REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų vakcina nuo koronaviruso AstraZeneca", pasaulyje sukėlusi abejonių dėl saugumo – pakeitė pavadinimą: nuo šiol vadinsis Vaxzevria", bus kiek kitaip įpakuota, tačiau įpakavime – ta pati vakcina. Tiesa, dėl jos ir vėl kyla abejonių – ir Kanada, ir Vokietija dabar skelbia laikinai stabdančios šios vakcinos naudojimą, šį kartą jaunesniems pacientams. 

Britų vakcina nuo koronaviruso AstraZeneca", pasaulyje sukėlusi abejonių dėl saugumo – pakeitė pavadinimą: nuo šiol vadinsis Vaxzevria", bus kiek kitaip įpakuota, tačiau įpakavime – ta pati vakcina. Tiesa, dėl jos ir vėl kyla abejonių – ir Kanada, ir Vokietija dabar skelbia laikinai stabdančios šios vakcinos naudojimą, šį kartą jaunesniems pacientams. 

REKLAMA

Britų ir švedų farmacininkų vakcina nuo koronaviruso „AstraZeneca" – negali pasigirti geriausia reputacija. Pirma šalys jos nenaudojo vyresniems pacientams. Tuomet iš viso laikinai sustabdė atsiradus pranešimų apie galimai su ja susijusius kraujo krešulius.

Dabar „AstraZeneca", nusprendė pasimatuoti naują rūbą ir galimai taip įgauti didesnį pasitikėjimą. Europos vaistų agentūra patvirtino naują „AstraZenecos" pavadinimą bendrijoje – nuo šiol ji vadinsis „Vaxzevria". Pakeistas pavadinimas ir įpakavimas. Vakcina viduje – ta pati.

REKLAMA
REKLAMA

Vakcinos reputacijai dabar ir nauji smūgiai – Kanados vaistų reguliuotojas prašo nedelsiant stabdyti šios vakcinos naudojimą jaunesniems nei 55-erių žmonėms. Priežastis ta pati – pranešimai apie kraujo krešulius Europoje.

REKLAMA

„Kaip žinote, Europoje, po vakcinavimo „AstraZeneca", buvo pranešama apie retus kraujo krešulių atvejus, susijusius su mažu trombocitų kiekiu. Tie atvejai daugiausia fiksuoti pas jaunesnes nei 55-erių moteris, tiesa, būta atvejų ir pas vyrus. Atvejai užfiksuoti praėjus 4-16 dienų po skiepo“, – sako Kanados imunologė Shelly Deeks.

Lygiai tokių priemonių šiandien imasi ir Berlynas. Vokietijos sostinės ligoninių medikės iki 55-erių kol kas nebus skiepijamos „AstraZeneca" po pranešimų apie kraujo krešulius pas jaunesnio ir vidutinio amžiaus moteris. O visoje sostinėje ši vakcina nebus suleidžiama jaunesniems nei 60 žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

Serbija, kuri praėjusią savaitę pas save net kvietė užsieniečius skiepytis atliekamomis AstraZenecos dozėmis – panašu, kad šluosto nosį beveik visai Europai savo skiepijimo tempais. Šalyje šimtui gyventojų jau išdalintos net 34 COVID skiepų dozės. Pavyzdžiui Lietuvoje šis rodiklis siekia 17. Tiesa Serbai populiaciją skiepija ir rusiškomis, ir kiniškomis vakcinomis.

Panašiai elgiasi ir vengrai. Vengrijoje ir premjeras Viktoras Orbanas viešai pasiskiepijo kiniška Sinopharm vakcina. Šalyje, skaičiuojant šimtui gyventojų, jau išdalintos 27 vakcinos dozės. Jungtinė Karalysė pagal šį rodiklį – jau padalino 50 dozių šimtui gyventojų.

Britus spėriai vejasi ir JAV su 43 dozėmis šimtui žmonių. Joe Bidenas žada jau greit baigti skiepyti 65-erių ir vyresnius amerikiečius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mažiausiai 90 proc. suaugusiųjų galės gauti skiepą iki balandžio 19 d“, – pasakoja JAV prezidentas Joe Biden.

O kol skubama skiepyti Amerikos prezidentas paprašė visų valstijų gubernatorių vėl įvesti privalomą kaukių dėvėjimą.

Ispanija nelaukia – nuo šiol visoje šalyje ir vaikštant lauke, net jei aplink nėra kitų žmonių privaloma būti su kauke. Ispanijoje griežtėja apribojimai ir pasienyje. Norint įvažiuoti iš Prancūzijos – nuo šiandien privaloma pateikti neigiamo COVID testo įrodymą.

Šalis ne tik bando užkirsti kelią viruso įvežimui, bet ir pati kovoja su nelegaliais vakarėliais. Madrido policija skelbia vien per šį savaitgalį nutraukusi 353 nelegalius vakarėlius. Dalį tokių pasilinksminimų Ispanijoje organizuoja net čia atvykę prancūzų turistai, pavargę nuo griežtų apribojimų savo šalyje.

REKLAMA

Vokiečiai, eilėje pasitikrinti dėl viruso laukia tos pačios Ispanijos Maljorkos saloje. Vokietija nuo šiol reikalauja savo piliečių grįžtant iš kitų šalių neigiamą COVID testą parodyti prieš įsėdant į lėktuvą.

Berlynas prieš kelias dienas perspėjo piliečius be reikalo nekeliauti į Prancūziją, Austriją, Daniją ir Čekiją dėl ten augančių susirgimų.

Belgijos šiaurės vakarų Gente viešose vietose nuo šiol galima išvysti bendravimo apskritimus.

„Tai studentų idėja. Ji leido jiems laisviau bendrauti. Miestas įrengė daugiau nei 100 apskritimų Šv. Petro aikštėje ir dar trijuose miesto parkuose, kad galima būtų mėgautis gražiu oru“, – teigia Gento meras Mathias De Clercq.

O kad visas pasaulis ateityje galėtų efektyviau apsisaugoti nuo įvairių pandemijų, pasaulio šalių lyderiai, kartu su PSO skelbia idėją sukurti tarptautinį susitarimą dėl pandemijų. Sutartis leistų ateityje šalims geriau dalintis informacija, vakcinomis ir medicinine įranga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų