• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šį sekmadienį šalies gyventojai rinks savo miestų merus ir tarybų narius. Turbūt mažiausiai intrigos žada Kaunas, kur pergalę tiek apžvalgininkai, tiek patys kauniečiai žada dabar mero kėdę šildančiam Visvaldui Matijošaičiui. Kauno gyventojų simpatijų dabartinis vadovas nepraranda net krečiant įvairiausiems skandalams. Politologė Rima Urbonaitė dėl to meta akmenį į konservatorių daržą.

Jau šį sekmadienį šalies gyventojai rinks savo miestų merus ir tarybų narius. Turbūt mažiausiai intrigos žada Kaunas, kur pergalę tiek apžvalgininkai, tiek patys kauniečiai žada dabar mero kėdę šildančiam Visvaldui Matijošaičiui. Kauno gyventojų simpatijų dabartinis vadovas nepraranda net krečiant įvairiausiems skandalams. Politologė Rima Urbonaitė dėl to meta akmenį į konservatorių daržą.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo politologai Rima Urbonaitė ir Virgis Valentinavičius.

Ar didžiausia intriga Kaune bus antras turas, ar ne? Nes laimėtojas kaip ir aiškus.

V. Valentinavičius: Laimėtojas, deja, bet vis dėlto aiškus. Nepaisant visų skandalų ir akivaizdžių, labai piktų Matijošaičio piktnaudžiavimų savo valdžia, jo pergalė užprogramuota, bet aš tikiuosi, kad antras ratas bus.

Tada eina kalba apie šituos rinkimus, kaip apie įžangą kitiems rinkimams. Tarybos sudėtis keisis, taryboje nematysime tokio Matijošaičio šeimos ir tolimų, artimų giminaičių dominavimo, tarybos sudėtis atsilieps mero darbui. Manau, kad Kaune vyksta kova dėl pozicijos, kurią skirtingos partijos užims jau turėdami galvoje dar kitus savivaldos rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl kauniečiai balsuoja už dabartinį merą, kai apie jį yra tiek įvairiausios neigiamos informacijos?

R. Urbonaitė: Kreipkitės į konservatorius, kurie iki tol turėjo Kauną ir padarė taip, kad Matijošaitis net su visu šitu kauniečiams atrodo ne toks blogas. Matijošaitis tai puikiai išnaudoja. Čia į konservatorių daržą yra ne tai, kad akmenukas, čia visa akmenų piramidė.

REKLAMA

Geras mano pažįstamas man paskambino ir sako: „žinai, man atrodo, kad mane partijos trolina, tyčiojasi su tais kandidatais“. Tai va toks jausmas.

Turite galvoje poną Juozapaitį?

R. Urbonaitė: Čia bendrai. Visas bendras kontekstas, kuris ir Vilniuje šiek tiek stebimas, aišku, ir Kaune, nes jeigu tu keli merą, tai tu gerai pagalvok, nes kartais būna, kad arba tą kandidatą partija tempia į viršų, arba kandidatas iš savęs yra toks stiprus, kad dar ir partiją su sąrašu patempia.

REKLAMA
REKLAMA

Tai konservatorių atveju, visi didmiesčiai yra tik partijos rėmimasis kandidato tempimu, o ne kandidato stiprybė iš savęs, kas mero rinkimuose yra blogai. Jeigu jūs pasiūlote tokį variantą ir dar nuleidžiate jį iš Vilniaus kosmoso į Kauną, kur jam reikia įrodinėti sąsają su Kaunu, tai yra labai blogai.

Verygos atveju, sakyčiau, yra atvirkščiai – jis partiją tempia. Jis pats iš savęs yra, mano požiūriu, daugiau gebantis pritraukti kauniečius, kurie galbūt nėra super linkę balsuoti už valstiečius kaip partiją. Bet kol kas jis, mano požiūriu, kauniečiams atrodo tiesiog žemiškesnis ir priimtinesnis, nes imti operiniu balsu savivaldos rinkimuose nėra pati geriausia strategija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet kodėl tada konservatoriai, kurie taip vis primena dabartinio mero Matijošaičio praeitį, verslus ir taip toliau, neišstato gero ir rimto kandidato?

R. Urbonaitė: Tai jūs jų klauskit, aš čia pati sėdžiu ir spėlioju. Panašu, kad arba neturi, arba turi kažkokius kitus skaičiavimus, bet konservatorių, kaip didžiųjų strategų, mitas pastaruoju metu labai stipriai bliūkšta – tiek kalbant apie Majausko atvejį, tiek dabar apie Juozapaičio atvejį.

REKLAMA

Aš, aišku, šaržuoju apie visus „ėmimus balsu“, bet tai yra tam tikras nusivylimas ta prasme, kad partija save pozicionuoja, kaip turinti didžiausią potencialą. Deja, ne visai pasakyčiau, kad ji jį pateisina.

V. Valentinavičius: Juozapaičio kandidatūra reiškia, kad Tėvynės sąjunga yra tikrai susitaikiusi su pralaimėjimu ir atitinkamai strateguoja ateičiai. Nieko neiškelti negali, reikia iškelti kažką geresnio, negu buvo paskutiniuose rinkimuose.

Bet yra dar keli dalykai. Kaunas yra labai ypatingas miestas. Jame kažkada meru buvo ponas Šustauskas, kuris irgi buvo geras kauniečiams. Tada ir Matijošaitis ne taip stebina. Kitas dalykas yra manipuliacijos ir žiniasklaidos valdymas. „Kauno dienoje“ jūs nepamatysite neigiamo reportažo apie Matijošaitį.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Todėl, kad visų pirma jam nėra lygiavertės alternatyvos. Antra, dėka šio žmogaus Kaunas per 8 metus padarė tokį progresas, kokį valdant kitiems kažin ar ir per 30 metų būtų padaręs. Trečia šitas žmogus pažada ir padaro, vietoj to, kad kiti liežuviais mala mala mala. Rezultate ten kokio projekto realizavimas eina dešimtmečiais, išbrangsta keletą kartų, atsiranda korupcijos atkatų smarvė ir tt.
Mano nuomone yra tokia paskirkite Matiosaiti vietoje Simonytes tai jis pirmiausiai išvytu beveik visus dabartinius ministrus ir paskyrų kompetentingus asmenis, o 2 metų į Lietuvą pradėtų grist emigrantai ir ekonomika pradėtų kilti ir biudžetas gerėtų, pragyvenimo lygis augtų. Paskyrkit Simonyte Kauno merė ir Kaunas per keliata metų sunyktu paujoduotu tai toks mano pamąstymas konservatorių valdžios propogandistams
Pabandytumet isrinkt ne Matijosaiti! Vienintelis meras, kuris Kauna i normalu miesta paverte. Ka jis suka, ne jusu reikalas, bet savo darba kas liecia miesto gerove jis padaro. Nebutu jo sarasuose, nx net balsuot neiciau, arba nueiciau lapa sugadint.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų