Paulius Saudargas: pakeitus Arūną Dulkį kitu žmogumi, ką čia tokio mes pakeistume?

Prezidentas Gitanas Nausėda viešai sukritikavo sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, sakydamas, kad jam reikia persilaužti dorojantis su pandemija arba trauktis. Pats ministras sakė prisiimantis atsakomybę už pandemijos valdymą, tačiau palikti posto neketina.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo narys Paulius Saudargas.

Ar viskas, ką daro sveikatos apsaugos ministras, tinka Seimo konservatoriams?

Visų pirma, pandemija yra globalus reiškinys, užklupęs visą pasaulį, ir visame pasaulyje yra su tuo kovojama. Nėra, kad Lietuva kažkaip išskirtinai kovoja. Kalbant apie skaičius ir užgriuvusias bangas, turime prisiminti, kad koronaviruso bangos į Lietuvą ateina vėliau negu į kitas, didesnes Europos valstybes, kur yra didesnė migracija, didesni žmonių srautai.

Dabar nereiškia, kad mes pradėjome blogiau valdyti pandemiją, tiesiog anksčiau kitos valstybės patyrė smūgius ir dideles bėdas, dabar ta banga atsirito ir į Lietuvą.

Antras momentas – turbūt nereikėtų suversti visko sveikatos apsaugos ministrui. Visa valstybė kovoja, visa Vyriausybė, visas Seimas priiminėja tuos sprendimus. Jeigu tie sprendimai būtų netinkami, Seimas jų nepriimtų.

Prielaidų, kodėl šis ministras dabar turėtų atsistatydinti, nematau. Aš tiesiog matau didelę grėsmę su kuria kovojame visi mes. Taip, ministras labiausiai atsakingas už šią sritį, bet jis ir dirba viską, ką turi daryti. Paskutiniai žingsniai ir buvo nukreipti į skiepijimo apimčių didinimą.

Ar prezidento Gitano Nausėdos kritika yra laiku, vietoje ir pagrįsta?

Prezidentas turbūt mėgsta užsiimti tokią poziciją, jis ir anksčiau yra pasakęs, kad labai atidžiai stebės sveikatos ministro veiklą. Matyt, tie skaičiai yra neraminantys, ir toks karštesnis pasakymas yra – aš jį taip pavadinčiau.

Lygiagrečiai yra ir to paties ministro, ir Vyriausybės atsakas. Aš tikiuosi, kad Seimas duos atsaką šią savaitę, kad yra dvi naujos, efektyvios priemonės, kurios gali išjudinti tą dalyką iš mirties taško. Čia nėra jokių stebuklų. Visas pasaulis tai daro – arba vienos priemonės, arba kitos.

Mes nenorime uždaryti visos ekonomikos, nenorime įvesti griežtesnių ribojimų. Dėl to yra galimybių pasas, dėl to kažkas pyksta, kad yra tam tikra visuomenės diskriminacija, tai o kaip kitaip? Kaip kitaip neuždaryti visų? Tai uždarai tuos, kurie nesiskiepija ir eina prieš normalią logiką.

Ar tiesa, kad nesvarbu, koks būtų ministras, 20 procentų užkietėjusių skiepų priešininkų neperkalbėtume?

Tikrai ne nuo ministro priklauso tas flangas žmonių, kurie nesiskiepija. Pakeitus kitu žmogumi, ką čia tokio mes pakeistume? Jei žmogus išlaikytas, atlaiko įtampą, tai tokioje pozicijoje to ir reikia. Žmogus žino, kaip vyksta procesai, galbūt komunikaciją galima tobulinti, bet pakeitus kitu, tai kiek mėnesių kitam reikėtų susigaudyti vien tik sistemoje, nes tai yra didelė sistema. O mes dabar esame fronte, dabar turime priiminėti sprendimus, ką ir darome.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
O
Opa
2021-10-13 10:10:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ,reikia visus pakeist!!!
Atsakyti
-1

Šrekas
2021-10-13 10:39:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau nieko nepakeisim.Kas skiepijosi-pasiskiepino,kas to nedarė-kažin ar tą darys.Gyvenimas gražus."Magijos" surelis kainuoja 44 centus.Prekybcentriai skundžiasi,kad nurašo daug produktų...Kas devintas Lietuvos gyventojas stokoja maisto...
Atsakyti
0

A
Aha nujo
2021-10-13 10:56:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na zinoma kaltu nera. O kad nepasiruosta tai bangai, apie kuria skalambijo puse metu visi, kas netingi, tai cia taip turi buti.... Nieko nedaryti, o po to virkauti, kad nesugebama - tai pats lengviausias budas. Tai kokio b jus ten visi siknas trinat i kedes?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų