Motina įklampino dukras į nesibaigiančias skolas: sumokėta 20 tūkst. eurų suma – ne pabaiga

Nepasiturinčioje šeimoje augusios seserys Alina ir Jolanta kreipėsi į „TV Pagalbą“. Jos nebežino, kaip į protą atvesti savo motiną Galiną, kuri piktybiškai nemoka už butą, o visas skolas jau keletą metų padenginėja jos vaikai.

„Iki šiol yra nemokama už butą. Aš esu sumokėjusi 4 tūkst. eurų, o mano sesuo 16 tūkst. ir jai dar reikės mokėti dvejus metus“, – teigė Alina.

Dukros pasakoja, kad jos kartu su dar dešimt savo brolių ir seserų ir močiute augo nedideliame 32 kv. m bute. Būdavo ne tik neįmanoma ruošti namų darbus, bet ir valgyti jos dažnai neturėdavo ko.

Sulaukusios pilnametystės abi merginos skubėjo kuo greičiau palikti tėvų namus ir pradėti savarankišką gyvenimą.

„Tėvas dirbo tolimųjų reisų vairuotoju, kai jis sykį grįžo iš reiso, paskambino mamai. Jie nuėjo į parduotuvę, ten nusipirko keptą vištą, salotų, tada nuėjo į mašiną ir ten pavalgė. O kad vaikai namie sėdi nevalgę visa dieną, tai čia visiškai nesvarbu“, – skurdžią vaikystę prisiminė abi seserys.

Šiuo metu butas, kuriame gyveno visa šeima, priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Dėl skolų butas buvo konfiskuotas, o antstoliai tėvų skolas padalino solidariai tiems vaikams, kurie yra dirbantys ir pilnamečiai.

Į motinos pusę stojo jos dukra Kristina, kuri teigė, kad tik dėl vaikų mama niekada negalėjo dirbti, nes turėjo juos prižiūrėti. Mergina sako, kad tik motinos pastangomis vaikai neatsidūrė vaikų namuose, todėl dabar privalo jai padėti.

„Kiek mama augino ir savo nervų įdėjo. Aišku, sunku dabar visiems, visi mes turime mokėti tas skolas už tėvus ir jų klaidas. Bet reikėjo mamai rinktis arba vaikai, arba namai. Arba palikti vaikus vaikų namuose ir mokėti už butą, kad nebūtų skolų, arba auginti vaikus“, – motiną bandė pateisinti Kristina.

Ilgus metus komunalinių mokesčių nemokėjusi Galina pripažįsta, kad apie skolas žinojo, tačiau visada joms apmokėti pritrūkdavo vyro uždirbamų pinigų.

REKLAMA

Dukros įtaria, kad motina už butą nemoka ir šiandien, tad nežino, kiek dar ilgai visa tai tęsis. Jolantos vyras Sergejus širsta, kad jo šeimai dar liko sumokėti 7 tūkstančius eurų, o iš viso bendra judviejų su Jolanta sumokėta suma po dvejų metų sieks net 23 tūkstančius eurų.

Pora tikina, kad dėl šių skolų turi daug ko atsisakyti ir yra priversti gyventi pas Sergejaus tėvus.

„Aš asmeniškai noriu, kad mano vaiko gyvenimas būtų geresnis nei mano. Aš dabar mielai norėčiau antro vaiko, bet aš negaliu. Aš nenoriu, kad mano vaiko būtų toks pats likimas, kokia buvo mano jaunystė“, – dėstė Jolanta.

Atvirą šeimos pokalbį „TV Pagalbos“ studijoje žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „TV pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3. 


Rašyti komentarą...
N
Na,
2021-01-18 20:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
jeigu tevai, nuo vaiku pasislepe abu suede, zodziu truksta. Paprastai tevai paskurinį kąsnį atiduoda. Tikri parazitai. Vaikus dare, jai nesirūpino, mano nuomone. O istatymai tokiu tevu skolas vaikams krauna. Baisu
Atsakyti
-2

R
Rožė
2021-01-18 19:31:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tik motinos aplaidumas, tai kiek laiko reikėjo nemokėti, kad susidaro tokios skolos? Kaip daugiavaikei šeimai, yra visokių nuolaidų, reikia tik pasinaudoti. Pagaliau ką veikė vaikų teisės? Ar apsilankė, pasižiūrėjo, kaip ši šeima gyvena? Vėlgi kodėl motina negalėjo aplankyti vyriausios dukros? Kažkokia istorija baltais siūlais siūta
Atsakyti
0

R
Rita
2021-01-18 19:54:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzuojauta vaikams ,tokius tevus vyt lauk reikia
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų