REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aistros dėl bausmių už narkotikų vartojimą švelninimo verda ne tik visuomenėje, bet ir tarp politikų. Seimo opozicija tikina esą Laisvės partija dėl narkotikų klausimo iškėlė konservatoriams ultimatumą ir grasina koalicijos subyrėjimu.

Aistros dėl bausmių už narkotikų vartojimą švelninimo verda ne tik visuomenėje, bet ir tarp politikų. Seimo opozicija tikina esą Laisvės partija dėl narkotikų klausimo iškėlė konservatoriams ultimatumą ir grasina koalicijos subyrėjimu.

REKLAMA

Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Laisvės partijai stumiant narkotikų dekriminalizavimo įstatymą, dalis seimūnų susikrimtę regi narkotikų liūne skendinčią Lietuvą ir dėl to kaltina Laisvės partijos narius.

„Morgana (Danielė – red. past.) jau kalba apie narkotines medžiagas tam tikrų grupių pacientams, o dar sekantis žingsnelis bus legalizavimas, nes apie tai jau irgi puse lūpų yra pakalbama“, – laidai „Karštai su tv3.lt“ sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Aurelijus Veryga.

„Tai apskritai yra didžiulė XXI amžiaus rykštė, ypatingai tarp jaunimo. Tie, kurie bando pasakyti, kad nekaltas žolytės ar kito silpno narkotiko pavartojimas nieko neduoda, tai yra neteisūs“, – Laisvės partijos siūlomam įstatymui nepritarė ir Seimo narys Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau taip galvoja toli gražu ne visi. Net pati premjerė Ingrida Šimonytė ragina Seimo opoziciją vieną kartą baigti užsiimti populizmu ir pradėti dirbti vardan tautos.

REKLAMA

„Tik priminsiu, kad aname Seime buvo priimta valstybinė strategija narkotikų klausimu, už kurią balsavo turbūt didžioji dalis valstiečių frakcijos, nes buvo anos valdžios patvirtinta, ir ten buvo numatytas ir dekriminalizavimas. Tai čia, kaip sakant, plokštelę apverst esant opozicijoje nėra sudėtinga“, – sakė ministrė pirmininkė.

„Dabartinė politika orientuojasi į jaunų žmonių baudimą“

Valdantieji tvirtina, kad Lietuva – Vakarų valstybė, todėl šiuo klausimu ir reikia elgtis taip, kaip elgiasi europiečiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Visos valstybės, kurios yra į vakarus nuo Lietuvos už mažo kiekio psichoaktyvių medžiagų vartojimą netaiko baudžiamosios atsakomybės. O Veryga tikriausiai su Karbauskiu norėtų, kad Lietuva būtų labiau panaši į tam tikras rytų, o ne į vakarų valstybes“, – kalbėjo Tomas Vytautas Raskevičius.

Laisvės partija nori, kad nuo kitų metų būtų sušvelninta atsakomybė už mažo kiekio narkotikų turėjimą ne prekybos tikslais. Dabar, jeigu asmuo sučiumpamas su bet kokiu kiekiu narkotinių medžiagų, sulaukia baudžiamosios bylos ir jam gresia kalėjimas. O jei įstatymas būtų dekriminalizuotas – lauktų bauda nuo 50 iki 350 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak T. V. Raskevičiaus, dabartinė politika orientuojasi į jaunų žmonių baudimą, o ne gydymą ir prevenciją.

„Visi šie svarstymai neša labai įdomią žinią jauniems žmonėms. Aš manau, kad jie tai supras labai paprastai – kaip tam tikrą valstybės pasakymą, kad čia nėra labai blogai“, – dekriminalizavimo nauda abejoja A. Veryga.

Kaltina koalicijos griovimu

Seimo opozicija tvirtina, kad Laisvės partija taip užsispyrė dėl narkotikų įstatymo, kad net grasina sugriauti koaliciją.

REKLAMA

„Man labai gaila, kad saujelė žmonių, turbūt mažiau net negu 10, kurie atstovauja labai nedidelę Lietuvos dalį, laiko įkaitais didžiąją koaliciją. Vienas iš principinių pasakymų, kad arba palaikot, arba mes nebebūsime koalicijoje ir formuoti ją iš naujo“, – tikino A. Veryga.

„Čia visi tiek daug visko sako, kad aš jau pavargstu klausyti, kas ką sako. Nei čia kas ką spaudžia, tiesiog svarsto projektą“, – gandus neigė I. Šimonytė.

REKLAMA

Politikos apžvalgininkai visą šį politinėmis aistromis apipintą dekriminalizavimo įstatymą vertina paprastai – ginčai ir aistros yra tik dar vienas bandymas įtikti saviems rinkėjams.

„Laisvės partija šiuo metu tiesiog neturi kuo pasidžiaugti, neturi ką parodyti savo rinkėjams, ir dėl to mirk, gyvenk, bet jai reikia kažkokio priimto teisės akto“, – sakė naujienų portalo tv3.lt politikos naujienų apžvalgininkė Eglė Samoškaitė.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Dešimteriopai didinti baudas už narkotikus ir negali būti jokios kalbos apie jų legalizavimą. Kas yra laisvės partija? Atsakymas labai paprastas tiems , kas dar nesuprato: tai subininiu ir lezbijieciu gauja, dauguma narkomanai, nes nesugeba realiai mąstyti, ES prastumti į seimą.
Tėvynės Sąjungai: negi dar nesusivokėt, kad tokie "koalicijos partneriai" ir Šimonytės darbas negali pakenkti daugiau, nei esama pandemija? Jūs dėl šitokios "kokybės" atsidursit koalicijon dar dvidešimt metų į priekį! Jei proto yra, ieškokit, su kuo dirbsit, politika, tai menas susitarti. Su šitais "partneriais" apie ką galima susitart (geriau nesakysiu)?. Galvokit, laiko nėr, o ir mirčių jau per daug, neužmirškit šito, Nausėdai tai šita dzin.
Nauseda dzin. Savo galva nemąsto. Jo patarėjai koncervatoriu šnipai. Ką diena kalbėjo vakare bėga raportuot.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų