Prieš šventinę dieną – naujovės ir bažnyčioje: šventintą vandenį teks imti kitaip

Prieš Žolines į Pilaitės parapiją Vilniuje grįžta dėl koronaviruso iš šalies bažnyčių išguitas šventintas vanduo ir tradicija žegnotis pašlaksčius juo rankas. Parapijos klebonas sugalvojo šventintą vandenį supilti į bekontaktes talpas, skirtas dezinfekciniam skysčiui. O specialistai tokią idėją sveikina ir džiaugiasi dvasininkų kūrybiškumu. 

Pilaitės klebonas Ričardas Doveika tikintiesiems rodo pavyzdį – atėjus į maldos namus būtina dezinfekuoti rankas. Bet jau kelios dienos ir bažnyčioje, kurioje sekmadieniais renkasi maldininkai, ir koplyčioje, kur meldžiasi žmonės kasdien, juos pasitinka ne tik stovelis su dezinfekciniu skysčiu.

„Ir pagalvojome, kodėl gi nepanaudojus vieno iš stacionarių bekontakčių, kur pakišus ranką iškrinta keli mililitrai dezinfekcinio skysčio, neįpilti pašventinto vandens. Kad žmogus, dezinfekavęs rankas, įėjęs į bažnyčią, užsidėjęs kaukę ant veido, tam, kam tai buvo įprasta, svarbu ir būtina, jo kasdieniam religiniam gyvenimui, taip pat ištiesti ranka, po bekontaktiniu stoveliu, kuriame yra įpiltas šventintas vanduo, ir juo palaiminti save darant kryžiaus ženklą", – pasakoja R. Doveika.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dėl viruso – naujovės ir bažnyčiose

Naujovė tikinčiuosius pasitinka dar tik kelias dienas, tad kol kas ją pastebi tik vienas kitas. Atėjusieji pasimelsti neslepia – šios šimtmečius galiojusios ir tik įsisiautėjus virusui uždraustos tradicijos, prieš įžengiant į bažnyčią, pastaruoju metu trukdavo labiausiai.

Maldininkė Klementina situaciją vertina taip: „Na, tokia tradicija, ateini… vandeniu… Ir persižegnoji.“

Jai antrina Irena: „Labai reikalingas šis vanduo visiems tikintiesiems. Dėl to, kad tai tikėjimas, tikėjimas Dievu, ir tas vanduo išties yra šventintas. Turime tuo tikėti.“

Klebonas sako tokią staigmeną sugalvojęs prieš Žolines, kai į maldos namus sugužės daugiau maldininkų. Tad save taip palaiminti įžengus į maldos namus jau šeštadienį galės kiekvienas čia apsilankęs. Kol kas, kaip sako Doveika, ši naujovė tik vienoje bažnyčioje. Tačiau neslepia, kad ja galėtų perimti ir kiti dvasininkai. Juolab, kad bent jau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovai tam neprieštarauja.

REKLAMA

„Sprendimų ieškoti tikrai galima. Niekas nesako, kad visiškai reikia viską uždrausti. Ir nieko nedaryti. Jeigu yra randami sprendimai, kad gyventojams būtų saugu, tai va tokie lygiai dozatoriai įrengti, ir galimybė dezinfekuoti rankas, viskas yra gerai. Reikia ieškoti sprendimų, kiekviena įmonė, įstaiga, turėtų žiūrėti kūrybiškai į šitą procesą“, – sako NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus atstovė Ginreta Megelinskienė.

Svarbiausia, kaip priduria, ir specialistai, ir pats kunigas, kad žmonės nepamirštų dėvėti kaukių. Tie, kas jas pamiršta, kaip sako Doveika, gauna bažnyčioje. Ir būtina dezinfekuoti rankas jau įkėlus koją į bažnyčią. Mat imantiems komunija, ji dalijama į rankas, o ne į burną, kaip buvo anksčiau.

Dvasininkai taip pat prieš dalydami komuniją dezinfekuoja rankas, veidą dengia apsauginėmis kaukėmis. Doveika sako, kad vyresni žmonės šių taisyklių bent jau bažnyčioje laikosi uoliai. Specialistai gi pabrėžia, kad jų reikia laikytis visur.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-08-14 21:41:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kriminaliniai nusikaltėliai toliau siaučia.
Atsakyti
-2

u
uok
2020-08-14 23:44:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
nebliauk suski
Atsakyti
0

P
Petras
2020-08-14 22:24:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdzios parazitai sugadins ir Zolines.
Parazitams nera nieko sventa.
Keli simtai metu sventas vanduo buvo zmoniu issigelbejimas, o dabar tapo galimybe uzsikresti.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų