Maištą tiriantys FTB surinko 100 tūkst. įrašų ir nuotraukų: šimtai bus nuteisti

JAV Kongrese demokratams kurpiant antrą apkaltą kadenciją baigiančiam Amerikos prezidentui Donaldui Trumpui – už apkaltą pasisako ir kai kurie respublikonai. Vašingtone didėja ir inauguraciją saugančių karių kontingentas. Deja, iki šešių padidėjo ir praėjusios savaitės Kapitolijaus šturmo aukų, o maištą tirianti FTB paskelbė sulaukusi net 100 tūkst. amerikiečių atsiųstų vaizdo įrašų ir nuotraukų, tad šimtai bus nuteisti.

Po lygiai prieš savaitę įvykusio Kapitolijaus pastatų šturmo visas pasaulis negalėjo atsistebėti viešai socialiniuose tinkluose ir televizijose rodomais maišto vaizdais. O šturmą dabar tiriantys JAV pareigūnai jų matė, panašu, kur kas daugiau nei galime įsivaizduoti.

Per savaitę FTB pradėjo daugiau nei pusantro šimto bylų Kapitolijaus maištininkams, tačiau tai tik kalno viršūnėlė.

„Kai visuomenės paprašėme įkalčių, vaizdo įrašų ar nuotraukų – sulaukėme daugiau nei 100 tūkst. skaitmeninių failų. Tai fantastika“, – sako FTB atstovas Steven D‘Antuono.

„Iš jau pradėtų 170-ies bylų, kurių skaičius artimiausiomis savaitėmis išaugs iki šimtų – daugiau nei 70-yje pareiškėme kaltinimus. Ir šis skaičiaus turėtų didėti šimtais“, – pasakoja prokuroras Michael Sherwin.

Kol FTB persekioja šturmo dalyvius, pačiame Kapitolijuje demokratai visaip stengiasi atsakomybėn už šturmą patraukti prezidentą Donaldą Trumpą, kuris anądien savo rėmėjus ragino žygiuoti į Amerikos demokratijos lopšį ir kautis.

Vakar Atstovų rūmai galiausiai priėmė rezoliuciją, kuria viceprezidentas Mikeas Penceas paragintas pasinaudoti 25-uoju Konstitucijos straipsniu ir pripažinti prezidentą netinkamu eiti pareigas. Mike‘as Penceas oficialiu laišku pareiškė to nedarysiantis, tad demokratams liko viena – apkaltos galimybė.

„Tai ilga įvykių grandinė, kuri aiškiai veda prieš JAV prezidento“, – teigia demokratė Sheila Jackson Lee.

REKLAMA

Šiandien Atstovų rūmai apkaltos imsis pagal vienintelį kaltinimą prezidentui – „sukilimo kurstymu“.

Neabejojama, kad apkalta bus pradėta, tad Donaldas Trumpas taps pirmuoju JAV prezidentu istorijoje, kuriam antrąkart surengta apkalta. Po pirmos apkaltos 2019-aisiais, jis buvo išteisintas Senate. Bet šį kartą kai kurie respublikonų senatoriai jau paskelbė pritarsiantys apkaltai.

„Tiesa yra tokia – tą sukėlė prezidentas. Jis netinkamas ir jis nesveikas. Ir jis turi perduoti valdžią savanoriškai arba priverstinai“, – kalbėjo respublikonas Adam Kinzinger.

Tiesa, abejojama ar Senatas teismą Trumpui surengs dar iki jo kadencijos pabaigos.

Vakar nuvykęs į Teksasą, kur statoma Ameriką ir Meksiką skirianti aukšta Trumpo siena, prezidentas naują apkaltą išvadino raganų medžioklės pratęsimu. Tiesa negalėjo to padaryti Tviteryje, kaip yra pratęs.

„Susirinkome pasidžiaugti dideliu pasiekimu, sėkminga sienos statyba šalies pietuose. Bet prieš pradedant norėčiau pasakyti, kad šiandien, kaip dar niekad iškilo grėsmė žodžio laisvei“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Twitter, Facebook ir Instagram paskelbė apie Trumpo profilių užblokavimą neribotam laikui, prie jų prisijungė ir šūsnis kitų socialinių tinklų. O dabar apie Trumpo užblokavimą mažiausiai savaitei paskelbė ir interneto vaizdo įrašų gigantė Youtube.com.

Tuo metu Vašingtone dabar įnirtingai ruošiamasi ir sausio 20-ąją įvyksiančiai Joe Bideno inauguracijai. Prie Kapitolijaus gausėja Nacionalinės Gvardijos pajėgos. Jų čia turi susirinkti 15 tūkst. Anksčiau pasiruošimus ceremonijai pradėjo ir JAV saugumo tarnybos. Jos perspėjo apie planuojamus ginkluotus protestus visoje šalyje.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-14 10:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV demokratija pralenkia Stalino 'represijas'.
Atsakyti
0

G
Goodbay USA
2021-01-14 07:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pareina diktatūra
Atsakyti
0

P
Pikasas
2021-01-14 15:38:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei pradėta prezidentui D.Trumpui apkalta įstrigs Senate, tai nebus pasaulio pabaiga. O kas toliau? Būtų visiškas absurdas, jei demokratinėje valstybėje prezidentas imtų nurodinėti teisėsaugai kam kokią bylą kelti ar ką nuo teisinio persekiojimo saugoti. D.Trampo įtartinų veikų sąrašas yra labai ilgas ir jei net tik keletas jų bus pripažintos vertos baudžiamojo įvertinimo , to pilnai pakaks, kad daugiau toks asmuo JV politikoje nebešmėžuotų. JV turi savo bausmių vertinimo specifiką. Bausmė už atskirus nusikaltimus ten sumuojamos tiesiogine šio žodžio prasme. Žinoma, kai tokia situacija prokurorų ir teismų darbas gali užsitęsti gal net porai metų. Tačiau ne prezidentui J.Baidenui jį inicijuotii ir įtakoti. Teisėsauga savo funkcijas turi atlikti pati. Juk mokesčių mokėtojai jiems už tai gan padoriai sumoka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų