reprodukcija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „reprodukcija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „reprodukcija“.

Nereikia nė originalo: Mona Lizos paveikslo kopija parduota už 3 mln. eurų

Prancūzijoje už rekordinę sumą parduota kopija neabejotinai garsiausio visų laikų portreto – Leonardo Da Vinčio Mona Lizos. Netikra Mona Liza, kadaise nupirkta antikvaro parduotuvėlėje pietų Prancūzijoje – parduota už beveik 3 mln. eurų.  Hekkingo Mona Liza kabo ne žymiajame Prancūzijos Luvre, o aukcionų rūmuose Prancūzijos sostinėje. Ir netrukus turėtų keliauti pas naują šeimininką, mat ką tik buvo parduota už rekordinę sumą.
2021-06-21

Grėsmė žmonijos išlikimui: mokslininkai aiškina, kodėl vyrai praranda vaisingumą

Šiuolaikiniai vyrai nebėra tokie vaisingi, kokie buvo jų tėvai ir seneliai. Tiesą sakant, mokslininkai jau kelis dešimtmečius stebi vyrų vaisingumo rodiklių kritimą. Vaisingi vyrai yra būtina žmonijos išlikimo sąlyga, todėl mokslininkai skuba aiškinti, kas nutiko vyrams ir jų spermai. Vyrų sėkloje yra mažiau spermatozoidų. Kitaip tariant, vyrai mato šaudantį ginklą, o moterys nesupranta, kodėl jų taikiniai vis dar sveiki. Mokslininkai yra linkę tai sieti su besikeičiančiu gyvenimo būdu.
2021-01-28

Taupi mama svajonių šviestuvą pasigamino iš makaronų: tapo tikra sensacija

Sumani mama už savo svajonių šviestuvą atsisakė mokėti 160 svarų ir pasigamino jį iš makaronų. Katrina Brittain (47) prašmatnų šviestuvą rado prekių kataloge ir nusprendė, kad jis tobulai tiktų jos miegamajam, tačiau jos vyras Adamas pasipiktino didele jo kaina. Pataupyti mėgstanti dviejų vaikų mama pasiryžo rasti pigesnę alternatyvą, su kuria jos namai atrodytų ne prasčiau.
2020-05-19

Pažymi dar vieną klitorio funkciją – jis naudingas ne tik malonumui pasiekti

Klitoris moterims pasitarnauja ne tik malonumui pasiekti, tačiau ir reprodukcijos tikslais, įsitikinęs fiziologas iš Šefildo universiteto Roy’us J. Levinas. Neseniai jis moksliniame žurnale „Clinical Anatomy“ paskelbė mokslinį straipsnį, kuriame tvirtina, kad klitoris turi tiek reprodukcinę, tiek ir rekreacinę funkcijas, kurių svarba yra vienoda.
2020-02-01

Mokslininkai atskleidė moterų orgazmo paslaptį

Klausimas, kodėl moterys patiria orgazmą, jau seniai nedavė ramybės mokslininkams: išskyrus malonumo faktorių, kurį moterys patiria orgazmo metu, biologinio pagrindo tam nebuvo pastebėta.
2019-10-04

Patentuojamas robotų reprodukcijos mechanizmas

Jei tikėtume daugybe mokslinės fantastikos leidinių ir Holivudo kino filmais apie žmonijos ateitį, tam, kad mašinos galėtų sukilti, joms reikalingas reprodukcijos mechanizmas, t.y. kad vienas robotas galėtų gaminti kitą. Žinoma, panaši technologija gali būti naudojama ne tik piktiems kėslams įgyvendinti, todėl kompanija „iRobot“ ryžosi pateikti paraišką tokiam mechanizmui užpatentuoti.
2013-02-01

Įminta rekordiškai ilgo dramblių nėštumo paslaptis

Dėl gamtos pokšto dramblio vaisius gimdoje vystosi net 2 metus – per tokį ilgą laiką drambliukas ypač išvysto protiškai, kad galėtų išlikti, palikęs saugias motinos įsčias. Dr. Imke Lueders iš Liebnizo zoologijos ir laukinės gamtos tyrimų centro Berlyne teigimu, dramblių reprodukcija – itin svarbus mokslinis objektas. „Gausesnės žinios, kurių įgijome atlikę šį tyrimą, gali padėti dramblių veisimo srityje, mat dabar mes kur kas geriau nutuokiame apie šių gyvūnų neštumą“, – kalbėjo mokslininkė.
2012-06-21

„Kiaušialąsčių gamyklos“ moterims žada jaunystės eliksyrą

Jau šiemet iš kamieninių žmogaus ląstelių laboratorijoje išaugintas kiaušialąstes ruošiamasi apvaisinti vyrų lytinėmis ląstelėmis. Tai sukels tikrą revoliuciją nevaisingumo gydymo srityje, kuri leis moterims pamiršti menopauzę ir ilgai išlikti jaunoms tarsi geriant jaunystės eliksyrą, mano mokslininkai.
2012-04-18

Amžinas gyvenimas veda į mirtį

Amžinas gyvenimas – ar to norėtumėte? Kompiuteriniai modeliai atskleidė, kad žmonėms tapus nemirtingais toli gražu nebūtų dėl ko džiūgauti. Senėjimas ir mirtis – tai neišvengiami dalykai kiekvienam žmogui. Paradoksalu, bet būtent senėjimas mums padeda išlikti, rašo dailymail.co.uk.
2011-09-30

Nykstančias rūšis gelbės kamieninių ląstelių „zoologijos sodas“

Mokslininkai paskelbė sukūrę pirmąsias nykstančių gyvūnų kamienines ląsteles. Manoma, kad tai potencialiai galėtų išgelbėti dešimtis jų rūšių. „Geriausias būdas suvaldyti nykimą – išsaugoti rūšis ir jų gyvenamąsias vietoves, tačiau tai ne visada pavyksta. Kamieninių ląstelių technologija suteikia tam tikros vilties, kad jie neišnyks, net jei jie visai eliminuoti iš gyvenamųjų arealų“,– teigia San Diego zoologijos sodo genetikos vadovas ir vienas tyrimo autorių Oliveris Ryderis.
2011-09-05
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų