REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežius Pranciškus kritikuoja žmones, kurie augina gyvūnus, tačiau gyvena be vaikų. Pasak jo, visuomenės sensta, o patys žmonės tampa mažiau žmogiški. Lietuvoje gyvūnų mylėtojų taip pat netrūksta, augintiniams netrūksta nei lepinimo, nei grožio procedūrų.

Popiežius Pranciškus kritikuoja žmones, kurie augina gyvūnus, tačiau gyvena be vaikų. Pasak jo, visuomenės sensta, o patys žmonės tampa mažiau žmogiški. Lietuvoje gyvūnų mylėtojų taip pat netrūksta, augintiniams netrūksta nei lepinimo, nei grožio procedūrų.

REKLAMA

O gimstamumo kreivė eina vis žemyn. Specialistai neguodžia: jei gyvensime vis geriau, vaikų visuomenėje bus tik mažiau. Į vieną gyvūnų aikštelę Panevėžyje žengia šuo Taira ir katinas Efka. Juos atveda šeimininkai Jūratė ir Laurynas.

„Nuo pat mažumės tėvai turėjo šuniukų. Pas tėvus būdavo taksai. Nuo pat mažumės įpratęs su augintiniais, tai va, pačiam norisi to augintinio. Ir katiną, ir šuniuką. Tai va – faina, miela“, – sako panevėžietis Laurynas Pilkauskas.

Augintiniai kartu su šeimininkais ir miega, ir keliauja. Jūratė sako: be jų negali gyventi, nors ir nepigus tai malonumas.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš jaučiuosi – kai nueini į parduotuvę ir žinai, kad ne tik sau kažką. Norisi ir katinui, ir šuniui kažką parnešti. Tai paskaičiavus, oho, kokie mes milijonieriai būtume“, – kalba panevėžietė Jūratė Rupinskaitė.

REKLAMA

Šeima netrukus susilauks penktojo šeimos nario – dukrytės, tačiau jau svajoja ir apie šeštąjį – naują gyvūną.

„Būtų gerai, iš tikrųjų, nes labai dar norėčiau vieno rotveilerio berniuko, kad būtų draugas Tairai. O kaip katiną – nežinau va, kūdikis irgi“, – sako Jūratė.

Kad tautiečių meilė gyvūnams – šunims ir katėms – neblėsta, o tik auga, sako ir vieno iš keturkojų grožio salonų vadovė.

„Aš 4 metus dirbu kaip vadovė. Tai, kas buvo, kai čia atėjau, o dabar jau tūkstantis procentų – ne šimtą, o tūkstantį procentų – rūpinasi savo augintiniais“, – tikina „Dog and Cat“ vadovė Elia Popova.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, kokiu šampūnu plauti gyvūno kailį, klientai renkasi iš keliolikos skirtingų. Vis dėlto greitai savo augintinį nuvesti pas gyvūnų grožio specialistą žmonėms sudėtinga.

„Stengiamės kuo daugiau priimti, bet, na, eilė, aš jums pasakysiu, mėnesį į priekį pas mus“, – sako E. Popova.

O Popiežius Pranciškus žmonėms, per daug besirūpinantiems šunimis ir katėmis, pažėrė kritikos. Rūpinamės gyvūnais, o vaikus auginti pamirštame, todėl prarandame vis daugiau žmogiškumo – tampame egoistais. Pasak Popiežiaus, žmonėms reikia susimąstyti, nes visuomenės sensta.

„Taip, šunys ir katės kaip vaikų pakaitalas pamaina vaikams. Tai juokinga, suprantu, bet tai tiesa. Motinystės ir tėvystės neigimas daro mus mažiau žmogiškus“, – tikina popiežius Pranciškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip rodo statistika, Lietuvoje gimusių vaikų skaičius vis mažėja. 2019-aisiais jis siekė daugiau nei 27 tūkstančius. 2020-aisiais vaikų šalyje gimė kiek daugiau nei 25 tūkstančiai. Panašu, kad naujausi skaičiavimai parodys dar mažesnį skaičių ir 2021-aisiais.

Vilniaus universiteto Psichologijos instituto vadovė sako: vaikų mažiau gimsta ne dėl to, kad labiau žmonėms parūpo gyvūnai. Tiesiog pasikeitė kartos. Anksčiau šeimas kurdavo tik vos dvi dešimtis perkopę jaunuoliai, o dabar panašaus amžiaus žmonės dažnai kuria karjerą ar džiaugiasi gyvenimo malonumais.

„Įpratai keliauti, įpratai dirbti ilgas valandas. Ir tada sugalvoji, kad, va, man jau trisdešimt keli metai, tas vaikas gali atsirasti šeimoj, tai kas tada bus? Kas tada bus su darbu? Kas tada bus su mano įpročiais? Daug ką aš turėsiu pakeisti. Jaunystėje pakeisti yra daug lengviau“, – komentuoja Vilniaus universiteto psichologė Vilmantė Pakalniškienė.

REKLAMA

Vėliau vis dėlto žmonės ieško atramos augindami gyvūnus.

„Ir tada atrodo, taip, tas pakaitalas – gyvūnas. Žmogui reikia prieraišumo objekto, ir tyrimai sako, kad tas prieraišumas prie gyvūno yra tikrai labai panašus kaip ir prie žmogaus“, – teigia V. Pakalniškienė.

Ar kada nors vaikų turėsime daugiau? Specialistė pakartoja jau Vakaruose įrodytą dėsnį: kuo labiau augs mūsų pragyvenimo lygis, tuo visuomenėje gims ir augs mažiau vaikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų