REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje skursta kas penktas lietuvis, o pilnavertiško maisto negauna kas 9. Pagelbėti tiems, kuriems reikia labiausiai, lietuvius kviečia „Maisto bankas“.

Šalyje skursta kas penktas lietuvis, o pilnavertiško maisto negauna kas 9. Pagelbėti tiems, kuriems reikia labiausiai, lietuvius kviečia „Maisto bankas“.

REKLAMA

Organizacijos savanoriai su vežimėliais jau laukia lietuvių šimtuose parduotuvių ir kviečia dalintis ilgo galiojimo produktais – kruopomis, konservais, miltais, aliejumi.

23-ejų Miroslavas „Maisto banke“ savanoriauja 8 metus. Kadaise jis pats su šeima „Maisto banke“ gaudavo būtiniausių produktų. Būtent tai paskatino vyruką savanoriauti ir padėti kitiems.

„Buvimas skurde šioj situacijoj paskatino jungtis į tą organizaciją“, – pasakoja Miroslavas.

Kartu su kitais savanoriais Miroslavas su vežimėliu laukia žmonių, kurie paaukos ilgo galiojimo produktų – makaronų, kruopų, aliejaus, konservų. Tą patį daro ir 7 tūkst. organizacijos savanorių skirtinguose šalies miestuose ir vietovėse. Surinktą maistą vėliau gaus tie, kam jo labiausiai trūksta.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikinas iki šiol pamena, kai kartą rinkdamas maistą pamatė prie prekybos centro išmaldos prašančią moterį. Neslepia, kad tuomet pagalvojo, kad ši gautus pinigus išleis alkoholiui. Tačiau, didelei nuostabai, vakare ji atėjo į parduotuvę ir prisikrovė pilną vežimėlį maisto.

REKLAMA

„Paskui su tuo vežimu atėjo pas mus, o tas vežimas buvo panašiai kaip šis, bet pilnas prikrautas maisto produktų, ir ji atveža mums ir duoda. Sako – čia jums, aukoju, nes linkiu, kad kiti žmonės neatsidurtų šioje vietoje kaip aš. Matėsi, kad žmogui pačiam reikėjo pagalbos ir kai jis ateina“, – kalba Miroslavas.

Per praeitą tokią akciją „Maisto bankui“ pavyko surinkti 350 tūkst. vienetų skirtingo maisto. Anot organizacijos vadovo, daugėja prašančių maisto paramos žmonių.

„Maisto bankas“ praeitais metais tokiu pat laiku rėmė maždaug 160 tūkst. žmonių vidutiniškai per mėnesį. Šiuo metu, dar neprasidėjus šildymo sezonui, jau turime apie 170 tūkst. žmonių, kurie gyvena 83 Lietuvos miestuose ir miesteliuose“, – teigia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Ir, nors bendras skurdo lygis Lietuvoje, palyginti su 2020 metais, sumažėjo beveik procentų, statistikos departamento duomenys rodo, kad kas 9 lietuviui trūksta pilnavertiško maisto, o kas 5 žmogus gyvena ties skurdo rizikos riba.

„Aš kviečiu visus žmonės, kurie dar net neaukojo, padaryti šią akciją rekordinę. Per praeitą surinkom 350 tūkst. vienetų produktų, pabandykim šį skaičių perkopti šiais metais“, – kalba S. Gurevičius.

Ar gyventojai žada aukoti? Štai, ką jie sako:

„Kad aš pats skurstu, pensininkas vienas likau, tai ką čia dabar. Kitoj vietoj gal paaukosiu.“

„Manau cukraus, miltų, gal arbatos.“

„Aš tiesiog nuskenuosiu ir sumokėsiu.“

„Mano toks įprastas – kruopos ir konservai, nes tikrai labai ilgai laikosi, ir mažesnė tikimybė, kad suges.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokios akcijos primena, kad kiekvienam sunku, ir jei kas gali nors kažkiek prisidėt – prisidės.“

„Aliejų, kruopas, miltus, kaip kada.“

Ties absoliutaus skurdo riba Lietuvoje gyvena beveik 4 proc. žmonių. Jų pajamos mažesnės nei šalyje nustatytas minimalus vartojimo poreikių dydis asmeniui – 260 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų