REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Petrui Gražuliui vėl rimtai pakvipo apkalta. Su teismo ekspertais ištyrusi vaizdo medžiagą, kurioje matyti, kad Gražulis galimai balsavo už savo salės kaimyną Liną Jonauską, specialioji Seimo komisija nusprendė, kad pagrindas pradėti apkaltą yra.

Petrui Gražuliui vėl rimtai pakvipo apkalta. Su teismo ekspertais ištyrusi vaizdo medžiagą, kurioje matyti, kad Gražulis galimai balsavo už savo salės kaimyną Liną Jonauską, specialioji Seimo komisija nusprendė, kad pagrindas pradėti apkaltą yra.

REKLAMA

Gražulis tai vadina politiniu susidorojimu ir neatsimena, spaudė mygtuką, ar ne. O detektyvas tuo nesibaigia. Komisija apkaltino Andrių Palionį galimai davus melagingus parodymus ir skundžia jį prokurorams. Palionis tikina matęs, kad Gražulis mygtuko nespaudė.

Etatinis Seimo skandalų dalyvis Petras Gražulis ir vėl dėmesio centre.

„Neparankus valdančiajai daugumai, užtat bando pašalinti iš politikos, akivaizdu. – Prisimenat, kelintą kartą gali būti apkalta jums? – Nežinau, gal kokį aštuntą ar septintą“, – sako P. Gražulis.

Apkalta Seimo nariui gresia už epizodą, kuriame matyti, kaip pernai rugsėjį per posėdį, Linui Jonauskui nusisukus, Gražulis ištiesia ranką ir galimai pabalsuoja už suolo kaimyną. Porą mėnesių šią istoriją tyrė specialioji Seimo komisija ir dabar jos pirmininkas skelbia verdiktą.

REKLAMA
REKLAMA

„Komisijos išvada – kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Gražuliui dėl pažeidimo balsuojant už kitą Seimo narį“, – teigia komisijos pirmininkas Linas Slušnys.

REKLAMA

Tiesa, pats įrašas aiškiai neįrodo, spaudė Gražulis mygtuką, ar ne. Tikslaus atsakymo nepateikė ir teismo ekspertai.

„Aš manau, kad nespaudžiau. Koks man motyvas spaust? – Tai jūs žinot. – Neturiu aš jokio motyvo“, – tikina P. Gražulis.

„Kadangi tikrai nesimato tiksliai, ar jis paspaudė, ar ne, bet yra kita sistema – ekraninė. Balsavimas yra įvykęs“, – aiškina L. Slušnys.

„Deja, negavome tokios išvados, kuri sakytų – gerb. Gražulis tikrai neatliko jokio veiksmo. (...) Yra palikta abejonė“, – sako liberalas Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Abejonę išsklaidyti turėtų Konstitucinis Teismas. Jei Seimas pritars, parlamentas kreipsis į jį išaiškinimo, ar tokį vienkartinį nusižengimą galima vadinti priesaikos sulaužymu ir rengti apkaltą. Komisijos nariai iš opozicijos – kategoriškai prieš.

„Jisai negali būti grindžiamas prielaidomis, nenustatytais veiksmais, turėtų būti labai aiškus tikrumas, ar ponas Gražulis balsavo, ar ne“, – kalba Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš poniai Agnei Širinskienei rekomenduočiau, ji regos korekciją naudoja, gal būtų metas atsinaujinti, ar jos akiniai rodo pakankamai teisingai“, – sako Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Galimą nusižengimą išviešino būtent Tomas Vytautas Raskevičius. Širinskienė pačiam Laisvės partijos nariui žeria kaltinimus dėl jo klausimų per komisijos posėdžius.

„Buvo organizuojamos patyčios. (...) Seimo narys Gražulis buvo klausinėjamas, ar jis tiki stebuklais, buvo jam aiškinama, kad mygtuką paspaudė Jėzus Kristus“, – teigia A. Širinskienė.

REKLAMA

„Ne patyčios, buvo tiesiog klausimas, ar Jonauskui nebalsavus, o Gražuliui atlikus tam tikrus veiksmus ties jo pultu, kokiu būdu atsiranda balsas, fiksuojamas sistemoje“, – tvirtina T. V. Raskevičius.

Gražulis jau svarsto, kaip elgsis, jei Konstitucinis Teismas jo veiksmą pripažins priesaikos sulaužymu.

„Gali pačioj paskutinėj stadijoj dėti mandatą ir pasakyti, kad tegul teisia rinkėjai. Pagal įstatymą, turi surengti priešlaikinius rinkimus ir gali dalyvauti tuose rinkimuose. Bet kokį kelią aš pasirinksiu, nežinau“, – tikina P. Gražulis.

REKLAMA

Tačiau nemalonumai laukia ir kito Seimo nario, Andriaus Palionio.

„Panašu į tai, kad jis savo parodymais melavo. (...) Kreipsimės į prokuratūrą, tegul pradeda tyrimą“, – teigia L. Slušnys.

Pasak Slušnio, ekspertai nustatė, kad Palionis, Gražuliui galimai balsuojant, buvo nusisukęs. O jis pats komisijai liudijo, kad viską matė ir dar auklėjo Gražulį nelįsti prie svetimų mygtukų.

„Jiems reikėjo apkaltos procesą pradėti Petrui ir dėl to mano liudijimas jiems trukdė ir kreipėsi į prokuratūrą“, – aiškina A. Palionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palionis tikina – Gražulis už Jonauską nebalsavo.

„Tuo metu Gražulis tiesė ranką ir viskas. – Ir ką tada sakėt? – Sakiau, Petrai, taip nedaryk. – O matėt, kaip spaudė mygtuką? – Petras nespaudė mygtuko. Linas pats subalsavo“, – tikina A. Palionis.

„To epizodo neprisimenu, tą sakiau ir komisijai“, – sako L. Jonauskas.

Pats Jonauskas į galimus kaimyno veiksmus anksčiau žiūrėjo atlaidžiai, tačiau dabar jau nuomonę sugriežtino.

„Gražulis turėtų atsakyti už savo veiksmus? – Vienareikšmiai“, – teigia L. Jonauskas.

Ar kreipsis į Konstitucinį Teismą, Seimas turėtų nuspręsti kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų