• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos žurnalistų sąjunga apkaltino visuomeninio transliuotojo LRT generalinę direktorę mobingu ir asmens persekiojimu dėl įsitikinimų. Monika Garbačiauskaitė-Budrienė tokio verdikto sulaukė po to, kai būdama Vilniaus universiteto socialine partnere, universitete iškėlė klausimą, ar gali studentams dėstyti žmogus, besilankantis abejotinos reputacijos laidose.

Lietuvos žurnalistų sąjunga apkaltino visuomeninio transliuotojo LRT generalinę direktorę mobingu ir asmens persekiojimu dėl įsitikinimų. Monika Garbačiauskaitė-Budrienė tokio verdikto sulaukė po to, kai būdama Vilniaus universiteto socialine partnere, universitete iškėlė klausimą, ar gali studentams dėstyti žmogus, besilankantis abejotinos reputacijos laidose.

REKLAMA

Mobingas ir asmens persekiojimas dėl įsitikinimų – tokius kaltinimus išgirdo visuomeninio transliuotojo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Ir kaltinimus metė ne bet kas, o Lietuvos žurnalistų sąjunga.

„Akivaizdžiai matosi tekstai, komentarai, apibūdinimai, įžeidinėjimai universiteto dėstytojos, tik dėl to, kad ji turi galbūt kitokį požiūrį, negu kai kurie žmonės“, – teigia Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Viskas prasidėjo nuo to, kad dviprasmiškai vertinamos Rūtos Janutienės internetinėje laidoje sudalyvavo Vilniaus universiteto dėstytoja Jolanta Mažylė. Nors dabar laidos įrašas nebeviešinamas, bet, anot visuomenininko Andriaus Tapino, laidoje Mažylė ne tik kritikavo Lietuvos žiniasklaidą, bet ir kvestionavo perkamą paramą kovojančiai Ukrainai.

REKLAMA
REKLAMA

Į tai atkreipė dėmesį ir Garbačiauskaitė-Budrienė: „Ar jinai pati elgiasi profesionaliai eidama į laidą, eidama į „YouTube“ kanalą, kuris yra abejotinos reputacijos?“

REKLAMA

LRT vadovė šį klausimą iškėlė universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų komitete, kurio nare ji yra. Pareiškė, kad tai liečia ir Mažylės, kaip dėstytojos, darbo kokybę: „Negalėjo nesuvokti, kur ji lankosi, tai vienas niuansas, antras, pats jos kalbos turinys ir spekuliacijos nepatikrintos, kurias ji paskleidė, to interviu metu, tai aš manau, kad tai turėtų būti įvertinta pagal visas tvarkas, siūlau nežaisti čia draugiškų teismų.“

REKLAMA
REKLAMA

Pati Jolanta Mažylė atsakyti į TV3 Žinių klausimus nepanoro, taip pat pasielgė ir Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Bet atsiuntė savo komentarą raštu: „Šį LŽS valdybos sprendimą vertinu kaip tendencingą ir visiškai nepagrįstą, netgi kaip dalyvavimą artėjančių LRT generalinio direktoriaus rinkimų kampanijoje. VU Komunikacijos fakulteto žurnalistikos bakalauro studijų programų komiteto nariai kolegialiai balsuodami nusprendė kreiptis į VU centrinę akademinės etikos komisiją dėl dėstytojos J. Mažylės elgesio atitikimo etikos reikalavimams (7 balsai už, 1 prieš, 1 susilaikė) po to, kai tokį klausimą iškėlė tiek studentai, tiek dėstytojai, tiek socialiniai partneriai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žurnalistų sąjungos valdybos sprendimas buvo vienbalsis, ir buvo toks, matyt, dėl to, kad matė, kokia situacija. O dėl LRT vadovų, nei aš, nei mano pavaduotojai, nė vienas valdybos narys, kiek žinau, tikrai nepretenduoja“, – kalba D. Radzevičius.

Dabar Mažylės dalyvavimo Janutienės laidoje klausimas perduotas Vilniaus universiteto Centrinei akademinės etikos komisijai.

REKLAMA

„Tikiuosi, kad VU centrinė akademinės etikos komisija atsakys į komiteto nariams iškilusius klausimus. Į studijų kokybę ir jaunų žurnalistų parengimą žvelgiu rimtai, ypač šiais geopolitikai sudėtingais laikais jauni profesionalai turi būti rengiami itin atsakingai. Ir dabar pasirašyčiau po kiekvienu žodžiu, kurį išsakiau komiteto posėdžiuose“, – tikina M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Man, atvirai pasakius, atrodo mažų mažiausiai nepriimtina akademinei bendruomenei, mes žinome, kad universitetai turi įvairius požiūrius“, – sako D. Radzevičius.

Docentės ir daktarės laipsnius turinti Jolanta Mažylė universitete dirba nuo 1991-ųjų, tačiau dabar informavo, kad dėl patiriamos įtampos tęsti darbų nebegali.

Susirūpino mat jaunų žurnalistų profesionalumu. Kai pačios televizijoje laidą vaikams apie gyvūnus rengia žemos kalbos kultūros aktoriūkštis. Kai laidose keikiamasi, kalbama gatvės žargonu. Kai kuo toliau, tuo dažniau laidas užpildo niekam nežinomos ir neturinčios ką pasakyti ar padainuoti "įžymybės". Kai dienos transliaciją veda nepakenčiamai intonuojančios spigiabalsės, nerišliais sakiniais tarsi iš kito galo kalbančios simonos. Kai geras pažintines laidas apie Lietuvoje gyvenančius kitataučius arba Kelmickaitės laidas nugrūda į tokias valandas, kai visi dar miega. Kai po vakaro žinių ar kt. laidos tik spėk išjungti televizorių, nes dar iki 24 val. kažkieno džiaugsmui prasideda filmas su porno ar smurto scenomis, o paskutiniu metu - su lesbėmis ar nuogučiais vaikais. Kai dėl šlykštaus įgarsinimo ir kuždesių neįmanoma klausyti nei laidų anonsų, nei žiūrėti serijos apie Džeimsą Bondą. Kažkokia apsirūkusių hipsterių ir menkai apmokamų menininkų gauja, o ne televizija. Vadovė su savo dviem ištikimais kursiokais-ginklanešiais aiškiai net nežiūri savo tv laidų, tik giriasi kokybe, apie kurią nieo nežino, sertifikacijomis ir apdovanojimais, prie kurių steigimo turbūt patys ir psiridėjo. Atėjo padaryti televiziją antru del fiu. Nu labai ačiū. Gal pažaidėt ir gana.
Labai norėtusi, kad
Labai norėtusi, kad
mūsų valstybėje būtų nors vienas aiškus, doras, ir vilties teikiantis šviesulys tv. Atsibodo įtampa, nerimas, nežinomybė dėl rytojaus, neviltis, valdžios rietenos ir intrigos. Dviveidiškumas,užsakomieji pašnekovai su išankstine ir nuspėjama nuomone, etatiniai apžvalgininkai, politologai ir t.t. Tiesos.
Ir kuo greičiau.Sėdi už mokesčių mokėtojų pinigus ir nieko neveikia. Apsistačiusi savais savučiais,metai iš metų pliurpalų laidomis kaip "Meška su rita", "Dvyyyračio žyyynios" su dviem, tiksliau vienu chamu- keikūnu ir t.t. Viskas tik į blogąją pusę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų