Artėjant Bideno inauguracijai pareigūnai prabilo apie ginkluotus protestus

Artėjant išrinktojo Amerikos prezidento Joe Bideno inauguracijos dienai – Jungtinių Valstijų pareigūnai prabilo apie planuojamus ginkluotus protestus visoje šalyje. Dėl inauguracijos ceremonijai kylančio pavojaus Vašingtone Baltieji rūmai paskelbė nepaprastąją padėtį. Tuo metu Kapitolijaus rūmuose, kuriuos praeitą savaitę šturmavo Trumpo šalininkai – demokratai bando nušalinti prezidentą ir inicijuoja jam apkaltą dėl „sukilimo kurstymo“.

Po Vašingtone praėjusį trečiadienį įvykusio Kapitolijaus šturmo – visai kitoks pasiruošimas sausio 20-ąją vyksiančiai Joe Bideno inauguracijai. Į sostinę siunčiam 15 tūkst. Nacionalinės gvardijos karių, statomi atitvarai, stiprinama apsauga, turistams jau dabar uždrausta lankytis prie Vašingtono paminklo. Kadenciją baigiantis Donaldas Trumpas sostinėje paskelbė nepaprastąją padėtį iki sausio 24 d., mat teisėsauga skelbia apie inauguracijos ceremonijai iškilusį rimtą pavojų.

FTB skelbia, kad neramumai JAV gali prasidėti jau šį savaitgalį. Esą visų 50-ies valstijų sostinėse planuojami kelias dienas truksiantys ginkluoti protestai.

Trečiadienį prie Kapitolijaus panašus protestas baigėsi nematytu šturmu, kurio metu žuvo 5 žmonės. O dabar dėl įsiveržimo į rūmus teisiami ne tik Trumpo rėmėjai, bet ir Kapitolijaus tinkamai negynę pareigūnai.

Tuo metu tame pačiame Kapitolijuje įsikūrusiuose Atstovų rūmuose dėl „sukilimo kurstymo“ demokratai inicijavo apkaltą Donaldui Trumpui. Ir tuo pat metu bando patvirtinti rezoliuciją, kuria viceprezidentas Mike‘as Pence‘as būtų paragintas pašalinti Trumpą pagal konstitucijos 25-ąjį straipsnį.

 

Vakar respublikonai balsavimą dėl rezoliucijos blokavo. Tad demokratai balsavimą vėl bando inicijuoti šiandien. O dėl apkaltos Donaldui Trumpui Atstovų rūmai turėtų apsispręsti rytoj. Tai būtų jau antra apkalta prezidentui. 2019 m. pabaigoje Atstovų rūmuose Donaldui Trumpui apkalta buvo ir įvykdyta, bet tuomet prezidentas buvo išteisintas respublikonų kontroliuojamame Senate. Abejojama ir ar dabar Senate apkaltai būtų surinkti 2/3 balsų.

REKLAMA

Panašu, kad dalis amerikiečių apkaltos labai laukia:

„Žinote, jei kuris iš mūsų kurstytų maištą, mus pasodintų į kalėjimą. Jei esi prezidentas, nereiškia, kad įstatymas tau negalioja.“

„Tai turi nutikti. Jam turi būti uždrausta vėl kandidatuoti. Tai svarbiausia.“

„Nežinau, ar jie spės surengti apkaltą, kol Trumpas perleis pareigas Bidenui. Bet tai labai svarbu simboliškai. Turime parodyti, kad tai nėra normalu.“

„Asmeniškai už jį nebalsuočiau. Bet nemanau, kad jam turi neleisti kandidatuoti vien todėl, kad jis kažkam nepatinka.“

Bet panašu, kad ne visi laukia apkaltos ar išteisinimų. Štai socialiniai tinklai Facebook ir Twitter jau netrukus po Kapitolijaus šturmo paskelbė visam laikui blokuojantys Donaldo Trumpo paskyras, nors ir sulaukė dėl to kritikos, esą užsiima cenzūra.

Dabar gi verslo ryšius su Donaldu Trumpu ir jo kompanijomis paskelbė nutraukiantis ir didžiausias jo skolintojas Vokietijos „Deutsche Bank“, kuriame Trumpo organizacija turi paskolų už kone 280 mln. €.

Tuo pat metu JAV Valstybės departamento oficialiame puslapyje įsivėlė ir štai tokia klaida, o gal ir kažkieno pokštas. Trumpo ir viceprezidento Penceo oficialiuose gyvenimo aprašymo puslapiuose pasirodė žinutės, kad jų kadencijos jau baigėsi vakar – sausio 11-ąją.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-12 21:57:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV demokratijai reikia armijos didesnes negu siunte i Iraka, kad pasodintu Zombie Bidon'a i Baltuosius Rumus.
JAV demokratai skelbia kara JAV pilieciams.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų