naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno mero Matijošaičio atsakymai dėl Rusijos ir Krymo skamba ciniškai – taip teigia politologas Bernaras Ivanovas, kuris TV3 žinių „Dienos komentare“ taip pat atsakė,  kodėl po ilgos pertraukos grįžo dalies vilniečių pasitikėjimas Artūru Zuoku.

Kauno mero Matijošaičio atsakymai dėl Rusijos ir Krymo skamba ciniškai – taip teigia politologas Bernaras Ivanovas, kuris TV3 žinių „Dienos komentare“ taip pat atsakė,  kodėl po ilgos pertraukos grįžo dalies vilniečių pasitikėjimas Artūru Zuoku.

REKLAMA

Vakar Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, paklaustas, kam priklauso Krymas, atsakė, kad „ne man“. Kaip jūs vertinate tokį atsakymą ir nesibaigiančią istoriją dėl verslo Rusijoje?

Šmaikštumui yra laikas ir vieta, o čia, nepaisant mero gero humoro jausmo, nebuvo labai vykęs pajuokavimas, nes tai jautrus klausimas, kurį žurnalistai užduoda politikams, ir matant, kas vyksta Ukrainoje, į jį reikia atsakyti rimtai ir žiūrint į akis.

Tas pats ir su tais verslais. Čia ne tik V. Matijošaičio problema, yra istorijų apie trąšas, apie sankcijų apėjimus, kur mes turime bėdų. Čia yra sisteminė bėda ir problema, kai verslininkai, matydami siaubingą situaciją ir agresiją Ukrainoje, elgiasi ciniškai, veidmainiškai ir siekia pelno. To iš principo negali būti, nes tai yra sandoriai su šėtonu ir jokių atsikalbinėjimų aš čia tikrai nepriimu. Ir nesvarbu, kur tai nebūtų – ar Lietuvoje, ar Vengrijoje, ar dar kur nors.

REKLAMA

Turi būti užimama vienareikšmiška pozicija ir vaidinti čia kažkokius kompromisus ar aiškinti, kad ne viskas vienareikšmiška, aš sakyčiau, jog už gėrio ir blogio ribų.

REKLAMA

Ar bus Kaune 2-asis turas?

Turbūt, kad ne. Šia prasme aš esu gana skeptiškas, kadangi visuomenė vertybine prasme ir pilietinės brandos prasme, manau, dar turi nueiti ilgą kelią. Patys visuomenininkai kartais neranda tų būdų, mechanizmų, kurie leistų užkabinti visuomenę, vienaip ar kitaip pakreipti laikyseną. Ir dažnu atveju išeina, kaip dažnai sakoma – „norėjau kaip geriau, gavosi kaip visada“. Todėl manyčiau, kad antro turo nebus.

Vilniuje vienas iš favoritų laikomas Artūras Zuokas. Kaip jūs paaiškintumėte, kas atsitiko, kad po dviejų kadencijų pertraukos, nepaisant praeities teismų, politikas vėl reabilituojasi? Ar tai jo nuopelnas?

REKLAMA

Čia ne jo nuopelnas, čia dabartinės Vilniaus valdžios, deja, darbų įvertinimas. Reikia labai pasistengti, kad net Zuokas atrodytų geriau nei dabartinė Vilniaus valdžia. 

Su savivalda, su jos organizavimu, veikimu mes turime ir sisteminę problemą. Pati visuomenė nesugeba generuoti konkurencingos aplinkos, kurioje galėtų atsirasti dėmesio verti kandidatai. Dėl to, Lietuvoje esant normaliai politinei konkurencijai, mes turime, ką turime, ir renkamės iš labai prastų kandidatų. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir čia kalbu bendrai, ne tik apie Vilnių – visur ta problema yra akivaizdi. Yra vietų, regionų, kur merai sėdi daugiau nei po 20 metų, kas yra absoliučiai protu nesuvokiama. Tai yra sisteminės problemos, reikalaujančios politinės valios ir tam tikrų sprendimų, aš sakyčiau, įstatymų lygiu.

O kaip politologas bendrai vertina agitacijas ir rinkimines kampanijas, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

" kadangi visuomenė vertybine prasme ir pilietinės brandos prasme, manau, dar turi nueiti ilgą kelią."
Ne visuomenė, bet pirmiausia partijos visomis prasmėmis dar turi nueiti ilgą kelią. Visuomenei palikta tik rinktis mažesnę iš visų blogybių, nes priverta naudotis klaikia rinkimų sistema kuri naudinga tik partinėms gaujoms, bet ne visuomenei ir ne demokratinei sistemai.
Benkunskas dešimtmečius sėdi savivaldybėje yra Šimašiaus darbų bendrininkas, Majauskas meluoja kad nedirbs konservatoriams, jei nedirbs tai nieko vienas nenuveiks . Visi kiti Tutkus, Jakeliūnas, Gražulis , Sinica tik balsams nukanalizuoti jie neturi patirties , bus kaip su valstiečiais seime balsų tada gavo daug , o komandos neturėjo ,tai buvo suėsti sisteminių partijų be druskos. Tas pats bus ir savivaldoje, ypač kai dabar mero galios po naujai priimto įstatymo visai apribotos. Kol visi smulkieji neperžengs per savo ambicijas ir neis po vieną vėliava su visų žvaigždžių komanda tol nieko nebus.
šimašius placiaja prasme yra mankurtas, bet del politines karjeros jis su masiuliu, steponavicium istojo i Šauliu sajunga. Jo nuomone Vilnius yra G taškas. Jis remiasi narkomanais ir pederastais. Bet Vilnius senas miestas ir jis turi savo istorija ir gyventojus. Reikia tiketis, kad tikri vilnieciai balsuos uz tikra vilnieti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų