naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siaubinga diena Ukrainoje – Kyjivo priemiestyje ryte į darželio teritoriją rėžėsi sraigtasparnis, skraidinęs visą Vidaus reikalų ministerijos vadovybę. Nelaimė įvyko tuo metu, kai tėvai vedė mažuosius į darželį.

Siaubinga diena Ukrainoje – Kyjivo priemiestyje ryte į darželio teritoriją rėžėsi sraigtasparnis, skraidinęs visą Vidaus reikalų ministerijos vadovybę. Nelaimė įvyko tuo metu, kai tėvai vedė mažuosius į darželį.

REKLAMA

Ukrainiečiai praneša, kad žuvo ne tik sraigtasparniu skridęs ministras ir jo pavaduotojai, bet yra ir žuvusių vaikų. Užuojautą ukrainiečiams reiškia visas civilizuotas pasaulis, o Putinas toliau kartoja, kad pasieks savo tikslų Ukrainoje.

Siaubu rytas prasidėjo ukrainiečiams Brovaruose, Kyjivo priemiestyje. Darželio teritorijoje netrukus po 8 val. sudužo sraigtasparnis. Kaip tik tuo metu, kai tėvai vedė vaikus į darželį. Ir, visa laimė, jis dar nebuvo pilnutėlis mažųjų: „Mes spėjome priimti 4 vaikus. Tėvai juos iš karto ir pasiėmė. Su mumis nusileido į slėptuvę.“

Du jaunuoliai pasakoja, kaip skubėjo gelbėti vaikų: „Išgirdome riksmus, kad ten vaikai laksto. Bėgome padėti. Per tvorą kėlė vaikus ir mes išgelbėjome tris. Vieną berniuką ir dvi mergaites.“

REKLAMA

Orlaivis „Super Puma“, anot liudininkų, ore suko ratus. Krisdamas užkabino darželio pastatą žaidimų aikštelės pusėje, o jo sraigtas nuskriejo iki pat šalia esančio daugiabučio laiptinės. Nelaimės vietoje iš karto kilo didelis gaisras: „Tik išgirdome sprogimą, išbėgome laukan. Dukra bėgo pas anūkę, kuri lanko darželį. Paėmė ją. O ten jau viskas degė.“

REKLAMA

Netrukus paaiškėjo, kad orlaiviu skrido visa Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos vadovybė. Tai ministras Denisas Monastyrskis, jo pavaduotojas Jevgenijus Jeninas, sekretorius Jurijus Lubkovičius ir jų padėjėjai. Su įgula iš viso 9 žmonės. Visi jie žuvo.

Pranešama, kad katastrofa pasiglemžė ir mažiausiai vieno vaiko gyvybę. Iš viso žuvo 14 žmonių. Sužeistų – dar dvi dešimtys, maždaug pusė – vaikai.

Ukrainos prezidentas sako, kad Ukrainai išaušo „juodas rytas“. Dėl žuvusio V. Zelenskio bendražygio ministro ir jo kolegų užuojautą reiškia ES lyderiai. Taip pat ir ministrą pažinojusi mūsų vidaus reikalų ministrė.

REKLAMA

„Deja, atsitiko nelaimė. O paskutinis susitikimas buvo liepos mėnesį Prahoje. Tai tikrai buvo savo šalies patriotas, kuris dirbo negailėdamas savęs“, – kalba vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Emocingai į tragediją ir vaikų žūtis reagavo ir Davose esanti Olena Zelenska: „Ponia Zelenska... Ar galima? – Atleiskite...“

„Atvirai tariant, neturiu jėgų reikšti savo emocijas. Šiandien visi esame prislėgti“, – sako O. Zelenska.

Ukrainos pareigūnai tiria įvairias nelaimės versijas. Pastaraisiais metais „Super Puma“ sraigtasparniai pasaulyje buvo pakliuvę į virtinę avarijų. O ekspertai yra perspėję dėl potencialiai katastrofiškų orlaivio trūkumų.

REKLAMA
REKLAMA

Vidaus reikalų ministras su kolegomis sraigtasparniu turėjo nuskristi į vieną iš karštų taškų Ukrainoje. To, žinoma, nebūtų nutikę, jei ne Putino pradėtas karas.

Nebūtų ir aukų Dnipro daugiabutyje, kurioms net Maskvoje nepabijoję rusai atnešė gėlių prie ukrainiečių poetės Lesios Ukrainkos paminklo. Putino režimas, tiesa, sulaikė kelis žmones ir pastatė prie paminklo sargybą.

Pats Putinas gėles dėjo Sankt Peterburge – ten jis mini Leningrado blokados pralaužimo 80-ąsias metines. Tik iš istorijos nesimoko. Prieš 80 metų rusai kartu su sąjungininkais kovojo prieš Hitlerį, o dabar pats Putinas eina Hitlerio pėdomis. Ir Ukrainos žvalgyba, ir Vakarų ekspertai perspėja, kad Kremlius ruošiasi naujai mobilizacijos bangai. Putinas pastaruoju metu demonstruoja, neva bando užkurti ir karinę pramonę. Sako, neabejojantis, kad nugalės kare.

REKLAMA

„Viskas, ką darome, taip pat ir specialioji karinė operacija – tai bandymas užbaigti šitą karą. Štai mūsų operacijos esmė. Ir apginti mūsų žmones, kurie gyvena tose teritorijose“, – teigia Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kaip Putinas gina žmones, aiškiausiai dabar matosi Bachmuto apylinkėse. Gina taip, kad žmonėms tenka skubiai evakuotis, jei nenori tapti dar viena grobuoniško karo auka: „Ar nenorėtumėt išvažiuoti? Nagi, jie jau arti. Jau visai šalia smūgiuoja...“

REKLAMA

Bachmuto apylinkėse filmuojantis savanoris, karo atbukintiems žmonėms aiškina, kad būtina sprukti: „Nelenda iš namų. Užsispendė, pasislėpė ir sėdi namie... Nežinau, ką daryti.“

O Ukrainos kariai dalijasi mūšių Bachmuto apylinkėse vaizdais. Rodo, kaip šturmuoja okupantų pozicijas ir patys ginasi nuo atakų. Neleidžia rusams atsipalaiduoti ir Soledare: „Ukrainiečiai lenda iš visų galų. Niekur nėra ramios vietos.“

Okupantai skundžiasi, kad dar nekontroliuoja miesto. Ir kad jie niekam nerūpi: „Meta mus, kaip gyvulius myriop. Ir vadams ir vyresniems nusispjauti ant mūsų.“

REKLAMA
REKLAMA

Rusija išties turi ir negaili patrankų mėsos, ir senos karinės technikos. O Ukrainai gyvybiškai trūksta tankų. Davose mūsų užsienio reikalų ministras sako tikintis, kad ir Vokietijos kancleris penktadienį sąjungininkų susitikime Rammsteine pažadės Ukrainai „Leopard'ų“.

„Britų vyriausybei paskelbus, kad jie siųs savo pagrindinius kovos tankus – kitiems lieka mažiau pasiteisinimų nesielgti taip pat“, – tvirtina užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

Vokietijos kancleris Davose šiandien neatskleidė, ar toks sprendimas bus priimtas artimiausiomis dienomis.

NATO perspėja, kad Putinas ruošiasi ilgam karui, tad Aljansas privalo pasiruošti ilgam Ukrainos rėmimui. Ir NATO esą konsultuojasi del tankų tiekimo Ukrainai. 

Anot Aljanso pareigūnų, šie metai bus labai sunkūs. Todėl NATO dislokuoja Rumunijoje AWACS sistemos žvalgybinius lėktuvus, kurie stebės Rusijos karinę veiklą rytiniame flange.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų