Mirtina avarija Vilniuje: paskui partrenktą 19-metį bėgo ir moteris su vaiku

Vilniuje antradienį vakare žuvo per perėją bėgęs pėsčiasis. 19-metį mirtinai partrenkė „Volvo“ vairuotojas. Smūgis buvo toks smarkus, kad sužeistas ir vairuotojas, jis išvežtas į ligoninę.

Žirmūnų gatvė ties „Hyper Rimi“ prekybos centru naktį buvo užtverta – medikai uždengė ant asfalto gulintį žuvusio jaunuolio kūną. 19-metį partrenkė „Volvo“. Pačios avarijos nematę žmonės pagalvojo, kad žuvo draudžiamoje vietoje išbėgęs pėsčiasis – kūnas labai toli nuo perėjos. Tačiau aiškėja, kad „Volvo“ net apie 40 metrų nubloškė žmogų.

Liudininkas pasakoja, kaip įvyko avarija: „Per perėją, bet per raudoną bėgo. Paskui jį dar moteris su vaiku bėgo, bet ji laukė salelėje toje tarp juostų, o jis ir toliau bėgo, gerai, kad moteris dar toliau nebėgo iš paskos.“

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kruvina nelaimė sostinėje – žuvo automobilio partrenktas žmogus

Į avarijos vietą atskubėję medikai iš karto nustatė, kad partrenktas jaunuolis nebegyvas, atgaivinti žmogaus jau nebuvo įmanoma: „Aš laukiau prie perėjos, kartu su juo stovėjau, su tuo žmogumi stovėjau prie perėjos. Ir tada jis bėgo. Ne, nevažiavo, tiesiog bėgo.“

Sudaužytas „Volvo“: priekinio stiklo nebėra, sumaitotas sparnas, stogas. Galima tik spėlioti, kokiu greičiu važiavo „Volvo“. Mačiusieji daug avarijų, sako, kad „Volvo“ galėjo skrieti dvigubai greičiau, nei leidžiama mieste. Tačiau tai dar aiškinsis tyrėjai ir ekspertai. Liudininkas mano, kad kaltas ne vien pėsčiasis.

Manoma, kad vairuotojui buvo pradėjęs mirksėti žalias šviesoforo signalas. Norėdamas žūtbūt suspėti, jis veikiausiai ir smarkiai didino greitį. Smūgis buvo toks smarkus, kad nukentėjo ir pėsčiąjį partrenkęs vairuotojas. 25-erių „Volvo“ vairuotojas išvežtas į ligoninę, iš ten jis kiek vėliau išleistas gydytis namie.

Jei bus nustatyta, kad vairuotojas pažeidė kelių eismo taisykles, smarkiai viršijo leidžiamą greitį ir tai turėjo įtakos avarijos tragiškai baigčiai, jis greičiausiai bus teisiamas, net jei pėsčiasis bėgo per raudoną. Panašiose bylose teismai vairuotojai dažnai yra nuteisiami, skiriamos lygtinės bausmės, priteisiami civiliniai ieškiniai žuvusiųjų artimiesiems.


Rašyti komentarą...
U
Ui
2021-04-15 08:16:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Net jei ir žalias dega pėsčiajam,jis turi palaukti įsitikinti ,kad jį praleidžia.Priėjęs prie perėjos,visada sustoju.Einu ,tik pamatęs,kad automobilis stabdo.Vairuotojas turi pamatyti pėsčiąjį ir turėti laiko sustoti.Būna,kad nepamato,nesustoja,nes per greit važiuoja.Bėgti per perėją yra labai rizikinga.Labai rizikuoja dviratininkai ir paspirtukininkai,kai nesustoja prie perėjos.Vairuotojas -ne chameleonas,nevarto akių į visas puses.Mato tik tai,kas yra prieky.Kuo didesnis greitis,tuo blogiau mato,kas vyksta šonuose...
Atsakyti
-9

A
Absurdas
2021-04-16 22:04:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pėstysis pagal jus, turi teisę bėgti per raudoną šviesoforo signalą? Kodėl, kai žūva pėstysis, kuris taip pat vienodai nusižengė, kaltė ir kompensacija priklauso tik vairuotojui... Čia teorinis klausimas, atsakymo nereikia.
Atsakyti
0

.
...
2021-04-16 11:29:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal ir virsijo greiti volvo noredamas speti pravaziuoti, bet juk dege raudona, vaziavo masina,ar 19 metu mazai ir zmogus nesugeba ivertinti yra masina ar nera,greitai at letai ji vaziuoja, tai juk matosi...uzjauciu jaunuolio tevus ir vairuotoja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų