Musulmonai pradeda Ramadaną: meldžia taikos

Viso pasaulio musulmonų pradeda šventąjį mėnesį. Pirmąją Ramadano – mėnesio trukmės pasninko – dieną Afganistano gyventojai pradeda giesmėmis ir maldomis. Šalies sostinės Kabulo gatvėse zuja daug daugiau gyventojų nei įprasta. Vieni aplink spalvotomis prekėmis nukrautus prekystalius besisukantys žmonės perka maldoms skirtus karoliukus, vadinamuosius Subha. Kiti – maistą ir specialius skanėstus vėlesniam laikui, kai valgyti galima – po saulėlydžio.

„Šventasis Ramadano mėnuo – garbė man ir visiems kitiems musulmonams. Tai palaimintas ir gailestingas mėnuo. Turime susilaikyti nuo blogų darbų šį mėnesį ir tik šlovinti Dievą. Turime melstis, kad jis mus išgelbėtų nuo kančios, veidmainystės ir mūsų širdis pripildytų vienybės ir meilės“, – sako Kabulo gyventojas Malang Jan Faqir.

Už ką melstis turi ir kiti.

„Tikiuosi, kad šis palaimintas mėnuo praeis gerai ir laimingai. Viliuosi, kad, jei Dievas nori, į Afganistaną ateis ilgalaikė taika, nes mūsų žmonės labai prisikentėjo“, – teigia Afganistano sostinės gyventojas Esrarulhaq Omari. 

Per Ramadaną tam tikrų maisto produktų ir gėrimų suvartojama kur kas daugiau nei įprasta. Pavyzdžiui, Afganistane Ramadano metu gyventojai perka kur kas daugiau prieskonių saldumynų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų