Milžiniškas gaisras apie 11 valandą įsiplieskė Petrašiūnuose Kalantos gatvėje. Degė didžiulis senų automobilių liekanų bei kito metalo laužo kalnas, kurio aukštis net apie 15 metrų. Liepsnos šėlo bemaž 400 kvadratinių metrų įmonės „Baltic metal“ teritorijoje.
Kilo grėsmė ir šalia esančiai medienos apdirbimo įmonei – darbuotojai buvo išsigandę.
„Čia baisu, prie pat lentų, medienos įmonė, labai baisu gaisras, aplamai gaisras baisus dalykas“, – sako liudininkė Regina.
Girdėjosi ir sprogimai: „Man buvo žiauriai baisu, nes pradėjo dar ir sproginėti. ne tik kad ugnis, ugnies kamuoliai, tai tik Dievui dėkojam, kad nėra vėjo.“
Prie gaisravietės atskubėję kauniečiai sako, kad į dangų pakilę milžiniški juodų dūmų stulpai buvo matomi iš įvairiausių miesto vietų:
„Kaip važiuojam, matyti juodi dūmai ir kaukia šalia gaisrinės.“
„Iš toli, net iš Amalių matėsi.“
„Žiūrim, debesis nuo Taikos prospekto matyti, galvojam reikia prasukti, pažiūrėti, kas čia dega. Nu ir atvira liepsna. Toks neeilinis įvykis. Ir matom, kad dega, didžiausias dūmų kamuolys.“
„Ne į mūsų pusę vėjas, bet manau, kad taršos padarys.“
Gaisrą malšina 7 ugniagesių autocisternos. Kai kurie automobiliai zuja pirmyn atgal veždami vandenį.
„Vandenį vežasi iš hidrantų, nes dviejų magistralinių linijų pilnai neužtenka“, – pasakojo 3 ugniagesių komandos viršininkas Egidijus Karoblis.
Kol ugniagesiai tramdo ugnį, sunkiasvorė technika sugriebusi žnyplėmis verčia tolyn metalo laužą, į kurį dar neįsimetė liepsnos, kad ugnis neplistų.
Į nelaimės vietą atskubėjo ir aplinkosaugininkai. Aiškėja, kad daugiau kaip dešimtmetį metalo laužo supirkimu besiverčianti bendrovė „Baltic metal“ periodiškai tikrinama, buvo sulaukusi sankcijų. Buvo kilę ir nedidelių gaisrų. Specialistai neplaninį įmonės patikrinimą atliko ir šiemet, trūkumai buvo ištaisyti.
„Kad mes ją tikrinom, taip, ir kad bausta, žinau. Kadangi jie yra atliekų apdorotojai, atliekų tvarkytojai, jie yra tikrinami kasmet, o paskutinis tikrinimas, mano žiniomis, yra pagal pagal skundą“, – teigia aplinkosaugininkas Konstantinas Šumskas.
Gaisro metu žmonės nenukentėjo, neapgadinti ir pastatai. Tačiau dalis teršalų su gaisro gesinimui naudotu vandeniu nutekėjo į šulinius ir pasiekė Nemuną. Taršą teko stabdyti ir upėje. Bendra žala gamtai dar tikslinama, oro taršą tiria ir mobili laboratorija.
„Dažniausiai tokiais atvejais azoto oksidus, sieros oksidus pasižiūrės, kietąsias daleles – ką ten neša tuose dūmuose ir kur neša. Ačiū Dievui, oras geras, visi dūmai kyla į viršų, sklaida gal kiek didesnė, eina šiaurės kryptim link Palemono, Amalių – tai ten ir žiūrėsim ar labai prinuodijo“, – kalbėjo K. Šumskas.
Dalis senų automobilių dalių užterštos tepalu, likę plastiko ar gumos dalelių, o tokių atliekų degimo dūmai yra itin kenksmingi sveikatai.