REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keisti seną dyzelinį automobilį į naują elektromobilį lietuvių nevilioja net ir 5000-čiai eurų, kuriuos vairuotojai gali gauti kaip kompensaciją. Joms šiemet skirta 5 milijonai eurų, tačiau išnaudota tik pusė sumos. Automobilių ekspertai sako, kad lietuvius pereiti prie mažiau taršaus transporto valdžia turėtų vilioti ir kitomis lengvatomis,  galbūt net atsisakyti jų pardavimui taikomų mokesčių, didinti pakrovimo stotelių skaičių.

Keisti seną dyzelinį automobilį į naują elektromobilį lietuvių nevilioja net ir 5000-čiai eurų, kuriuos vairuotojai gali gauti kaip kompensaciją. Joms šiemet skirta 5 milijonai eurų, tačiau išnaudota tik pusė sumos. Automobilių ekspertai sako, kad lietuvius pereiti prie mažiau taršaus transporto valdžia turėtų vilioti ir kitomis lengvatomis,  galbūt net atsisakyti jų pardavimui taikomų mokesčių, didinti pakrovimo stotelių skaičių.

REKLAMA

„Nesmirda, neburzgia, švarus oras aplinkui. Aš patenkintas planuoju ir toliau naudotis“, – sako elektromobilio vairuotojas Mindaugas Gavutis. 

Vilnietis Mindaugas elektromobilius vairuoja keletą metų. Tam, kad kelionė būtų kuo pigesnė vyras stengiasi vengti brangių įkrovimo stotelių.

REKLAMA
REKLAMA

„Esminis reikalas turėti galimybę namuose arba darbe pasikrauti, nes tai ir yra pagrindinis patogumas elektromobilio, kai atsikeli ryte, ar važiuoji po darbo namo ir turi pilną bateriją“, – teigia jis. 

REKLAMA

Džiaugiasi ne tik Mindaugas. Kito „Tesla“ savininkas Aurimas pasinaudojo valstybės parama, gavo 5 tūkstančių eurų paramą iš valstybės naujam elektromobiliui.

„Automobilį norėjau pirkti ir seniau, bet parama galbūt kažkiek ir paskatino, nes norėjosi, išbandyti tokį dalyką“, – pasakoja elektromobilio vairuotojas Aurimas Pauga.

Tokių vairuotojų kaip Aurimas kasmet daugėja. 2019-aisiais rugsėjį visoje Lietuvoje registruoti 2074 elektromobiliai. Po metų jų jau 3720. Populiarėja ir valstybės parama, kai už naują elektromobilį galima gauti 5000 eurų, o už naudotą 2500 eurų kompensaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Praėjusiais metais per 9 mėnesius trukusį kvietimą sulaukėme 650 paraiškų, o šiais metais per penkis mėnesius gavom daugiau kaip 700 paraiškų“, – vardija aplinkos projektų valdymo agentūros atstovas Jonas Balkevičius. 

Šis augimas galėtų būtų gerokai spartesnis. Iš 5 milijonų eurų numatytos paramos, Lietuvos vairuotojai kol kas išnaudojo pusę skirtų pinigų. Nors kvietimas galioja iki šių metų pabaigos ir turėtų būti pratęstas tol, kol baigsis pinigai, aplinkos ministras jau galvoja kaip perskirstyti nepanaudotus pinigus.

„Gal truputį optimistiškai pasiūlėme negu kol kas yra paraiškų, todėl artėjant šildymo sezonui ir tokioms aukštoms šildymo kainoms, svarstom perskirstyti kai kuriuos pinigus ir padėti žmonėms labiau šilumos katilus įsidiegti, saulės jėgaines pasistatyti“, – kalba aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonių neišeina taip lengvomis priemonėmis iškrapštyti iš tų dyzeliniais ar bezininiais degalais varomų automobilių“, – tikina „CarVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis. 

Automobilių rinkos ekspertai aiškina, kad keisti Lietuvos vairuotojų įpročius be galo sunku. Ir nors dažniausiai nuo elektromobilio pirkimo žmones atbaido nuo keliolikos tūkstančių eurų prasidedanti patikimo elektromobilio kaina, yra ir kitų priežasčių dėl ko Lietuvoje elektromobilių populiarumas nepasiekia naujų aukštumų.

„Mes per du metus skyrėm kelis milijonus ir įsivaizduojam stebuklą. Norint stebuklo reikia daryti kaip Norvegija darė“, – teigia „e DOW“ savininkas Laurynas Boguševičius. 

REKLAMA

Norvegijoje elektromobiliai neapmokestinti pridėtinės vertės mokesčiu. Vairuotojai taip sutaupo penktadalį nuo galutinės automobilio kainos.  Automobilių pardavėjai taip siūlo supaprastinti paramos gavimo taisykles verslui. Mat, šiuo metu ir privačios įmonės gali naudotis kompensacijomis, gauti 4000 eurų už kiekvieną naują elektromobilį, tačiau verslas šios priemonės vengia.

„Juridiniams asmenims ji nėra tiek veiksminga, nes be proto komplikuota. Verslas skaičiuodamas laiko kaštus ir tikimybę negauti paramos dėl biurokratijos sudėtingumo atsisako eletromobilių. <…> Juokingiausias nutikimas šiemet mums buvęs, verslas keitė 2 labai taršius automobilius. <…> Ir jie negavo paramos tik dėl to, kad nusipirko automobilį viena diena anksčiau nei prašė paramos“, – aiškina L. Boguševičius. 

REKLAMA

Elektromobilių vairuotojai taip pat pasigenda geresnės infrastruktūros keliuose, veikiančių įkrovimo stotelių užmiestyje.

„Gali vienu metu krautis vos vienas automobilis vienu metu. Tai ypatingai savaitgaliais arba švenčių metu, kada žmonės daugiau keliauja susidaro eilės, reikia tada planuotis“, – sako elektromobilį vairuojantis Mindaugas. 

Apie problemas kalba ir elektromlobilio vairuotojas Aurimas: „Pagrindinė problema, kad stotelės neveikia atvažiuoji nori pasikrauti ir ji neveikia. Čia tikriausiai pagrindinė problema, nes jeigu būni susiplanavęs, tavo visi planai sugriūna.“

 Į dalį šių pastabų valdininkai žada sureaguoti. Šiuo metu diskutuojama, ar derėtų kitais metais elektromobilių kompensavimo sistemą suplanuoti keliems metams į priekį, tam kad ji vyktų nepertraukiamai.

Bukesniu valdziazmogiu uz lietuviskus tikriausiai nera pasalyje....
juokdariai TV3 propagandonai :))))) "tūkstantinė" parama 5 tūkst eurų kai daugiau nei 40 km įgalus elektromobilis kainuoja 70 tūkst. eurų. ir dar kai visiškai nėra infrastruktūros elektromobiliams įkrauti. TV3 žurnalistėliai, kiek iš jūsų važinėja elektromobiliais? jei bent du tai kodėl visi kiti nevažinėjate, gal nenorite keisti dyzelinių automobilių? gal esate prieš žalią energiją? ką nevilioja "tūkstantinė" parama? :)))))))
Apie 100000 darbuotoju Lietuvoje gauna 500 euru i rankas...dar didesne dalis 600 i ranlas...tai apie kokius jus elektromobilius kalbat?is tokios algos nebent paspirtuka elektrini nusipirksi ir tai ne is vienos algos...rasot nesamones
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų