečiadienį turėjo iš esmės nagrinėti civilinę bylą dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pareiškimų apie visuomenininką Andrių Tapiną ir jo įkurtos „Laisvės TV“ veiklą, tačiau parlamentaro atstovams iki teismo posėdžio likus pusvalandžiui pateikus šūsnį papildomų dokumentų, posėdis buvo atidėtas, suteikiant laiko bylos šalimis susipažinti su nauja informacija.

Latvijoje plinta melaginga žinia apie Tapiną: visuomenininkas įspėja visus

Visuomenininko Andriaus Tapino veidu naudojasi melagienų kūrėjai. Latvijos žiniasklaidoje pasirodė melaginga žinia, neva įvairių pilietinių akcijų organizatorius Latvijoje sulaikytas dėl „neaiškių pajamų“. „Nauja kažkieno apmokėta melagienų kampanija.  Jau Latvijos policija mane sulaikė dėl neaiškių pajamų.

Apklausa parodė įtakingiausius visuomenininkus: Andrius Tapinas ir Jonas Ohmanas

Lietuvos ekspertai įtakingiausiais visuomenininkais šalyje laiko „Laisvės TV“ įkūrėją Andrių Tapiną, organizacijos „Blue/Yellow“ vadovą Joną Ohmaną ir politologą Liną Kojalą. Tai rodo pirmadienį naujienų portalo „Delfi“ skelbiami apklausos rezultatai. Toliau kasmet sudaromame įtakingiausiųjų sąraše yra istorikas Alfredas Bumblauskas, kunigas Ričardas Doveika.

Nidoje susituokė Andrius Tapinas ir Gabija Milašiūtė

Rugpjūčio 11-osios popietę susituokė laidų vedėjas, žurnalistas „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas ir jo kolegė, „Laisvės TV“ direktorė Gabija Milašiūtė. Vestuvės įvyko penktadienio popietę pajūryje. Andrius ir Gabija sutuoktiniais tapo Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Abu jaunavedžiai šventės dieną puošėsi baltai. Ši santuoka – trečioji A. Tapinui ir pirmoji G. Milašiūtei.
1967 2023-08-11

Andrius Tapinas: „Tenka konstatuoti, kad Vilija Blinkevičiūtė yra melagė ir bailė“

Iniciatyvos „Skaidrinam“ iniciatorius visuomenininkas Andrius Tapinas trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ apžvelgė, kokių veiksmų ėmėsi kaltinimų sulaukę politikai.

Įvertino galimus kandidatus į prezidento postą: daug ką lemtų Dalios Grybauskaitės apsisprendimas

Naujausios „Spinter” apklausos duomenimis, valdančioji Tėvynės sąjungą pasiekė blogiausią per visą šią kadenciją visuomenės palaikymo rezultatą – už ją balsuotų mažiau nei 9 procentai. Ne ką geresni ir Ingridos Šimonytės reitingai apklausoje apie galimą būsimą prezidentą. Politinės komunikacijos specialisto Manto Martišiaus manymu, būsimuose rinkimuose daug ką lems tai, ar juose dalyvaus Dalia Grybauskaitė.

Razma įvertino atlyginimus tarybos nariams: jų valanda bus daugiau verta nei premjerės

Seimas antradienį pritarė, kad savivaldybių tarybų nariams būtų mokamas atlyginimas. Apie tai, ar tokia vietos savivaldos įstatymo pataisa sustabdys „čekiukų“ skandalus ir neskaidrų tarybos nario veiklai skirtų išmokų graibstymą, laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja su Seimo nariu, konservatoriumi Jurgiu Razma, liberalu Eugenijumi Gentvilu ir „Laisvės TV“ įkūrėju Andriumi Tapinu.
2023-06-17

Naujausi politikų čekiukai atskleidžia ir išskirtinius mitybos įpročius, ir antgamtiškas galias

Dėl įsisukusio „čekučių“ skandalo Lazdijų merė Ausma Miškinienė stabdo narystę Sauliaus Skvernelio „Demokratų“ partijoje. Merė savivaldybei pridavė čekių už degalus, kuriuose nurodyta daugiau nei 40 skirtingų banko kortelių. „Išsiuntėme užklausas naujoms savivaldybėms, šiandien į Lazdijų rajoną iškeliavo, toks sutapimas“, – sakė žurnalistas Andrius Tapinas. Į Lazdijus A. Tapino savivaldybių skaidrinimo inciatyva kreipėsi gegužės pradžioje.

Tapinas skelbia Lazdijų politikų lėšas: už žmonių pinigus pirkti ledai, sausainiai ir net cigaretės

Visuomenininkas Andrius Tapinas tęsia akciją „Skaidrinam“. Šį sykį jis viešina Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narių lėšas.  Kaip skelbia A. Tapinas, tai, ką išvydo tikrinant Lazdijų politikų lėšas pranoko visus.   „Yriausi per maklių, sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir svetimų čekių krūvas kaip tas personažas ieškodamas nors vieno sąžininingo politiko Lazdijuose. Vieną šiaip taip radau. Vieną“, – feisbuke rašo jis.

DIENOS PJŪVIS. Ar po kilusio skandalo visi išlips sausi – kaip toliau dirbs savivalda?

Visuomenininkas Andrius Tapinas tęsia kampaniją „Skaidrinam“. Šįkart – naujausi duomenys apie dar trijų savivaldybių – Vilniaus miesto, Ignalinos rajono ir Kauno rajono – tarybų išlaidas bei žinia apie tris pareiškimus Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) dėl nusikalstamų veikų. Per du mėnesius A. Tapino tyrimas „Skaidrinam“ į dienos šviesą ištraukė lėšų grobstymo atvejus keturiose savivaldybėse. Kitos – prašomų dokumentų neduoda.

Seimui sprendžiant dėl atlygio savivaldos politikams – Tapino atsakas: „Nesidžiaukit dar labai, nes niekas nesibaigs“

Seimas ruošiasi užbaigti „čekiukų“ skandalą – ketina priimti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kad atlygis savivaldybių tarybų nariams siektų penktadalį mero algos. Tačiau išmokų problemas savivaldose iškėlęs visuomenininkas Andrius Tapinas nedžiūgauja ir teigia, kad vien priimti įstatymo neužteks. „Skaidrinam“ pasiekė pirmąją pergalę - parlamentas turėjo pakeisti įstatymą, kuris sureguliavo keliolika metų visiems tikusią savivaldos tarybų išmokų sistemą.

Armonaitė neskuba smerkti Šimašiaus pirkinių iš Prancūzijos: „Turi būti protingumo kriterijus“

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė neskuba smerkti buvusio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pirkinių iš Prancūzijos, kai politikas atostogaudamas iš mero reprezentacinio fondo pirko kaneles, slyvas šokolde, akacijų medų, retas knygas, skanavo jūros gėrybėmis.  „Turėjom suvažiavimą, Laisvės partija išsirinko naujas institucijas, ne tik valdybą, bet ir Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisiją.

Tapinas viešina dar 3 savivaldybių išlaidas: išsiuntė pareiškimus STT

Visuomenininkas Andrius Tapinas tęsia kampaniją „Skaidrinam“. Šįkart – naujausi duomenys apie dar trijų savivaldybių – Vilniaus miesto, Ignalinos rajono ir Kauno rajono – tarybų išlaidas bei žinia apie tris pareiškimus Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) dėl nusikalstamų veikų. „Savaitės pradžia „Skaidrinam" 1. Išsiųsti trys pareiškimai į STT su prašymu pradėti ikiteisminius tyrimus dėl galimai nusikalstamos veikos Vilniaus miesto, Ignalinos rajono ir Kauno rajono tarybose.

Matas Maldeikis: „Mes neturėjome nei vieno korupcinio skandalo per tris metus“

Vyriausybėje nuo rinkimų 2020 m. iki Jurgitos Šiugždinienės atsistatydinimo dėl vadinamo „čekiukų“ skandalo, nei vienas ministras nepaliko ministrų kabineto. Kodėl taip nutiko ir ar ši vyriausybė – skaidriausia Lietuvos istorijoje laidoje „Karštai su tv3.lt“ diskutavo visuomenininkas Andrius Tapinas ir Seimo narys Matas Maldeikis.
2023-06-11

Tapinas vardija Vilniaus tarybos narių išlaidas: Jagelavičienės, Dmitrijev, Cytackos ir kitų čekučiai

Visuomenininkas Andrius Tapinas tęsia akciją „Skaidrinam“. Šį sykį jis pateikia antrąją Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių išmokų analizės dalį. „Vilniuje nėra tokių didžiulių pinigų kaip Kaune ar Kauno rajone, nėra 112 ar 70 kortelių kaip Ignalinoje, bet yra savų niuansų.

Andrius Tapinas siunčia žinią dėl Mindaugo Sinkevičiaus: tikiuosi, kad nedelsiant stabdys narystę partijoje

Socialdemokratas Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius turėtų stabdyti narystę partijoje, sako visuomenininkas Andrius Tapinas. Anot jo, taip elgtis įpareigoja partijos Statutas. Apie tai A. Tapinas trečiadienį parašė savo „Facebook“ paskyroje. „Kiekviena „Skaidrinam“ diena atneša kokią nors naujieną. Iš Palangos savivaldybės pagaliau gavome visus dokumentus, bet  iš visų čekių yra ištrinti paskutiniai keturi kortelių numeriai.

Ingrida Šimonytė: noriu teisės į klaidą ir atskirąją nuomonę nuo Vytauto Landsbergio bei Andriaus Tapino

Lietuvos politikoje susiklosčiusi padėtis, regis, turi didelę įtaką premjerei Ingridai Šimonytei, kuri teigia politiką įsivaizduojanti kitaip nei jai bandoma primesti. Savo nuostatas ji išsakė pristatydama praėjusių metų Vyriausybės ataskaitą, tačiau iš esmės atliepė dabartinę krizę, kai kilus čekučių skandalui savivaldoje klausimai persikėlė Vyriausybėms nariams, kurie praeityje buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai.

70 skirtingų kortelių už kurą atsiskaitęs buvęs Ignalinos meras grąžino beveik 14 tūkst. eurų

Visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus Ignalinos tarybos narių išlaidas į savivaldybės biudžetą pinigus grąžina buvęs meras Justas Rasikas. J. Rasikas per kadenciją pateikė 70 skirtingų kortelių kurui apmokėti.   „Atsiprašau visų Ignalinos krašto gyventojų. Prisiimu atsakomybę dėl panaudotų lėšų susijusių su darbu Ignalinos savivaldybės taryboje. Apgailestauju dėl susiklosčiusios situacijos.

Tapinas skelbia Ignalinos politikų išlaidas: paviešino naują kortelių panaudojimo rekordą

Visuomenininkas Andrius Tapinas ir toliau vykdo akciją „Skaidrinam“. Šį kartą jis viešina Ignalinos savivaldybės tarybos narių išlaidas.  Fiksuotas naujas piktnaudžiavimo lėšomis rekordas – per kadenciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Jonas Baltakis pateikė kuro čekius, apmokėtus 112 skirtingų mokėjimo kortelių.  „Tas momentas, kai tikrai reikia paskambinti 112 “ – feisbuke rašo A. Tapinas.

Maldeikis pažėrė kritikos A. Tapinui: „Jis manipuliuoja žmonių pasitikėjimu“

Visuomenininko Andriaus Tapino pradėta akcija „Skaidrinam“ viena po kitos atskleidžia nešvarias savivaldybių tarybų narių pinigų pasisavinimo schemas. Nors ši akcija iš visuomenės sulaukia daugiau teigiamų reakcijų, kai kurie negaili kritikos. Laidoje „Karštai su tv3.lt“ apie korupcijos skandalą diskutavo A. Tapinas ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Matas Maldeikis. Akcija „Skaidrinam“ sulaukė didelio visuomenės dėmesio.
2023-06-03
Į viršų