REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrąją Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizito Maskvoje dieną Putinas jį priėmė auksu tviskančiame Kremliuje, kur abu ir sėdo prie derybų stalo. Jie turėtų aptarti Jinpingo siūlomą pseudo taikos Ukrainoje planą.

Antrąją Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizito Maskvoje dieną Putinas jį priėmė auksu tviskančiame Kremliuje, kur abu ir sėdo prie derybų stalo. Jie turėtų aptarti Jinpingo siūlomą pseudo taikos Ukrainoje planą.

REKLAMA

Savo ruožtu Vakarų lyderiai ragina Jinpingą paspausti Putiną, kad šis liautųsi bombardavęs civilius. Vis tik esą vien kinų valdovo vizitas pas ieškomą karo nusikaltėlį jau yra paskatinimas Putinui toliau lieti žmonių kraują Ukrainoje. Kremliuje raudonu kilimu ištiestu specialiai jam žengia Kinijos prezidentas Xi Jinpingas.

Netrukus pro vienas auksines duris į milžinišką ceremonijų salę žengia ir Kremliaus galva Vladimiras Putinas, pro kitas – jo geriausias draugas – Kinijos lyderis. Prie milžiniškų abiejų šalių vėliavų šalių diktatoriai spaudžia vienas kitam rankas ir klauso nacionalinių himnų.

Šis prabangus priėmimas vyksta prieš pat Jinpingo ir Putino derybas, kuriose jie aptars komunistinės šalies siūlomą taikos Ukrainoje planą. Šiame plane, žinoma, nėra įvardinta, kad Kremlius turėtų išvesti savo pajėgas iš Ukrainos, o tai visiškai netenkina Kyjivo. Ukraina savo ruožtu tikisi, kad po šio susitikimo įvyks Jinpingo ir šalies lyderio Zelenskio skambutis. O štai Vakarai iš Jinpingo tikisi dar kai ko.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tikimės, kad prezidentas Xi paspaus prezidentą Putiną nutraukti Ukrainos miestų, ligoninių ir mokyklų bombardavimą, sustabdyti karo nusikaltimus ir žiaurumus bei išvesti savo kariuomenę. Tačiau esame susirūpinę, kad Kinija pakartos raginimus nutraukti ugnį ir palikti Rusijos pajėgas Ukrainoje“, – kalba Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby.

REKLAMA

Deja, vis tik antras variantas išties atrodo realesnis – negana to, Vakarai baiminasi, kad Kinija gali imti atvirai Kremliui tiekti karinę pagalbą – ginklus, raketas. O NATO vadovas Jensas Stoltenbergas tikina, kad yra indikacijų, jog Putinas savo gero bičiulio Jinpingo to ir prašė.

Jinpingas su Putinu po derybų turi pasirašyti ir naują deklaraciją, kuri įtvirtins naują erą Kinijos ir Rusijos santykiuose. Savo džiaugsmą dėl vizito Maskvoje jis išreiškė ir anksčiau, susitikęs su Rusijos premjeru.

REKLAMA
REKLAMA

„Man labai malonu po trijų metų ir vėl lankytis draugiškoje Rusijoje“, – kalba Kinijos prezidentas Xi Jinpingas.

Xi Jipingui malonu, tačiau Jungtinės Valstijos įsitikinusios – toks vizitas pat ieškomą karo nusikaltėlį Vakarų pasauliui siunčia aiškią žinią.

„Tai rodo, kad Kinija nemano, jog Kremlius turėtų atsakyti už Ukrainoje įvykdytus žiaurumus ir, užuot juos pasmerkusi, teikia diplomatinę priedangą Rusijai ir toliau vykdyti šiuos nusikaltimus“, – sako Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Anthony Blinkenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Ukrainoje vyksta visai kitoks susitikimas – kaip tik tuo metu, kai Xi Jinpingas svečiuojasi pas Putiną, į Kyjivą atvyko Japonijos premjeras Fumio Kishida – aplankė ir nežinomo kareivio kapą, ant kurio padėjo gėlių, apsilankė Bučoje, kur plėšė, kankino ir žudė rusijos kariai. Jo vizitas puikiai atspindi, kaip pasiskirstė jėgos Azijos regione.

Kol Kinija remia savo gerą bičiulę Rusiją, Japonija tvirtai rodo, jog yra Ukrainos pusėje. Dėl šio vizito raumenis bandė demonstruoti Rusija, savo du bombonešius Tu-95MS pakėlusi skrydžiui per Japonijos jūrą.

REKLAMA

Beje, „The New York Times“ skelbia ir apie galių žaidimus, siekiančius net Afriką. Esą Centrinėje Afrikos Respublikoje privačios „Wagner“ kariuomenės kontroliuojamoje aukso kasykloje kariai nužudė devynis kinus – kasėjus.

Xi Jinpingas šias žudynes pasmerkė, o žiniasklaida spekuliuoja, kad taip „Wagneris“ Putinui įteikė galios dovaną, kuria kraugerys net savo artimiausiam draugui pademonstravo, ką šis gali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų