• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lyčių karai kirpyklose. Translytis vyras pasiskundė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, kad vienoje Vilniaus kirpyklų jis buvo išvadintas moterimi. Maža to, kirpėja pareikalavo sumokėti už moterišką kirpimą – 16 eurų, nors translytis prašė kirpti jį vyriškai – dviem eurais pigiau.

Lyčių karai kirpyklose. Translytis vyras pasiskundė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, kad vienoje Vilniaus kirpyklų jis buvo išvadintas moterimi. Maža to, kirpėja pareikalavo sumokėti už moterišką kirpimą – 16 eurų, nors translytis prašė kirpti jį vyriškai – dviem eurais pigiau.

REKLAMA

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad salonas translytį diskriminavo. Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nusprendė, kad ir kitos grožio paslaugas teikiančios įstaigos kirpimų į moteriškus ir vyriškus turėtų nebeskirstyti.

„L‘Amour“  grožio salonas Vilniaus Žirmūnų mikrorajone gal ir sulauks klienčių, norinčių pasinaudoti nuolaida depiliacijai cukrumi, bet vieną klientą salonas tikrai prarado. Salono duris vieną dieną pravėrė translytis vyras, kuris per programėlę užsirašė vyriškam kirpimui už 14 eurų.

Kirpėjai atlikus darbą, kirpėja klientą nužiūrėjo nuo galvos iki kojų ir pareikalavo susimokėti 2 eurais daugiau, mat jis atrodė kaip moteris, tad ir už savo kirpimą turi susimokėti kaip už moterišką. Translytis vyras dėl to pasiskundė lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, kuri nustatė, kad grožio salono kainodara yra diskriminacinė lyties atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

„Taikant skirtingas sąlygas, tai yra iš esmės skirtingą kainą dėl lyties, tai dar ir palydėtas buvo asmuo komentarais, reikia įsivaizduoti tai, kad translyčiam asmeniui išgirsti tuos komentarus, ėjimas į kirpyklą jau kelia streso“, – sako lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

REKLAMA

Pasak Sabatauskaitės, tai, kad kirpėja translytį asmenį, laikantį save vyru, visą laiką vadino „kliente“, pažemino jo garbę ir orumą. Salonas lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai teisinosi, kad prieš save esą matė moterį, o ir pageidaujamas kirpimas atitiko trumpą moterišką.

Anot Sabatauskaitės, tai yra pamoka ir kitiems grožio salonams, kad kirpimų į vyriškus ir moteriškus skirstyti negalima.

REKLAMA
REKLAMA

„Nustatyti kainas ir nurodyti pagal sudėtingumą kirpimo, pagal trukmę, galbūt kiek užtrunka, kokius veiksmus yra atliktina“, – teigia lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

O ir dalis vilniečių mano, kad kirpimo kainos nuo lyties priklausyti negali:

„Ką padaro ant tavo galvos, koks yra įkainis ir ką ant jos padaro.“

„Nesvarbu ant ko tie plaukai yra, svarbu, ką darys su tais plaukais.“

„Kodėl, pavyzdžiui, moterys atrodo už kokius 3 centimetrus plaukų moka žymiai daugiau negu, kad vyras, kuris apsikerpa ten jau visiškai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiek ant galvos plaukų yra, kiek darbo į tai įdėta, tai už tai atitinkamai ir mokėti turi.“

„Vyrų plaukai trumpesni, tai gal ir mažiau reikia mokėti.“

„Vienodai. Plaukų plotas vienodas.“

Na, o tai, kad kirpėja translyčio asmens paprašė susimokėti daugiau vien dėl to, kad jis atrodė kaip moteris ir prieš pradedant kirpti neperspėjo, jog kirpimas kainuos brangiau, stebina ir kai kuriuos plaukų stilistus.

REKLAMA

„Šiaip pirmą kartą tokį atveju girdžiu, tad man labai keista, kad kirpėja taip pasielgė, o šiaip tai su klientu visada diskutuoji, kalbiesi ir tada svarstom abudu, ką darom ir kiek mokam“, – sako plaukų stilistas Karolis Murauskas.

Ir visgi meistras mano, kad žodžių „moteriškas“ arba „vyriškas“ kirpimas iš kainoraščių,  išbraukti negalima. Skirtingų kirpimų ir kainos turi būti skirtingos.

REKLAMA

„Vyriškas kirpimas trunka ir laiko mažiau ir sąnaudų nėra, o su moterišku kirpimu kaina už tai skiriasi, kad dedi kaukes, laikas, fenavimas. Jeigu vyriškas kirpimas kainuoja, pavyzdžiui, 20 eurų, tai už moterišką imi 30 eurų“, – aiškina K. Murauskas.

Pasak lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, skirtingos kainos ir stereotipinis požiūris į klientus bei klientes Lietuvos grožio paslaugų industrijoje pasitaiko gana dažnai. Tarnyba šiemet nustatė ir dar vieną pažeidimą, kai viename Vilniaus grožio salonų kirpimą mašinėle internetu užsisakiusi moteris nebuvo aptarnauta. Kirpėja atsisakė ją kirpti, nes mašinėle kerpa tik vyrus.

Pati didžiausia diskriminacija kad ginami išskirtinai LGBT atstovai.
Vel drumscia vandeni . Psixiniai kitaip negali jiem reikia demesio
Tai jeigu nori but moterim tai ir paprqse kad susimoketu uz moteriska kirpima kame problem gal jau baikit isidirbinet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų