Neščios moters nužudymas JAV: kaltinamajai įvykdyta mirties bausmė

Jungtinėse Valstijos trečiadienį įvykdė pirmąją per beveik septynis dešimtmečius federalinę mirties bausmę moteriai, pranešė JAV Teisingumo departamentas.

„52 metų Lisai Montgomery buvo įvykdyta egzekucija Ter Hoto federaliniame kalėjime, vykdant mirties bausmę, vienbalsiai rekomenduotą federalinės žiuri ir 2007 metais paskirtą Misūrio Vakarų apygardos federalinio teismo“, – sakoma departamento pranešime.

Kiek anksčiau Aukščiausiasis Teismas patvirtino kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo administracijos prašymą leisti įvykdyti šią egzekuciją, nors tvyrojo abejonės dėl nuteistosios psichinės būklės. L. Montgomery tapo pirmąja nuo 1953 metų moterimi, kuriai buvo įvykdyta federalinė mirties bausmė.

L. Montgomery advokatai neneigė, kad jos nusikaltimas yra itin sunkus. 2004 metais ji pasmaugė besilaukiančią 23 metų moterį ir išpjovė vaisių iš jos įsčių.

Tačiau advokatė Kelley Henry Aukščiausiojo Teismo sprendimą vadino „nuožmiu, neteisėtu ir nebūtinu naudojimusi autoritarine galia“.

L. Montgomery, negalėjusi susilaukti vaikų, savo auką – 23 metų Bobbie Jo Stinnett, kuri vertėsi šunų veisimu – susirado internetu ir nuvyko į jos namus, apsimetusi, kad nori įsigyti šuniuką.

2007 metais ji buvo nuteista myriop, pripažinta kalta dėl mirtimi pasibaigusio pagrobimo.

Jos gynybos nariai sakė esantys įsitikinę, kad nuteistosios psichika yra smarkiai pakrikusi dėl vaikystėje patirto smurto. Pasak advokatų, L. Montgomery nesuvokia jai skirto nuosprendžio prasmės, nors tai yra būtina, norint įvykdyti egzekuciją.

Pirmadienį vakare federalinis teisėjas nurodė atidėti mirties bausmės vykdymą, kad suteiktų laiko įvertinti L. Montgomery psichinę būklę.

„Teismui pateiktuose duomenyse esama apsčiau įrodumų, kad p. Montgomery dabartinė psichinė būklė taip atitrūkusi nuo tikrovės, kad ji negali racionaliai suprasti, kuo vyriausybė grindžia jos egzekuciją“, – sakoma teisėjo nutartyje.

Vis dėlto apeliacinis teismas antradienį šią nutartį atmetė, todėl galutinį sprendimą teko priimti Aukščiausiajam Teismui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų