Nereikia nė originalo: Mona Lizos paveikslo kopija parduota už 3 mln. eurų

Prancūzijoje už rekordinę sumą parduota kopija neabejotinai garsiausio visų laikų portreto – Leonardo Da Vinčio Mona Lizos. Netikra Mona Liza, kadaise nupirkta antikvaro parduotuvėlėje pietų Prancūzijoje – parduota už beveik 3 mln. eurų. 

Hekkingo Mona Liza kabo ne žymiajame Prancūzijos Luvre, o aukcionų rūmuose Prancūzijos sostinėje. Ir netrukus turėtų keliauti pas naują šeimininką, mat ką tik buvo parduota už rekordinę sumą. Tai XVII a. nežinomo dailininko tapyta tikrosios – Leonardo Da Vinčio Mona Lizos reprodukcija. Paveikslas tapytas ant kitokio pagrindo, kiek siauresnis už originalą ir tiesą sakant – ši Mona Liza, rodos, net kitaip šypsosi. 

Gal todėl, kad ir pati reprodukcijos istorija yra tokia mįslinga. Juk ją XX a. viduryje prancūzų kolekcionierius Raymondas Hekkingas įsigijo paprasčiausioje antikvaro krautuvėlėje šalies pietuose.

„Jis nupirko portretą 1953 m., buvo juo sužavėtas ir kūrė savo paveikslo istoriją. Tvirtino, kad jo Mona Liza yra tikra, o esanti Luvre – klastotė. Mat Luvre esanti Mona Liza buvo pavogta XX a. pradžioje. Jis teigė, kad į Luvrą grąžintas paveikslas – netikras, o tikras pas jį“, – sako aukcionų rūmų atstovas Pierre Etienne.

Paryžiaus aukcionų rūmai prieš daugiau nei savaitę paskelbė Hekkingo Mona Lizos aukcioną prognozavo, kad jos vertė gali siekti iki 300 tūkst. eurų. Tikintiems, kad tai tikra Mona Liza, tokia kaina – tikras stebuklas.

„Tai įsitikinimo klausimas. Jei tiki, kad tai tikrasis Leonardo darbas, tai tavo svajonė. Bet kol kas pasaulio specialistai įsitikinę, kad taip nėra“, – teigia jis. 

Nepaisant to – Mona Lizos reprodukcija tapo rekordininke. Paskutinę varžytuvių valandą Hekkingo Mona Lizos kaina staiga ėmė kilti ir sustojo ties 2,4 mln. eurų. Su komisiniais – netikra Mona Liza naujajam šeimininkui kainavo beveik 3 mln. eurų.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų