REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies savivaldybės kaip reikiant susipešė dėl skiepų. Iš Šiaulių ir Klaipėdos atimtos vakcinos perskirstytos Vilniui. Šiaulių meras Artūras Visockas širsta, mat pusantro tūkstančio „Pfizer“ skiepų negaus vietos gyventojai, jiems atšaukiamos registracijos.

Šalies savivaldybės kaip reikiant susipešė dėl skiepų. Iš Šiaulių ir Klaipėdos atimtos vakcinos perskirstytos Vilniui. Šiaulių meras Artūras Visockas širsta, mat pusantro tūkstančio „Pfizer“ skiepų negaus vietos gyventojai, jiems atšaukiamos registracijos.

REKLAMA

O kol merai pykstasi, Vilnius jau ruošiasi masinei vakcinacijai – „Litexpo“ parodų rūmuose įrengta 50 vakcinavimo kabinų, per dieną planuojama paskiepyti tūkstančius žmonių. 

Vilniuje duris atvėrė dar vienas vakcinacijos centras. „Litexpo“ parodų rūmuose masinės vakcinacijos metu per dieną planuojama paskiepyti apie 15 tūkstančių žmonių.

Tiesa, iš penkiasdešimties skiepų kabinetų, dabar veikia tik dešimtadalis, mat nėra pakankamai vakcinų. O „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepiję gyventojai sako norintys greičiau grįžti į normalų gyvenimą:

REKLAMA
REKLAMA

„Aš šiaip esu prasirgusi spalio mėnesį, bet noriu bilieto į laisvę, noriu keliauti.“

„Man tai, kaip sakoma, bet kai grįžau paskiepijusi mamą, tai aš jaučiausi kaip laimėjusi milijoną.“

REKLAMA

„Ta grupė 60 atsirado ir nėra ko laukti, gerai bus ir šita – „AstraZeneca“.

„Vakcina vienintelis būdas grįžti į normalų gyvenimą, tai neturėjau abejonių.“

„Ramiau paties galvoje bus – pasiskiepijau ir, jei susirgsiu, bus žymiai lengvesnė forma.“

Jau nuo ryto žmones vakcinuojanti bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta sako – ilsėtis nėra kada.

„Per valandą maždaug 15-20 žmonių. O žmonės labai geranoriški, labai laimingi ir patenkinti“, – sako bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta Stašienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, išsinuomoti „Litexpo“ patalpas vakcinacijai Vilniaus miestui per mėnesį kainuoja apie 30 tūkstančių eurų, jų paruošimas atsiėjo dar apie 40 tūkstančių. Pasak mero Remigijaus Šimašiaus, didžiausia problema ne nuomos kaina, o pačių vakcinų kiekis.

„Aišku, jisai šiandien neveikia pilnu pajėgumu, dėl vakcinų trūkumo. Bet jau gavome informaciją, kad Vilniuje dar papildomai apie 19 tūkstančių išskyrė“, – pasakoja Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Skiepų netekusios savivaldybės pyksta

O kol Vilnius džiaugiasi papildomais skiepais, Šiaulių savivaldybės meras širsta. Mat, pasak mero, iš miestui skirtos siuntos Sveikatos apsaugos ministerija paėmė dalį skiepų ir atidavė Vilniui. Mero teigimu, iš Šiaulių paimta apie 1,5 tūkstančio skiepų. O blogiausia, kad net 600 žmonių jau turi ir paskirtą skiepijimosi datą bei vietą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš širstu dėl to darbo, kuris yra padarytas. Merginos verkia, natūraliai va, dabar verkia. Darbas yra padarytas milžiniškas, žmonės yra sukviesti ir dabar visiškai neaišku, ką daryti toliau. Ką sako žmonės – jie pasireklamavo „Litexpo“ centrą, reikia parodyti, kad jisai dirba daug ir smarkiai, vadinasi, jiems reikia iš kažkur gauti skiepų“, – teigia Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Tarsi perkūnas iš giedro dangaus – taip žinią apie perskirstomas vakcinas pavadino Klaipėdos miesto savivaldybė. Mat ministerija iš Klaipėdos iš anksto nepranešusi atėmė daugiau nei pusę jiems numatytų „Pfizer“ skiepų – 2376 dozes. Savanoriai jau skambina gyventojams ir informuoja, kad skiepai atidėti nenumatytam terminui.

REKLAMA

„Tikrai šita žinia įnešė labai daug chaoso, bus pykčių ir iš žmonių, kuriems paskirtas vakcinavimo laikas, deja, turėsime viską atšaukti. Ir perorganizuoti labai skubiai viską iš naujo“, – kalbėjo sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

O kol savivaldybės niršta, sveikatos apsaugos ministerija situaciją glaisto. Ministerija perskirstė anksčiau savivaldybėms numatytas vakcinas ir 19 tūkstančių skiepų dozių papildomai nusiuntė Vilniaus miestui. Pasak ministerijos, sostinėje epidemiologinė situacija blogiausia visoje šalyje, lovų užimtumas artėja prie kritinės ribos ir situacija darosi panaši į sausio mėnesį.

REKLAMA

„Daugiausiai susirgimų, daugiausiai hospitalizacijų Vilniaus regione, didžiausias lovų užimtumas. Siekiant mažinti užsikrėtimo riziką, priimtas sprendimas iš apskričių perskirstyti vakciną ir ją nukreipti į Vilniaus miesto savivaldybę“, – sako vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

Vilniaus miesto meras patikino, kad sostinė jau paskiepijo kiek daugiau kaip 60 procentų vyresnio amžiaus gyventojų. O vakcinuoti daugiau nei 75 procentus šios grupės žmonių vargu, ar pavyks. Todėl, anot mero, skiepyti reiktų tuos, kurie yra jaunesni.

„Pusė gulinčių ligoninėse dėl kovido yra jaunesni nei 65 metų, o daugelis yra 55-65 grupėje. Tai šią grupę reikia būtinai skiepyti. Juo labiau, kad jie yra aktyviai gyvenantys žmonės“, – pasakoja R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie perėjimą prie masinės vakcinacijos svajojančioms savivaldybėms dar teks gerokai palaukti. Nors Marijampolė tikina, kad reiktų nebežaisti su prioritetinėmis grupėmis ir leisti skiepytis jaunesniems asmenims, kol kas dėl nepakankamo kiekio vakcinų ministerija tokio plano nesvarsto.

„Senjorus daugiau mažiau paskiepijome ir kitas prioritetines grupes paskiepyti yra be galo sudėtinga, ypatingai kalba eina apie lėtines ligas, nes lėtinės ligos yra koduotos, tik tam tikromis ligomis sergantys žmonės papuola į prioritetus. Norėtume, kad jau būtų masinis vakcinavimas“, – teigė Marijampolės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Pirmadienį Lietuva sulaukė iki šiol rekordinės vakcinų siuntos – daugiau kaip 100 tūkstančių „Pfizer“ skiepų dozių. Tiesa, dalis jų numatyta gyventojų revakcinacijai. o prezidentas džiaugiasi, kad bendras gautų vakcinų skaičius perkopė milijoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų